news-img

Publicēšanas datums: 30.05.2022.

Sūdzības par dedzināšanu aiz krūšu kurvja vasarā biežākas

Vasarās biežāk izskan pacientu sūdzības par dedzināšanu aiz krūškurvja, sūdzības par skābām grēmām un skābu saturu – tās ir tipiskas sūdzības tā dēvētajai atviļņa slimībai, kas ir samērā bieži novērota. Latvijas Radio 2 padomu cikla ''Dzīvo vesels'' raidījumā skaidro ''Diagnostikas centra'' un ''Capital Clinic Riga'' iekšķīgo slimību speciāliste, gastroenteroloģe un endoskopijas speciāliste Ilona Vilkoite.

Ārste atzīst, ka vasarās šādas sūdzības novēro vairāk, jo vairāk ēdam augļus, dārzeņus, ogas. ''Ir novērots tas, ka atviļņa slimība jeb paaugstināts skābes līmenis, kas nonāk barības vadā, kairinot to, attīstās, vairāk ēdot citrusaugļus, dzerot vairāk citrusaugļu sulas. No Latvijā zināmiem produktiem skābes līmeni kuņģī varētu veicināt pārmērīga zemeņu lietošana uzturā,'' skaidroja Vilkoite. Tieši pacientiem, kuriem ir nosliece uz dedzināšanu, šie produkti varētu izsaukt minētās sūdzības. Tāpat dedzināšanu nereti provocē arī garšvielu lietošana.

Šajos gadījumos ir vairākas ārstēšanas metodes

''Pacientiem rekomendējam mēģināt atturēties no produktiem, kas izraisa sekojošas sūdzības. Protams, ir gadījumi, kad nespējam atteikties no produktiem un ir vēlme uzēst gan kādu zemeni, gan mandarīnu, gan ķiplokgrauzdiņu apēst. Tādos gadījumos pieejami medikamenti, kas bloķē skābes izdalīšanos kuņģī, mazinot sūdzības par dedzināšanu,'' sacīja ārste un piebilda, ka jebkuru medikamentu lietošana būtu jāsaskaņo ar ģimenes ārstu vai gastroenterologu. ''Nepieciešamības gadījumā, izvērtējot sūdzību biežumu un smagumu, gastroenterologs var noteikt tālākos vajadzīgos izmeklējumus, analīzes, kādas citas vizuālas diagnostikas metodes, lai noteiktu, cik konkrētam pacientam atvilnis ir smags, cik lielā mērā bojāts barības vads un vai gremošanas traktā nav kādas citas patoloģijas, ko var atklāt endoskopiski,'' paskaidroja Vilkoite.

Noklausieties Latvijas Radio 2 raidījumu>>

Saistītas ziņas

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

news-img
02.06.2022.

Vai grūtnieču jostu drīkst nēsāt līdz pat dzemdībām

news-img
02.06.2022.

Pieneņu ''karbonādes'': vai ēdamas?

news-img
31.05.2022.

Aktīniskās keratozes

Visas ziņas