news-img

Publicēšanas datums: 05.04.2020.

Acu ārsta mūsdienīgie palīgi

Mūsdienīgs acu ārsta kabinets noteikti būs aprīkots ar specifisku aparatūru, kas ļaus veikt gan pamatpārbaudes, gan arī papildu izmeklējumus, ja ir kādas redzes problēmas un acu slimības.

• Autorefraktokeratometrs. Automātiski nosaka acu optisko stiprumu, radzenes izliekumu un tās regularitāti, palīdzot noskaidrot, kāda stipruma lēcu korekcija būs nepieciešama acs optisko kļūdu korekcijai. Iespējams spriest arī par acs ārējo daļu stāvokli. Sniedz arī kontaktlēcu izrakstīšanai vajadzīgo informāciju.

• Ierīce subjektīvās refrakcijas noteikšanai. Izmeklējuma laikā tiek noskaidrots redzes asums un labākais koriģētais redzes asums, ar katru aci atsevišķi lasot uz ekrāna redzamo burtu, skaitļu vai simbolu tabulu. Ja redzes asums neatbilst normai, tā korekcijai izmanto optiskās koriģējošās lēcas, ievietojot tās speciālā proves rāmī.

• Bezkontakta tonometrs ar pahimetru. Bezkontakta acu spiediena mērīšanas ierīce. Tajā integrētais pahimetrs automātiski mēra arī radzenes biezumu. Tātad tiek veikts precīzs acu spiediena mērījums korelācijā jeb kontekstā ar pahimetrijas datiem (radzenes biezuma mērīšanu).

• Dioptrimetrs. Veic pilnīgu briļļu lēcu analīzi. Pacienta esošās brilles ievietoto aparātā un nosaka to optisko stiprumu.

Iespējams analizēt monofokālās (sfēriskās un cilindriskās), bifokālās un progresīvās briļļu lēcas. Iegūtie dati acu ārstam palīdz izvērtēt esošo briļļu atbilstību un nepieciešamības gadījumā izrakstīt jaunas.

• Optiskās koherences tomogrāfijas (OCT) iekārta. Augstas izšķirtspējas medicīniskās attēldiagnostikas metode tūlītējai acs audu (tīklenes, redzes nerva, radzenes, priekšējās kameras kakta) šķērsgriezuma analīzei. Veic arī tīklenes foto dokumentēšanu. Palīdz analizēt tīklenes virsmas īpatnības, tās struktūru, tās nervu šķiedru slāņa biezumu, veikt redzes nerva strukturālu analīzi. Izmeklējums notiek bez kontakta ar acs virsmu un ir drošs veselībai. Neatsverams reizēs, kad nepieciešams pārbaudīt, vai cilvēkam ir glaukoma (var atklāt daudz ātrāk).

• Datorizētā projekcijas perimetrija (redzes lauks). Būtiska glaukomas diagnostikā, palīdz izvērtēt tās progresēšanu un ārstēšanu.

• Acu ultrasonogrāfijas iekārta. Iespējams iegūt tūlītēju acs audu divdimensionālu attēlu un informāciju par intraorbitālo audu stāvokli. Kā jau izmeklējums ar ultraskaņu, ir nesāpīgs un drošs veselībai.

• Biomikroskops. Nodrošina gan acs priekšējo daļu, gan dziļāk novietoto struktūru vizualizāciju, kas notiek ar speciālas lēcas novietošanu acs priekšā. Lai pilnvērtīgi apskatītu tīkleni, acu ārsts pirms izmeklējuma iepilina acīs pilienus, kas paplašina zīlīti (redze kļūst miglaina uz 3–4 stundām, īpaši slikti redzams tuvumā).

• Iekārta sausās acs diagnostikai. Ar to var detalizēti izmeklēt asaru plēvītes slāņus, kurās sausās acs gadījumā notiek izmaiņas. Izmeklējums ieteicams, ja ir bieži acu iekaisumi, graušana vai smilšu sajūta acīs, sausums vai asarošana, redzes diskomforts, paaugstināta jutība pret gaismu, acu sāpes vai nogurums (grūti lasīt, skatīties TV, vadīt auto), pārejoša redzes miglošanās vai dubultošanās.

Žurnālā ''100 Labi padomi'' konsultē ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' ftalmoloģe, neirooftalmoloģe Solveiga Čivljaka.

Saistītas ziņas

news-img
21.05.2020.

Hroniska venoza mazspēja vīriešiem

news-img
19.05.2020.

Kāpēc katram būtu jāizveido sava dzimumzīmju karte?

news-img
24.04.2020.

Ārstu attālinātas konsultācijas ir labs veids, kā atšķirt akūtu saslimšanu

news-img
02.04.2020.

Vēl plašākas attālināto konsultāciju iespējas!

news-img
08.05.2020.

Kāpēc visas krioliopolīzes procedūras NAV vienādas!

news-img
08.05.2020.

Atgūstot kontroli! Nākotnes tehnoloģijas Tavam skaistumam.

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
05.05.2020.

Analīzēs par daudz dzelzs. Par ko tas liecina?

news-img
05.05.2020.

Smēķēšanu prom, veselību šurp!

news-img
05.05.2020.

Apkārtējie neskaidri runā! Varbūt dzirde jāpārbauda?

Visas ziņas