news-img

Publicēšanas datums: 10.02.2021.

Elkoņa sāpes | Mazini sāpju radīto diskomfortu un tūsku

Parasti elkoņa locītavai uzmanību pievēršam tikai tad, ja tā liek par sevi manīt ar sāpēm, pietūkumu, apsārtumu un kustību traucējumiem. Ja locītava ir cietusi vai sāp pārslodzes dēļ, roka vairs nespēj pildīt tai paredzētos uzdevumus.

Nereti pie elkoņa sāpēm vainojams postoperatīvs kairinājums, tendinopātija, augšdelma kaula locītavas virspaugura iekaisums, kā arī artrīts un epikondilīts.

Artrīts

Elkoņa locītavas artrīts ir iekaisuma process locītavā, kas izpaužas ar sāpēm un kustību ierobežojumu. Viens no izplatītākiem artrīta veidiem, kas skar elkoņa locītavu, ir reimatoīdais artrīts. Tāpat artrītu var izraisīt fizisks darbs, kas regulāri rada pārslodzi elkoņa locītavām un traumas.

Neķirurģiska artrīta ārstēšana paredz atslodzi sāpīgajai locītavai, pretsāpju medikamentu lietošanu, steroīdu injekcijas un fizikālu terapiju. Ja šādi ārstējot neizdodas mazināt sāpes un ir vērojami izteikti kustību ierobežojumi elkoņa locītavā, nepieciešama ķirurģiska ārstēšana.

Epikondilīts – tenisista elkonis
Golferu, tenisistu un pavāru kaite – sāpes elkoņa locītavā. Ja traumas nav bijis, bet roku elkonī nevar saliekt, tas nozīmē, ka problēma radusies ilgākā laika posmā. Tātad bijis kāds hronisks process. Parasti cilvēks ierodas pie ārsta ar sāpēm elkoņa locītavas ārmalā, tas ir laterālais epikondilīts. Tautā to dēvē par tenisista elkoni. Vai arī – ja sāp elkoņa iekšējā mala, to sauc par golfera elkoni, medicīniski – par mediālo epikondilītu.

Epikondils ir augšdelma kaula izvirzījums – vieta, pie kuras ar cīpslām piestiprinājušies muskuļi, kas plaukstu saliec, atliec, kustina apakšdelmu un kura no pārmērīgas slodzes iekaist. It sevišķi tad, ja ir biežas, atkārtotas plaukstas atliekšanas, smaguma satveršanas un nešanas kustības, arī tad, ja plauksta nemitīgi ir tvēriena pozīcijā. Šādas pārslodzes ir profesionāliem tenisistiem, šoferiem, frizieriem, datora speciālistiem, konveijera strādniekiem, mūziķiem, tiem, kam daudz jādarbojas ar skrūvgriezi, āmuru vai citiem instrumentiem.

Epikondilīta ārstēšanai vispirms tiek noteikts miera režīms, atslodze un ieteikts lietot pretsāpju medikamentus. Diemžēl, daudzi no mums nevar atļauties ilgstošu miera režīmu un, iedzerot pretsāpju medikamentus, dodas atpakaļ darbos.

EpiTrain darba

Elkoņa sāpju un simptomu ārstēšanai nepieciešama ortoze. Ortoze ar kompresijas palīdzību samazina sāpes un noņem saspringumu, būtiski samazinās nepieciešamais pretsāpju medikamentu apjoms.

Funkcionējot ortozē esošajiem polsteriem, atbalsta radītā kompresija tiek novirzīta no elkoņa un apkārt esošajiem mīkstajiem audiem, atvieglojot izstiepuma radītās sāpes, mazina tūsku. Stingrākie materiāla komponenti ar berzes mezgliem mazina sāpes un veicina dzīšanas procesus.

222

Ortozi ieteicams nēsāt ikdienā, tā mazinās sāpju radīto diskomfortu un vienlaicīgi mazinās tūsku. Ja savā ikdienas darbā jūti slodzi uz elkoni vai jūti kaut mazāko diskomfortu elkonī, ortozi ieteicams lietot arī profilaktiski, lai negūtu elkoņa traumas.

Ieskaties: EpiTrain ortoze

Zīmols Bauerfeind Latvijā iemīļots jau vairāk kā 10 gadus, pazīstam to ar produktiem, kas radīti, lai mūsu ikdiena, par spīti traumām un veselības problēmām, nezaudētu kvalitāti, zīmols piedāvā kompresijas apģērbu, ortozes, atbalstus un zolītes.

Saistītas ziņas

news-img
08.04.2021.

Atklāts ''Magnētiskās rezonanses centrs'' Daugavpilī

news-img
01.04.2021.

Katrs vakcinētais var glābt līdzcilvēka dzīvību! ''Veselības centrs 4'' iesaistās plaša mēroga vakcinācijā

news-img
01.04.2021.

JAUNUMS! Fototerapija sausās acs sindroma ārstēšanai

news-img
27.01.2021.

JAUNUMS! Matu pārstādīšana - efektīvi un droši

news-img
25.03.2021.

Kā noturēt matus

news-img
23.03.2021.

Cīņa ar sekām. Kā atgūt veselību pēc Covid-19?

news-img
18.03.2021.

Dabīgi apjomīgām un izteiksmīgām lūpām: Alma Harmony ClearLift lāzerprocedūra

news-img
17.03.2021.

Gada balva medicīnā

news-img
04.03.2021.

''Veselības centrs 4'' atklāj filiāles Mārupē - izaugsme izaicinājumu laikā

news-img
10.03.2021.

Jaunums! Acu lāzeroperācijas ar Optimis FUSION kombinēto YAG/SLT lāzeru glaukomas ārstēšanai

Visas ziņas