news-img

Publicēšanas datums: 12.01.2022.

Ikgadējā vizīte pie ginekologa - ar lielu nozīmi

Ir ļoti svarīgi sievietēm atgādināt, ka ginekologa apmeklējums jāieplāno reizi gadā, un ne jau tāpēc, lai ārstiem būtu vairāk darba, bet lai maksimāli izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un iespējami ātrāk atklātu slimību, ja tāda ir. Regulāras vizītes pie ginekologa nepieciešamas visu vecumu sievietēm, un sieviete nekad nav par vecu, lai atteiktos no vizītes pie ginekologa. Skaidro ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Juglas klīnika'' ginekoloģe, dzemdību speciāliste Vineta Volkoviča

Tieši vizīšu neesamības dēļ daudzām sievietēm menopauzes un pēcmenopauzes periodā novēloti tiek atklātas onkoloģiskas slimības, piemēram, olnīcu vēzis, kas jau tāpat ir ļoti grūti diagnosticējams. Tā ir arī iespēja noskaidrot, kā risināt urīna nesaturēšanu.

Ikgadējās vizītes laikā ārsts veic ginekoloģisko apskati, pārrunā ar sievieti visus aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar viņas ginekoloģisko un reproduktīvo veselību, par dzimumdzīvi, tās kvalitāti, izrunā kontracepcijas un citus jautājumus. Pēc tam katrai pacientei individuāli izvērtē, vai un kādi papildu izmeklējumi un analīzes būtu jāveic. Tāpat reizi gadā ieteicams veikt ultrasonogrāfiju mazā iegurņa orgāniem. Ja ar veselību viss ir kārtībā, sieviete ar mierīgu sirdi dzīvo tālāk, ieplānojot nākamo vizīti pēc gada.

Nav retums, ka ikgadējā vizīte ir glābusi sievieti no lielām veselības problēmām, jo daudzas slimības sākotnējā stadijā noris bez izteiktiem simptomiem, līdz pat vēlīnai stadijai neparādās ne sāpes, ne citas specifiskas iezīmes. Tad analīzes un regulārās pārbaudes ir veids, kā izķert slimību tās sākumstadijā. Atcerēties par ikgadējām pārbaudēm īpaši aicinu tās sievietes, kurām ģimenes anamnēzē – mammām, vecmāmiņām – ir bijušas onkoloģiskas slimības. Ja rodas kādi simptomi, pie ginekologa vērsies iespējami ātrāk, lai laikus saņemtu piemērotu ārstēšanu.


Visu rakstu lasiet žurnāla ''100 Labi Padomi'' 2022. gada janvāra numurā

Saistītas ziņas

news-img
05.08.2022.

''Vizuālā diagnostika'' atver filiāli Gulbenē - ''Medicīnas centrs''

news-img
01.08.2022.

Ieplānojiet ginekologa apmeklējumu vismaz reizi gadā!

news-img
21.07.2022.

Filiālē ''Juglas klīnika'' pacientus pieņem urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
19.07.2022.

Skābekļa koncentratoru noma filiālē ''Diagnostikas centrs''

news-img
18.07.2022.

ReOxy elpošanas terapija – plaušām, sirdij, spēkam un veselīgam svaram

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
07.07.2022.

Ehoterapija ar Sonovein tehnoloģiju - unikāla vēnu operācija

news-img
01.07.2022.

Estētiskās injekcijas: kas par tām jāzina?

news-img
13.07.2022.

Izmantojiet iespēju! Urologa konsultācijas filiālē ''Juglas klīnika''

Visas ziņas