news-img

Publicēšanas datums: 22.01.2019.

Digitālā mamogrāfija ar tomosintēzi un samazinātu starojumu

2013. gadā SIA ''Veselības centrs 4'' bija pirmā medicīnas iestāde Latvijā, kurā sāka veikt digitālo mamogrāfiju (DM) ar tomosintēzi. Tagad ir pieejama arī jaunākās paaudzes Hologic Selenia Dimention 3 Diekārta, kas izmeklējumu padara vēl komfortablāku un saudzīgāku - iekārta automātiski saspiež krūti ne par daudz, ne par maz un piemeklē krūšu izmeklējuma laukumu, ietverot visu krūts dziedzeri līdz pat krūts galam. Diagnostikas laikā klients saņem ievērojami mazāku starojumu. Tā devu pati iekārta automātisko aprēķina katram klientam individuāli pēc precīziem krūts audu blīvuma rādītājiem. Ja iepriekšējās paaudzes RTG iekārtām labāka attēla iegūšanai bija jāpielieto lielāks starojums, tad pateicoties šī mamogrāfa detektoru jutīgumam, starojuma deva ir niecīga.

Šai iekārtai ir pieejama speciāla C-view programma, kas no tomosintēzes attēliem izveido sintezēto 2D attēlu. Tas dod iespēju neveikt divas ekpozīcijas vienai projekcijai, bet tikai vienu, līdz ar to starojuma deva tiek samazināta un ir pielīdzināma 2D standartmamografijai, kaut arī tiek veikts padziļināts 3D izmeklējums. Tā kā otrreizējā ekspozīcija pēc tomosintēzes attēlu iegūšanas nav nepieciešama, saīsinās arī izmeklējuma laiks. Šis izmeklējums ir arī precīzāks un informatīvāks, līdz ar to samazinās atkārtotas mamogrāfijasnepieciešamība.

Izmeklējums ļauj atklāt agrīnas izmaiņas, pavisam sīkus veidojumus krūtīs, iespējamu patoloģiju, kā arī audzējus ar sarežģītu un netipisku lokalizāciju. Izmeklējot ar šo metodi, vienlaikus var veikt divus izmeklējumus: standarta mamogrāfiju un padziļinātu izmeklēšanu ar tomosintēzi (krūts dziedzera izmeklēšana slāņos ar 1mm soli, aplūkojot kustīgu  attēlu no trim pusēm).

Uzmanību! ''Veselības centrs 4'' sadarbojas ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Ja pacients uz izmeklējumu ierodas ar ģimenes ārsta nosūtījumu, tad viņam jāmaksā tikai valsts noteiktais līdzmaksājums, bet sievietēm ar speciālām NVD uzaicinājuma vēstulēm valsts krūšu dziedzeru audzēju skrīninga projekta ietvaros izmeklējums ir bez maksas.

 

Saistītas ziņas

news-img
21.05.2020.

Taupi laiku, izmanto iespēju!

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
24.02.2020.

VESELĪBA - PRIORITĀTE NR. 1

news-img
07.02.2020.

Pigmentācijas traucējumi. Pētījumi, inovācijas, pieredze

news-img
06.02.2020.

Kas zināms par zarnu mikrobiotu?

news-img
04.02.2020.

Dermatoloģijas klīnikā papildspēki ceļā uz starojošu ādu!

news-img
21.01.2020.

Preventīvā medicīna

news-img
09.01.2020.

Ķermenis kā zem lupas

news-img
11.12.2019.

Skābekļa terapija – svaiga gaisa malks

news-img
10.12.2019.

Rēvalds: Arvien mazāk ārstu ir ar mieru sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus

Visas ziņas