news-img

Publicēšanas datums: 19.05.2022.

Dūņu aplikācijas palīdz mazināt garā Covid-19 sekas

Komplikācijas pēc Covid-19 izslimošanas var saglabāties ilgāku laika posmu, un zinātnieki to ir nodēvējuši par garo Covid-19 jeb long Covid. Visbiežāk tam ir raksturīgs nogurums, elpas trūkums vai elpošanas problēmas, aizdusa, ieildzis klepus, sāpes krūtīs, arī locītavu un muskuļu sāpes, galvas sāpes.

Jaunākie pētījumi atklāj, ka sekas var būt jebkurā orgānu sistēmā. Īpaši, ja kāda orgānu sistēmu pirms tam ir likusi par sevi manīt, tajā var parādīties problēmas un ir ieteicams tai pievērst pastiprinātu uzmanību arī pēc izslimošanas. Faktori, kas nosaka vīrusa ģenēzi un to, kā tas izplatās mūsu organismā, joprojām līdz galam nav skaidri. Taču ir skaidrs, ka katram pacientam reakcija uz vīrusu var būt ļoti individuāla.

Lai palīdzētu pacientiem, kuriem Covid-19 izslimošana radījusi elpošanas un krūšu kurvja veselības problēmas, kā arī visiem, kuri vēlas uzlabot vispārējo veselību, ''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļa piedāvā jaunu procedūru - ārstniecisko dūņu aplikācijas krūšu kurvim.

Covid-19 izslimojušo pacientu rehabilitācijas procedūru kompleksā, ko piedāvā ''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļa, ietilpst fizioterapija ar specifiskiem elpošanas vingrinājumiem, ārstnieciskā masāža un dūņu aplikācijas krūšu kurvja zonai. Līdz šim ārstniecisko dūņu aplikācijas jeb siltuma procedūras ir pieminētas mazāk, taču speciālisti, pielietojot šo metodi, ir novērojuši, ka pacientiem būtiski uzlabojas mikrocirkulācija un elpošanas sistēmas funkcijas.

Procedūras tiek veiktas, izmantojot sapropeli no Ubagovas ezera dzīlēm (atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā), kura tuvumā nekad nav bijušas lauksaimniecībā un lopkopībā izmantojamās zemes, līdz ar to tas ir tīrs, nepiesārņotas produkts.

Sapropelis satur organismam nepieciešamās bioloģiski aktīvās fulvoskābes un humīnskābes. Organisko vielu sastāvā ir arī bitumvielas, lipīdi, steroli, taukskābes, aminoskābes, ogļhidrāti, fermenti, vitamīni-antioksidanti un daudzas citas bioloģiski aktīvas vielas, kas ar neirohumorālā mehānisma palīdzību izraisa bioķīmiskas, biofizikālas un strukturālas izmaiņas fizioloģiskajās sistēmās un orgānos:

  • pastiprina vielmaiņas un adaptīvos procesus;
  • uzlabo asinsriti;
  • veicina imūnsistēmas aktivizāciju;
  • attīra un dziedina rētas, veicina nervu šķiedru reģenerāciju;
  • iedarbojas kā pretiekaisuma līdzeklis.

Uzmanību! Lai veiktu aplikācijas, nepieciešama ārstējošā ārsta konsultācija un ieteikums.

Nedrīkst lietot:

  • pārciesta miokarda infarkta gadījumā;
  • onkoloģisku slimību, tuberkulozes, miomas gadījumos;
  • grūtniecības pēdējos mēnešos;
  • pie slimībām, kur asinsrites aktivizēšana var izraisīt negatīvas sekas.


Procedūras veic sertificēta siltumterapijas speciāliste, masiere Inga Rozentāle.

Uzziniet vairāk un piesakieties!
''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļa
Tālr.: 67847108, e-pasts: [email protected]
Adrese: K. Barona iela 117, Rīga

Atcerieties! Ja pēc Covid-19 izslimošanas ir kādas komplikācijas, ir jādodas pie ārsta. Neatkarīgi no tā, vai tie ir miega traucējumi, ieildzis klepus, sirds problēmas, ilgstošs nogurums vai citi simptomi – ir nepieciešama speciālista konsultācija. Ir ieteicams veikt arī specifiskas pārbaudes. Piemēram, ieilguša klepus, aizdusas, apgrūtinātas elpošanas un citu līdzīgu simptomu gadījumā, kā arī smēķētājiem ir ieteicams veikt plaušu rentgenu vai plaušu datortomogrāfiju un spirogrāfiju. ''Garā Covid-19'' laikā mēdz parādīties plaušaudu pārmaiņas uz fibrozes pusi, tādēļ plaušu simptomus nedrīkstam ignorēt un neizmeklēt. Viens klasiskais izmeklējums ir kardiogramma. Tā ieteicama situācijās, kad pacients sūdzas, piemēram, par aritmiju, pārsitieniem, sirds kūleņošanu, ātru vai lēnu sirdsdarbību. Atbilstoši pacienta simptomiem un sūdzībām ir jāveic arī citi izmeklējumi. 

Saistītas ziņas

news-img
01.02.2023.

Podologa pakalpojumi filiālē ''Valdlauči''

news-img
31.01.2023.

Filiālē ''Diagnostikas centrs'' darbu uzsāk sporta ārsts, ultrasonogrāfijas speciālists Ģirts Mandrovicks

news-img
25.01.2023.

Mūsdienīgais daudzprofilu medicīnas centrs ''Valdlauči'' par Ķekavas novada iedzīvotāju veselību rūpējas jau piecus gadus

news-img
30.01.2023.

Filiālē ''Baltijas Vēnu klīnika'' darbu uzsāk ārste rezidente dermatoveneroloģijā Viktorija Rogova

news-img
20.12.2022.

Pieejami valsts apmaksāti datortomogrāfijas izmeklējumi

news-img
27.12.2023.

Filiālē ''Diagnostikas centrs'' darbu uzsāk kardiologs Kārlis Griķis

news-img
13.12.2022.

Ukrainā nogādās ''Veselības centrs 4'' sarūpēto ātrās palīdzības mašīnu un humāno palīdzību

news-img
21.11.2022.

Jaunums! Fotodinamiskā terapija ar ''Celluma elite''

news-img
16.11.2022.

Pateicība par darbu bērnu neiroloģei dr. Sarmai Lindenbergai

news-img
19.10.2022.

Lāzers un injekcijas sievietes intīmajam komfortam

Visas ziņas