news-img

Publicēšanas datums: 23.09.2021.

Ēd ar prieku, dzīvo veselīgi!

Veselīga dzīvesveida un sabalansēta uztura jautājums ir kļuvis vēl aktuālāks. Svarīgi uzņemt gan ikdienas darbiem, gan sporta aktivitātēm nepieciešamo enerģijas daudzumu. Bet neuzņemt par daudz!  Lai kā mēs to vēlētos un lai cik vilinoši būtu sociālo tīklu ieraksti, modes diētas un brīnumpulverīši nepalīdzēs. Katram no mums ir atšķirīgi mērķi, veselības stāvoklis un dzīves ritms. Tikai ņemot vērā šos faktorus, veselīgu uzturu iespējams padarīt par dzīves baudu, nevis uztvert kā mokošu, bezgaršīgu pārbaudījumu.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Anti–Aging Institute'' strādā lieliski uztura speciālisti, kuri rod personalizētu pieeju katram klientam:

  • uztura speciāliste Sandija Šplīta izstrādā individuālu uztura plānu 5-6 nedēļām, veicot regulāras atkārtotas vizītes ar mērīšanos, svēršanos un plāna korekcijām; specializējas uz lieko svaru, svara nepietiekamību, sportistiem, metabolo sindromu, cukura diabēta pacientiem.
  • uztura speciālists Ansis Zauers izmanto personalizēta uztura terapiju klientu veselības mērķu sasniegšanai, sniedz rekomendācijas, veido uztura stratēģijas apzinoties katra individuālas īpašības, vēlmes un veselības stāvokli.
  • uztura speciāliste Baiba Iskrova - uztura paradumu koriģēšana profilaktiskiem veselības pasākumiem
  • uztura speciāliste Tatjana Korjagina - nosaka veselīga uztura pamatprincipus atbilstoši dzīves veidam un vecumam; konsultē hronisku un akūtu saslimšanas gadījumos ( cukura diabēts, podagra, alerģijas); vitamīnu un mikroelementu deficītu korekcija.

 

Ar ko sākt veselīgu rītdienu? Lai noteiktu tieši sev piemērotāko uztura un aktivitāšu plānu, jāsāk ar precīzu vielmaiņas diagnostiku un ķermeņa struktūras analīzi. Tieši mūsu organisma unikālajās īpatnībās slēpjas atbilde, kāpēc dažādi cilvēki sasniedz atšķirīgus rezultātus, ievērojot vienādus uztura un treniņu nosacījumus. ''Anti–Aging Institute'' piedāvā tehnoloģijas ar kuru palīdzību var noteikt ķermeņa masas uzbūvi, analizēt ķermeņa proporcijas, kā arī organisma enerģijas patēriņu:

  • Bioimpednce nosaka ķermeņa masas uzbūvi un analizē ķermeņa proporcijas. Ķermeņa masas mērījumi tiek veikti sertificēta uztura vai ķermeņa estētikas speciālista uzraudzībā, izanalizējot iegūtos datus un sniedzot rekomendācijas izskata un veselības uzlabošanai. Izmeklējumu ieteicams veikt tukšā dūšā dienas pirmajā pusē vai vismaz trīs stundas pēc pēdējās ēdienreizes. Mērījumi nav ieteicami, ja vismaz stundu iepriekš lietots apjomīgs šķidruma daudzums.
  • Kaloriometrija ar ''Cosmed'' vielmaiņas noteikšanai - izmeklējuma laikā miera stāvoklī tiek vērtēts organisma enerģijas patēriņš: vielmaiņas ātrums, galveno enerģijas avotu (ogļhidrāti vai tauki) patēriņa attiecības. Izmeklējums ļauj aprēķināt klientam nepieciešamo pārtikas devu un veidu lai palielinātu, samazinātu vai uzturētu ķermeņa svaru, vai slimības gadījumā - noteiktu uztura terapiju slimības gaitas kontrolēšanai. Kalorimetrija ir piemērota cilvēkiem, kuri cenšas veselīgi samazināt vai palielināt ķermeņa svaru un uzlabot vielmaiņu, kā arī profesionāliem sportistiem. Izmeklējums ir svarīgs pacientiem ar virsnieru, vairogdziedzera slimībām, neiromuskulāro, neirodeģeneratīvo slimību pacientiem, kā arī pacientiem ar smagām hroniskām slimībām (cistiskā fibroze, audzēji, AIDS u.c.).
  • Ķermeņa masas un struktūras analīze (sadarbībā ar ''Veselības centrs 4'' filiāli ''Diagnostikas centrs'')- izmeklējumā tiek uzrādīta ne tikai vispārējā pacienta kaulu, muskuļu un tauku attiecība ķermenī, bet arī precīzi atainots un analizēts to izvietojums katrā ķermeņa daļā. Detalizētais parametru iedalījums, piemēram, viscerālie tauki, nodrošina maksimālu diagnostikas precizitāti. Pēc izmeklējuma klients saņem detalizētu izmeklējuma aprakstu un atainojumu, kas pēc tam ārstam sniedz plašu informāciju par cilvēka ķermeņa kompozīciju (ķermeņa masas un struktūras analīzi) un veselību. Ķermeņa masas un struktūras analīze ir ļoti nozīmīga dažādu slimību diagnostikā, kā arī sniedz būtisku informāciju gadījumos, kad cilvēkam jāatbrīvojas no liekā svara.

Saistītas ziņas

news-img
15.10.2021.

Izmaiņas pakalpojumu sniegšanā ''Veselības centrs 4'' filiālēs

news-img
13.10.2021.

Estētiskā ginekoloģija sievietes veselībai un intīmā komforta atjaunošanai

news-img
07.10.2021.

Efektīva kombinācija pret pigmenta plankumiem: IPL un Pollogen Geneo procedūras

news-img
07.10.2021.

Injekcijas pret pārmērīgu svīšanu

news-img
07.10.2021.

Zemūdens masāža - veselībai un relaksācijai

news-img
28.09.2021.

Padomā par krūšu veselību! Oktobris – krūšu veselības mēnesis

news-img
21.09.2021.

Esi imūns, sagaidot gripu!

news-img
15.09.2021.

Zināmas un nezināmas galvassāpes – notiks pirmais migrēnas forums Latvijā

news-img
14.09.2021.

Piesaki savu ģimenes ārstu un sirsnīgāko ģimenes ārsta māsiņu!

news-img
09.09.2021.

Sejas āda pēc vasaras – ko atklāj modernā diagnostika

Visas ziņas