news-img

Publicēšanas datums: 15.06.2020.

Ādas vēzis

Saslimšana ar audzēju dziļi skar cilvēka emocijas un grauj pašapziņu, un jo īpaši sievietei matu rotas zaudēšana ir liels trieciens.

Kaut arī pēc terapijas mati ataug, šis laiks bez matiem kaut kā ir jāpārdzīvo. Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažādas parūkas – gan no dabīgiem matiem, kuru cenas var iesniegties simtos eiro un līdz pat tūkstotim, gan kvalitatīvas un modernas profesionālās sintētiskās parūkas. Parūkas var izvēlēties pēc sirds patikas – no gaišiem līdz pat ļoti tumšiem matiem, no īsa karē griezuma – līdz gariem matiem. Turklāt parūkām ir regulējams izmērs.

Uz jautājumiem par matiem atbild Dr. JEKATERINA PUDOVA, dermatoloģe un triholoģe jeb matu speciāliste Veselības centra 4 klīnikā 4. dimensija

Vai laikā, kad nav matu, galvas āda kaut kā īpaši jākopj?

Ja vien galvas āda nav kļuvusi jutīga, nekas īpaši nav jādara un jālieto. Pietiks, ja galvas ādu kopsi ar maigiem šampūniem, piemēram, Ducray šampūnu Elution, Bioderma šampūniem, Panthenol, Node Fluid.
Ja tomēr galvas āda ķīmijterapijas dēļ kļuvusi jutīgāka, vari palietot mīkstinošu, kairinājumu mazinošu krēmu. Piemēram, Avene krēmu Skin Recovery Cream, Bioderma krēmu Sensibio Tolerance vai, ja iekaisums ir izteikts, Bioderma krēmu Cicabio, Avene krēmu Cicalfate, Ureage – Cu-Zn.

Ko darīt, ja siltā laikā galvas āda zem parūkas izsūt?

Karstā laikā, vasarā labāk būtu valkāt lakatus vai bandanas, lai nesāktos izsutums, bet, ja tomēr tas nav pieņemami vai kādu iemeslu dēļ nav iespējams, tad izsutušu, iekaisušu galvas ādu vajadzētu kopt ar nomierinošiem, reģenerējošiem krēmiem. Ja kairinājums ir ļoti izteikts un veidojas jēlumi, tad gan jādodas pie dermatologa, kurš izrakstīs kādu nopietnāku kortikosteroīdu krēmu, lai ādiņa ātrāk atjaunotos.Vai, ziežot uz galvas ādas, piemēram, rīcineļļu.

Var paātrināt matu ataugšanu?

Klasiskajā medicīnā matu stimulācijai rekomendē Minoxidil šķīdumu. Taču tam ir raksturīgs tā sauktais atcelšanas moments: kad preparātu pārstāj lietot, ataugušie mati atkal nedaudz izkrīt. Ājurvēdā matu augšanas stimulācijai iesaka lietot bringaradža eļļu.

Kā kopt un lietot sintētisko parūku?

Pēc katras lietošanas sakārto parūkas šķipsnas un saudzīgi izķemmē parūkas matus, sākot no galiņiem uz augšu. Sprogaini parūkas mati jāsakārto ar roku pirkstiem.Mazgā parūku aptuveni ik pēc 10 valkāšanas reizēm. Pat ja esi to uzvilkusi mazāk reižu, parūka ir jāmazgā arī tad, ja sākusi specifiski smaržot vai izskatās netīra.

Mazgā parūku šādi:

  • izšķīdini vāciņu matu šampūna vienā litrā ūdens, kas ir istabas temperatūrā, un uz 10 minūtēm pilnībā iegremdē parūku šķīdumā;
  • Pēc tam akurāti izskalo parūku vēsā ūdenī;
  • ietin dvielī un maigi izspied.

 

Vairāk lasiet žurnālā ''Santa'' 2020.gada maija/jūnija izdevumā

Saistītas ziņas

news-img
06.08.2020.

Satriec sāpes un atgūsti kustību prieku ar X-Wave triecienviļņu terapiju

news-img
05.08.2020.

Saule šovasar mūs pārāk nelutina – te ir, te nav

news-img
05.08.2020.

Asinsspiediens kļuvis augsts

news-img
05.08.2020.

Cik grūti ir norīt kobru un cik mulsinošs ir taisnās zarnas izmeklējums jeb kolonoskopija?

news-img
05.08.2020.

Kas ir dzemdes mioma?

news-img
31.07.2020.

''Veselības centrs 4'' grupas speciālisti papildināja un pilnveidoja zināšanas, piedaloties lekcijā par jaunākajām PRF metodes iespējām.

news-img
30.07.2020.

Atkal pietūkušas kājas: ķirurģes padoms, ko darīt

news-img
28.07.2020.

Skaistums bez upuriem ar ''Veselības centrs 4''

news-img
27.07.2020.

Kāpēc sievietes un vīrieši lūdz palīdzību seksologam?

news-img
27.07.2020.

Kāpēc sēņu ēdieni var izraisīt diskomfortu kuņģī, un kā tās pagatavot veselīgāk?

Visas ziņas