news-img

Publicēšanas datums: 19.05.2022.

Dūņu aplikācijas palīdz mazināt garā Covid-19 sekas

Komplikācijas pēc Covid-19 izslimošanas var saglabāties ilgāku laika posmu, un zinātnieki to ir nodēvējuši par garo Covid-19 jeb long Covid. Visbiežāk tam ir raksturīgs nogurums, elpas trūkums vai elpošanas problēmas, aizdusa, ieildzis klepus, sāpes krūtīs, arī locītavu un muskuļu sāpes, galvas sāpes.

Jaunākie pētījumi atklāj, ka sekas var būt jebkurā orgānu sistēmā. Īpaši, ja kāda orgānu sistēmu pirms tam ir likusi par sevi manīt, tajā var parādīties problēmas un ir ieteicams tai pievērst pastiprinātu uzmanību arī pēc izslimošanas. Faktori, kas nosaka vīrusa ģenēzi un to, kā tas izplatās mūsu organismā, joprojām līdz galam nav skaidri. Taču ir skaidrs, ka katram pacientam reakcija uz vīrusu var būt ļoti individuāla.

Lai palīdzētu pacientiem, kuriem Covid-19 izslimošana radījusi elpošanas un krūšu kurvja veselības problēmas, kā arī visiem, kuri vēlas uzlabot vispārējo veselību, ''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļa piedāvā jaunu procedūru - ārstniecisko dūņu aplikācijas krūšu kurvim.

Covid-19 izslimojušo pacientu rehabilitācijas procedūru kompleksā, ko piedāvā ''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļa, ietilpst fizioterapija ar specifiskiem elpošanas vingrinājumiem, ārstnieciskā masāža un dūņu aplikācijas krūšu kurvja zonai. Līdz šim ārstniecisko dūņu aplikācijas jeb siltuma procedūras ir pieminētas mazāk, taču speciālisti, pielietojot šo metodi, ir novērojuši, ka pacientiem būtiski uzlabojas mikrocirkulācija un elpošanas sistēmas funkcijas.

Procedūras tiek veiktas, izmantojot sapropeli no Ubagovas ezera dzīlēm (atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā), kura tuvumā nekad nav bijušas lauksaimniecībā un lopkopībā izmantojamās zemes, līdz ar to tas ir tīrs, nepiesārņotas produkts.

Sapropelis satur organismam nepieciešamās bioloģiski aktīvās fulvoskābes un humīnskābes. Organisko vielu sastāvā ir arī bitumvielas, lipīdi, steroli, taukskābes, aminoskābes, ogļhidrāti, fermenti, vitamīni-antioksidanti un daudzas citas bioloģiski aktīvas vielas, kas ar neirohumorālā mehānisma palīdzību izraisa bioķīmiskas, biofizikālas un strukturālas izmaiņas fizioloģiskajās sistēmās un orgānos:

  • pastiprina vielmaiņas un adaptīvos procesus;
  • uzlabo asinsriti;
  • veicina imūnsistēmas aktivizāciju;
  • attīra un dziedina rētas, veicina nervu šķiedru reģenerāciju;
  • iedarbojas kā pretiekaisuma līdzeklis.

Uzmanību! Lai veiktu aplikācijas, nepieciešama ārstējošā ārsta konsultācija un ieteikums.

Nedrīkst lietot:

  • pārciesta miokarda infarkta gadījumā;
  • onkoloģisku slimību, tuberkulozes, miomas gadījumos;
  • grūtniecības pēdējos mēnešos;
  • pie slimībām, kur asinsrites aktivizēšana var izraisīt negatīvas sekas.


Procedūras veic sertificēta siltumterapijas speciāliste, masiere Inga Rozentāle.

Uzziniet vairāk un piesakieties!
''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļa
Tālr.: 67847108, e-pasts: klubs4@vc4.lv
Adrese: K. Barona iela 117, Rīga

Atcerieties! Ja pēc Covid-19 izslimošanas ir kādas komplikācijas, ir jādodas pie ārsta. Neatkarīgi no tā, vai tie ir miega traucējumi, ieildzis klepus, sirds problēmas, ilgstošs nogurums vai citi simptomi – ir nepieciešama speciālista konsultācija. Ir ieteicams veikt arī specifiskas pārbaudes. Piemēram, ieilguša klepus, aizdusas, apgrūtinātas elpošanas un citu līdzīgu simptomu gadījumā, kā arī smēķētājiem ir ieteicams veikt plaušu rentgenu vai plaušu datortomogrāfiju un spirogrāfiju. ''Garā Covid-19'' laikā mēdz parādīties plaušaudu pārmaiņas uz fibrozes pusi, tādēļ plaušu simptomus nedrīkstam ignorēt un neizmeklēt. Viens klasiskais izmeklējums ir kardiogramma. Tā ieteicama situācijās, kad pacients sūdzas, piemēram, par aritmiju, pārsitieniem, sirds kūleņošanu, ātru vai lēnu sirdsdarbību. Atbilstoši pacienta simptomiem un sūdzībām ir jāveic arī citi izmeklējumi. 

Saistītas ziņas

news-img
20.06.2022.

Oligo Check tests - rekordātra mikroelementu diagnostika

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

''Veselības centrs 4'' Mārupē: ārsts māju tuvumā

news-img
01.06.2022.

Jaunums! Mezoterapija ar Nithya S-line

news-img
25.05.2022.

Filiālē ''Anti-Aging Institute'' darbu uzsāk speciāliste no Ukrainas - klientu menedžere Daria Morozova

news-img
19.05.2022.

''Juglas klīnikā'' darbu uzsāk urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
19.05.2022.

Vēl saudzīgākas pēdu kauliņu operācijas ''Baltijas Vēnu klīnikā''

news-img
10.05.2022.

Pirmais Baltijā - SmartPico lāzers tikai pie mums - ''Dermatoloģijas klīnikā''

news-img
23.05.2022.

Sniedzam palīdzību Ukrainai kopā ar labdarības fondu SirdsFonds.lv

news-img
10.05.2022.

Virtuālais asistents ''Veselības centram 4''

Visas ziņas