news-img

Publicēšanas datums: 07.05.2020.

Attālinātās ārstu konsultācijas – jaunā dzīves realitāte un iespēja

Jaunā koronavīrusa izraisītā pandēmija jau ir ieviesusi korekcijas visās dzīves jomās, arī veselības aprūpē. Gan piesardzības nolūkos, gan ievērojot noteiktos ierobežojumus, daudzi vēršas pie ārsta tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Diemžēl tas var novest gan pie akūtu slimību smagākas norises, gan pie hronisku kaišu saasinājumiem, tādēļ šobrīd ļoti pieprasītas kļuvušas ārstu un speciālistu attālinātās konsultācijas platformās piearsta.lv un doconline.lv.

Attālināti, bet kvalitatīvi. Lai saņemtu augsti profesionālu ārstu konsultācijas, bieži vien bija jāgaida garās rindās un jābrauc uz Rīgu. Pateicoties attālinātajām konsultācijām, daļa ārstu tagad kļuvuši pieejamāki. Arī paši ārsti ir novērtējuši attālināto konsultāciju iespējas un plāno šādu formātu saglabāt arī nākotnē, īpaši sniedzot palīdzību pacientiem, kuriem dzīvesvieta ir ārvalstīs vai tālu no galvaspilsētas.

Sirdsmiers, risinājums, izraksts, recepte. Pandēmijas laikā daudzi izjūt satraukumu gan par kādu fizisku kaiti, kas piemeklējusi tieši tagad, gan par psihoemocionāliem pārdzīvojumiem, kas radušies, piemēram, darba zaudējuma dēļ. Daudzos gadījumos saruna ar ārstu var palīdzēt rast sirdsmieru, risinājumu, vai, ja nepieciešams, ieteikumu nekavēties ar neatliekamās palīdzības izsaukšanu. Attālinātās konsultācijas laikā ārsts var noteikt turpmāko ārstēšanu, sagatavot izrakstu, kā arī izrakstīt e-recepti. Īpaši ērti tas ir pacientiem, kuri jau iepriekš apmeklējuši konkrēto speciālistu, kā arī pacientiem ar hroniskām kaitēm slimības gaitas novērošanai, terapijas korekcijai u.c. Jāuzsver, ka nodrošinot attālinātās konsultācijas, pilnībā tiek ievērota personas datu drošība.

Ne visu, tomēr daudz. Aktuāls ir jautājums, kā gan ārsts var pacientu izmeklēt attālināti? Pediatre, bērnu neiroloģe Vizma Meikšāne atklāj: ''Attālinātās konsultācijas laikā varam pārrunāt jautājumus par bērna fiziskās un emocionālās attīstības periodiem, nakts miega traucējumiem, bērna runas attīstību. Bērniem bieži ir vēdera izejas traucējumi, kuru iemeslus varam noskaidrot arī attālinātās konsultācijas laikā. Bieži ir jautājumi par uzturu, par piebarojuma ieviešanu zīdainim, un tos arī varam risināt attālināti. Ir daudz jautājumu par gaitu, pēdu balstu. Platformā doconline.lv ir iespēja pievienot video, kur varam redzēt, kā tieši šī problēma izpaužas, jo pieņemšanas laikā ārsta kabinetā bērns ne vienmēr to demonstrēs. Ir arī iespēja pievienot analīžu rezultātus un citus izmeklējumus. Tādā veidā ārsts var sagatavoties konsultācijai, un dažkārt tā ir pat daudz konstruktīvāka nekā klātienē.''  Attālinātās konsultācijas sniedz daudzu nozaru ārsti. Piemēram, asoc. prof., dietoloģe Laila Meija uzsver, ka viņas pacienti attālinātajās konsultācijās meklē palīdzību dažādu ar nopietnām, piemēram, onkoloģiskām un gremošanas sitēmas slimībām, saistītu uztura jautājumu risināšanai.

''Veselības centrs 4'' ārstu, augsti kvalificētu speciālistu attālinātās konsultācijas pieejamas:

 

Saistītas ziņas

news-img
18.09.2020.

''Gada balva medicīnā 2019'' – sabiedrības un valsts pateicība mediķiem

news-img
04.09.2020.

Atklāti par veselību un ceļu uz skaistumu - sākas TV šova ''Ceļā uz pārliecību'' otrā sezona

news-img
15.09.2020.

''Veselības centrs 4'' ginekologu rīcībā jauns premium klases ultrasonogrāfs ''Voluson E8''

news-img
04.09.2020.

Par inovācijām un iespējām - ''Nākotnes medicīna'' jaunā sezona

news-img
28.08.2020.

Jaunums! Pollogen Geneo platforma starojošai un gludai sejas ādai

news-img
26.08.2020.

Dermatoloģe Sandra Vizule par pusaudžu ādu un kosmētiku

news-img
26.08.2020.

Abdominoplastika var būt īstā izvēle!

news-img
25.08.2020.

Filiālē ''Diagnostikas centrs'' jauni endoskopi - vēl kvalitatīvāku izmeklējumu veikšanai

news-img
25.08.2020.

Uzticies pārbaudot

news-img
19.08.2020.

''Veselības centrs 4'' piedalās pretnovecošanās, rozācijas un aknes līnijas dermokosmētisko produktu pētījumā

Visas ziņas