news-img

Publicēšanas datums: 08.10.2020.

Ausu sāpes

''Ne tikai gada aukstajos mēnešos, bet pat vasarā, it īpaši, ja ārā svilpo vējš, mēdzu iedzīvoties ausu sāpēs. Par laimi, tas nav pārāk bieži, bet vienalga - tiklīdz kas tāds atgadās, esmu burtiski izsista no sliedēm, jo sāpes ir tik nepatīkamas, ka nevaru ne normāli pastrādāt, ne gulēt'', jautā kāda paciente. Uz jautājumu atbildi sniedz ''Veselības centrs 4'' ausu, kakla un deguna ārste Ilze Dobele

''Mūsu laika apstākli tik tiešām neskopojas ar vēja brāzmām, tādēļ īpaši tiem, kuriem ausis ir veselības vājā vieta, ieteicams tās saudzēt un parūpēties par ausu aizsardzību. Reakcija uz vēju var būt dažāda - vieniem ausis ir vairāk jutīgas nekā citiem.

Vispirms jau jāatgādina, ka, ejot laukā, jāsaģērbjas atbilstoši laika apstākļiem. Piemēram, aukstajos gadalaikos, lai justos ērti un silti, ap kaklu jāliek šalle, bet galvā cepure - tā, lai tiktu apsegtas arī ausis. Materiālam vajadzētu būt ''elpojošam'', bet arī pietiekami blīvam, lai vēja brāzmas tik viegli nepūstu cauri.

Ja auss sāp, bet tajā brīdī nav saaukstēšanās pazīmju, iespējams, ka sāpes izstaro no blakusesošajiem orgāniem vai nervu kairinājuma.

Var iedzert kādu pretiekaisuma un/vai pretsāpju medikamentu. Taču, ja sāpes nepāriet un/vai progresē, kā arī, ja pasliktinās dzirde un/vai parādās līdzsvara traucējumi, tad noteikti apmeklējiet ārstu, lai precizētu iemeslu, veicot izmeklējumus un noteiktu ārstēšanu. Ja ir paaugstināta temperatūra, stipras sāpes, izdalījumi no auss, dzirdes traucējumi, ārsta palīdzība jāmeklē nekavējoties.

Jāuzsver, ka ausīm nepatīk troksnis, iesnas, straujas atmosfēras spiediena izmaiņas. Ja ir iesnas, nav ieteicams ceļot lidmašīnā, nirt. Trokšņainā vidē jālieto dzirdes aizsarglīdzekli.''

Lasiet vairāk avīzē ''Tautas Veselības avīze'' 2020.gada oktobra numurā 

Saistītas ziņas

news-img
21.10.2020.

Inovācija gūžas locītavas osteoartrīta terapijā

news-img
21.10.2020.

Atopiskais dermatīts

news-img
21.10.2020.

Zarnu mikrobiota sievietēm

news-img
21.10.2020.

Uztura bagātinātāji skaistumam

news-img
19.10.2020.

Mīti un patiesība par D vitamīnu

news-img
19.10.2020.

Pedikuloze jeb galvas utis

news-img
14.10.2020.

Alerģija no veļaspulvera

news-img
16.10.2020.

Jaunums! ''Capital Clinic Riga'' izveidota Seksuālās veselības nodaļa

news-img
15.10.2020.

Vesela āda - ādas kopšanas paradumi, uzturs un dzīvesveids kopumā

news-img
08.10.2020.

Vai tiešam ir tā, ka kosmētikas līdzekļus labāk izvēlēties no aptiekās piedāvātā klāsta?

Visas ziņas