news-img

Publicēšanas datums: 28.01.2019.

Ciānakrilāts jeb bioloģiskā līme arī pret hemoroīdiem

Taisnās zarnas slimības ir tās, par kurām runājam un vēršamies pie ārsta tikai galējas nepieciešamības gadījumā! Izplatības ziņā pirmo vietu ieņem hemoroīdi, taču to ārstēšanai pasaulē lieto vairāk nekā 10 hemoroīdu operāciju veidu (LONGO, STARR, HET, HAL- RAL, EVRF, Liga Sure, THD, RAFAELO, lāzerterapija u.c.), kas pieejami arī SIA ''Veselības centrs 4''.  Tagad plašo ārstēšanas klāstu ir papildinājusi ciānakrilāta (bioloģiskās līmes) metode.

Hemoroidālās slimības ārstēšanā kompleksi lietojamas gan medikamentozas, gan ķirurģiskas ārstēšanas metodes, kā arī nepieciešama dzīvesveida un uztura režīma maiņa. Tomēr konkrēta ārstēšanas programma atkarīga no slimības stadijas un tās izpausmēm.

Visas ķirurģiskās ārstēšanas metodes var iedalīt divās daļās. Mazāk traumatiska ir hemoroidālās slimības ārstēšana, izmantojot ''pusķirurģiskas'' metodes. Neiedziļinoties tehniskajās niansēs, jāatzīmē, ka šo metožu izmantošanas gadījumā galvenokārt iedarbojas uz iekšējiem hemoroidālajiem mezgliem. Tā kā gļotādā, kas tos pārklāj, praktiski nav sāpju receptoru, to veikšanai var izmantot tikai lokālu atsāpināšanu.

''Pusķirurģiska'' ārstēšana ir elastīgo gredzenu uzlikšana uz iekšējiem hemoroidālajiem mezgliem, skleroterapija, iekšējo mezglu infrasarkano staru koagulācija un citas metodes, tai skaitā inovatīvā un mazinvazīvā ciānakrilāta metode*. Procedūras veikšanai nav nekādu ierobežojumu, tā ir ļoti saudzīga un norit vien pāris minūtes. To veic ambulatori, kad pacients pēc dažu stundu novērošanas var doties mājup.

Ciānakrilāta metode ir piemērota 2., 3. un 4. pakāpes hemoroīdu ārstēšanai. Procedūras laikā palielinātajos hemoroidālajos mezglos injekciju veidā ievada ķīmisku preparātu, kas slimajos hemoroidālajos mezglos pārtrauc asins plūsmu un savilk hemoroīdu kapsulas apvalku. Tā kā hemoroīdi netiek apasiņoti, tie izzūd.

*Ciānakrilāts ārstēšanā jau ilgstoši tiek pielietots medicīnā, īpaši asinsvadu ķirurģijā. Kopš 2012. gada SIA ''Veselības centrs 4'' šo metodi, kurai ir virkne priekšrocību, veiksmīgi lieto varikozu kāju vēnu ārtēšanā.

 

Saistītas ziņas

news-img
13.03.2019.

Piesaki savu ģimenes ārstu un sirsnīgāko ģimenes ārsta māsiņu!

news-img
15.02.2019.

Ginekoloģe dr. Nataļja Mošna kļūst par USG (ultrasonogrāfijas metodes) FMF (The Fetal Medicine Foundation) ekspertu

news-img
04.02.2019.

Ķekavas novada iedzīvotājiem valsts apmaksāti medicīniskie pakalpojumi kļuvuši vēl pieejamāki

news-img
31.01.2019.

Jaunākās iekārtas oftalmoloģijā

news-img
22.01.2019.

Digitālā mamogrāfija ar tomosintēzi un samazinātu starojumu

news-img
22.01.2019.

Mākslīgais intelekts medicīnā ir jau klāt!

news-img
18.01.2019.

4. Dimensijā​​ ''Zvaigžņu procedūra''

news-img
09.01.2019.

Unikālā GE ViewPoint ™ 6 darba stacija USG izmeklējumu kvalitātes uzlabošanai

news-img
08.01.2019.

Ko tu zini par osteoporozi?

news-img
21.12.2018.

''Veselības centrs 4'' sveic Ziemassvētkos un Jaunajā gadā

Visas ziņas