news-img

Publicēšanas datums: 18.09.2019.

5 IZPLATĪTI MĪTI PAR MATIEM!

 1. BLAUGZNAS IR SAUSAS, BIRSTOŠAS ĀDAS PLĒKSNES.
  Blaugznas jeb seborejisks dermatīts ne vienmēr ir baltas, birstošas ādas plēksnes, kuras, pabužinot matus, var redzēt krītam uz pleciem. Blaugznas var būt arī kā dzeltenas krevelītes, kuras stingri turās pie galvas ādas, sārti plankumi, vai pat tikai viens, liels plankums, piemēram, pakauša daļā. Tā pat arī blaugznas var būt niezošas vai bez niezes.

 2. MATU MAZGĀŠANA UN ĶEMMĒŠANA VEICINA MATU IZKRIŠANU.
  Bieži vien tieši dušā vai matu ķemmē pamanam izkritušās matu kaudzes, bet šīs darbības nebūt neveicina matu izkrišanu. Cik daudz matiem ir paredzēts izkrist, tik arī tie kritīs. Ir normāli, ja dienā izkrīt līdz pat 100 matiem, bet, ja daudzums un izkrišanas ilgums sāk šķist aizdomīgs, jādodas pie dermatologa, trihologa

 3. BIEŽA MATU MAZGĀŠANA VEICINA TO ĀTRĀKU TAUKOŠANOS.
  Tāpat kā sejas āda- vienam ir sausa un jutīga, citam poraina un ātri taukojas, tāpat arī galvas āda katram var būt atšķirīga. Tauku dziedzeri, kuri atrodas galvas ādā un, kurus regulē hormoni, atbild par mūsu galvas ādas taukainību. Šampūns noteikti neietekmē šo regulāciju, tāpēc mati būtu jāmazgā, cik bieži nepieciešams. Normāliem vai sausiem matiem varētu pietikt pat ar 2 reizēm nedēļā, bet taukaini, iespējams, jāmazgā katru dienu.

 4. ŠAMPŪNS UN MATU BALZAMS IR ATBILDĪGS PAR TO, CIK BIEZI UN VESELĪGI MUMS BŪS MATI.
  Šampūna uzdevums ir tikai attīrīt matu no taukiem un netīrumiem, gluži kā mazgājot rokas ar ziepēm. Un balzams nogludina atvērtās mata kutikulas, padarot tos gludākus un vijīgākus un mazāk traumējot ķemmēšanas un žāvēšanas laikā. Protams, šampūni var būt dažādi-ārstnieciskie, kuru uzdevums ir mazināt galvas ādas problēmas vai šampūni bez sulfātiem, sievietēm, kuras matos liek keratīnu, taču viens pats šampūns noteikti nebūs atbildīgs par matu biezumu un izturību. To nosaka paša mata ģenētiskā uzbūve, kopšanas paradumi, dzīvesstils, uzturs, matu vai vispārīgās saslimšanas.

 5. CEPURES VALKĀŠANA VEICINA MATU IZKRIŠANU.
  Cepures valkāšana saulainā laikā vai pirtī tieši pasargās matus no karstuma vai UV staru radītā bojājuma (ja vien tā nav cieša ķivere, kuru valkājat 24 stundas diennaktī). Kad vīrieši sūdzas par matu atkāpšanos vai plānākiem matiem pieres daļā, tas visticamāk ir saistīts ar iedzimtu mata saknes jutību uz dihidrotestosteronu jeb androgēnu alopēciju.

Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' un ''Juglas klīnika'' dermatoloģe Kristīne Poiša.

Saistītas ziņas

news-img
24.02.2020.

VESELĪBA - PRIORITĀTE NR. 1

news-img
21.02.2020.

Ādas detektīvs

news-img
20.02.2020.

Kāpēc niez galvas āda?

news-img
20.02.2020.

Traucējošais sausums

news-img
11.02.2020.

Rūpes par roku ādu

news-img
07.02.2020.

Hroniskas muguras sāpes. Vai palīdzēs osteopātija un teipošana

news-img
07.02.2020.

Pigmentācijas traucējumi. Pētījumi, inovācijas, pieredze

news-img
06.02.2020.

Vēja sapūsta auss. Kā sev palīdzēt?

news-img
06.02.2020.

Kas zināms par zarnu mikrobiotu?

news-img
04.02.2020.

Naktsmaiņa tavam skaistumam

Visas ziņas