news-img

Publicēšanas datums: 12.01.2022.

Ikgadējā vizīte pie ginekologa - ar lielu nozīmi

Ir ļoti svarīgi sievietēm atgādināt, ka ginekologa apmeklējums jāieplāno reizi gadā, un ne jau tāpēc, lai ārstiem būtu vairāk darba, bet lai maksimāli izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un iespējami ātrāk atklātu slimību, ja tāda ir. Regulāras vizītes pie ginekologa nepieciešamas visu vecumu sievietēm, un sieviete nekad nav par vecu, lai atteiktos no vizītes pie ginekologa. Skaidro ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Juglas klīnika'' ginekoloģe, dzemdību speciāliste Vineta Volkoviča

Tieši vizīšu neesamības dēļ daudzām sievietēm menopauzes un pēcmenopauzes periodā novēloti tiek atklātas onkoloģiskas slimības, piemēram, olnīcu vēzis, kas jau tāpat ir ļoti grūti diagnosticējams. Tā ir arī iespēja noskaidrot, kā risināt urīna nesaturēšanu.

Ikgadējās vizītes laikā ārsts veic ginekoloģisko apskati, pārrunā ar sievieti visus aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar viņas ginekoloģisko un reproduktīvo veselību, par dzimumdzīvi, tās kvalitāti, izrunā kontracepcijas un citus jautājumus. Pēc tam katrai pacientei individuāli izvērtē, vai un kādi papildu izmeklējumi un analīzes būtu jāveic. Tāpat reizi gadā ieteicams veikt ultrasonogrāfiju mazā iegurņa orgāniem. Ja ar veselību viss ir kārtībā, sieviete ar mierīgu sirdi dzīvo tālāk, ieplānojot nākamo vizīti pēc gada.

Nav retums, ka ikgadējā vizīte ir glābusi sievieti no lielām veselības problēmām, jo daudzas slimības sākotnējā stadijā noris bez izteiktiem simptomiem, līdz pat vēlīnai stadijai neparādās ne sāpes, ne citas specifiskas iezīmes. Tad analīzes un regulārās pārbaudes ir veids, kā izķert slimību tās sākumstadijā. Atcerēties par ikgadējām pārbaudēm īpaši aicinu tās sievietes, kurām ģimenes anamnēzē – mammām, vecmāmiņām – ir bijušas onkoloģiskas slimības. Ja rodas kādi simptomi, pie ginekologa vērsies iespējami ātrāk, lai laikus saņemtu piemērotu ārstēšanu.


Visu rakstu lasiet žurnāla ''100 Labi Padomi'' 2022. gada janvāra numurā

Saistītas ziņas

news-img
12.11.2021.

''Veselības centrs 4'' nodrošina Covid-19 testu veikšanu

news-img
20.01.2022.

Glutationa infūzijas - zinātnē balstīts jaunības un spēka eliksīrs

news-img
19.01.2022.

Jaunais dermatoskops ''DermLite Foto X'' palīdz atklāt slēptos riskus

news-img
21.01.2022.

Hialuronskābe ādas kopšanā pret novecošanos: skaidro dermatoloģe

news-img
12.01.2022.

Precīzi un daudzveidīgi ultrasonogrāfijas izmeklējumi ar ''Aplio a'' filiālē ''Juglas klīnika''

news-img
23.01.2022.

MonaLisa Touch lāzerprocedūras – sievietes intīmajam komfortam

news-img
12.01.2022.

Pret sāpēm mugurā – blokāde

news-img
24.01.2022.

Iesnas jeb rinīts: seši soļi cīņā ar tekošo degunu

news-img
20.01.2022.

Kolorektālais vēzis. Vides, diētas un zarnu mikrobioma loma tā attīstībā

news-img
14.01.2022.

''Veselības centrs 4'' endokrinoloģe Jeļizaveta Sokolovska - diabētiskās nefropātijas pētījuma vadītāja

Visas ziņas