news-img

Publicēšanas datums: 11.10.2018.

Autors: Veselības centrs 4

Foto: Pixabay

Intīmā komforta atjaunošana sievietēm pēc dzemdībām

Sievietes ne tikai menopauzes laikā, bet arī pēc dzemdībām sastopas ar maksts audu atslābināšanos, maksts sausumu, maksts gļotādas atrofiju, urīna nesaturēšanu un vairākām citām problēmām. Maksts atjaunošana ar lāzerprocedūru, ginekoloģiskās injekcijas un intīmā plastika var būt labi risinājumi šīm problēmām.

Sieviete pēc dzemdībām

Dzemdību laikā sievietes dzimumorgāni tiek pakļauti lielām izmaiņām:

  • noārdās dzemdes iekšējais slānis, izdalās placenta un lohijas – fizioloģiski izdalījumi, iekšējie audi un maksts sekrēts;
  • tiek izstiepts dzemdes kakla kanāls, kas parasti slēdzas 2. līdz 3. nedēļā pēc dzemdībām, bet tā audi pilnībā atjaunojas tikai pusotra, divu mēnešu laikā.

Parasti maksts gļotāda un muskulatūra atjaunojas pēc 3 līdz 4 nedēļām, taču hormonālo izmaiņu ietekmē gļotāda nereti ir un saglabājas sausa ilgāku laiku, kas var apgrūtināt dzimumdzīves atsākšanu.

Kādu laiku pēc dzemdībām var būt urinēšanas traucējumi – dedzinoša un sāpīga sajūta urinējot,  neliela urīna nesaturēšana. Parasti par to maz runā, jo visa uzmanība pēc dzemdībām tiek pievērsta mazulim, aizmirstot par sievietes komfortu. Taču ārsti iesaka: ja šīs problēmas – maksts sausums, urīna nesaturēšana, maksts kanāla atslābums, kas radies tā izstiepšanās rezultātā, sāpes plīsumu un šuvju vietās – ieilgst, noteikti konsultējieties ar ginekologu, jo mūsdienu medicīna piedāvā lieliskus risinājumus, lai no tām atbrīvotos.

Te palīgā nāk gan lāzertehnoloģijas, gan intīmās injekcijas.  Ja nelielu urīna nesaturēšanu, kas radusies pēc dzemdībām, atstāj bez ievērības, tā laika gaitā var pārtapt daudz lielākas pakāpes urīna nesaturēšanā, kas sagādā krietni vairāk problēmu. Tādēļ  - nekavējieties un runājiet par to ar savu ārstu!

Seksuālā apmierinātība abiem partneriem

Maksts kanāla atslābums var rasties gan pēc dzemdībām, kad tas tiek izstiepts, īpaši, ja ir bijis liels auglis vai arī bijušas, piemēram, dvīņu dzemdības, gan arī laika gaitā.  Arī par to runā maz, tas ir tāds kā tabu temats, tomēr nevajadzētu kautrēties par to runāt ar savu ginekologu,  jo seksuālajai apmierinātībai noturīgu un skaistu partnerattiecību veidošanā ir būtiska nozīme – turklāt šis maksts atslābums jeb  tvirtuma zudums attiecas uz abiem partneriem, samazinot seksuālās baudas intensitāti gan vīrietim, gan sievietei. Atjaunojot maksts tvirtumu, abi partneri atkal izjūt lielāku seksuālo baudu.

Kā notiek maksts tvirtuma atjaunošana?

Vēl pirms neilga laika, kamēr nebija izgudrotas lāzertehnoloģijas, maksts tvirtuvu varēja iegūt un noturēt vienīgi, izpildot īpašus vingrinājumus vai veicot plastisko operāciju. Rietumu kultūrā maksts vingrinājumi atšķirībā no Austrumiem nav pārāk iecienīti, tomēr tie var būt ļoti efektīvi, tikai nepieciešama liela pašdisciplīna un regulāra vingrināšanās.Tādēļ labs risinājums, kas nav saistīts ne ar laikietilpīgu un regulāru vingrināšanos, ne ar ķirurģisku operāciju, ir lāzerprocedūras. To laikā ar CO2 lāzeru iedarbojas uz audiem, tos atjaunojot, uzlabojot asinsapgādi, veicinot jauna kolagēna veidošanos. Atkārtojot procedūru 3 reizes ( ik pēc 4–5 nedēļām), sasniedzams lielisks uzlabojums. Un to atzīst un izmanto sievietes visā pasaulē, novērtējot iespējas atjaunot dzīves kvalitāti.

Būtiska nozīme ir tam, ka šīs procedūras ir veicamas ātri, tām nav nepieciešama īpaša sagatavošanās un pēc tām nav nepieciešams atveseļošanās periods. Pati procedūra ilgst vien 7 minūtes, tādējādi to var iekļaut parastas darba dienas plānā, jo uzreiz pēc procedūras var doties ikdienas gaitās. Procedūra noris bez anestēzijas un bez sāpēm, sieviete var izjust vienīgi siltumu komforta līmenī. Ir jāņem vērā - lai veiktu lāzerprocedūras, nepieciešama ginekologa konsultācija, kā arī atsevišķi izmeklējumi, ko pēc vajadzības nozīmē ārsts.

Hialuronskābes filleru un I-PRF injekcijas intīmajā zonā

Hialuronskābes injekcijas ir piemērotas ārējo dzimumorgānu estētisko defektu novēršanai (asimetrija, mazs apjoms - hipotrofija, atrofija, zudis ādas tonuss u.c.), diskomforta un nepatīkamu sajūtu novēršanai  (sausums, nieze, dedzināšana, sāpīga dzimumdzīve - dispareūnija, pēcdzemdību rētas starpenes rajonā pēc epiziotomijām, maksts gļotādas atrofija u.c.), dzimumdzīves kvalitātes un seksuālās baudas uzlabošanai (injekcijas erogēnajās zonās (G punktā), maksts kanāla tvirtuma atjaunošanai un sašaurināšanai gan pēc dzemdībām, gan menopauzes laikā). Kā lielisks blakusefekts ir slodzes urīna nesaturēšanas samazināšana.

Pirms injekciju veikšanas nepieciešama ginekologa konsultācija, kurš veiks apskati, nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus un pēc tam piemērotāko injekciju veidu un apjomu.

I-PRF injekcijas - šī progresīvā metode jau plaši tiek izmantota estētiskajā dermatoloģijā. Tagad to pielieto arī ginekoloģijā - maksts sausuma, novēršanai, pēcdzemdību diskomforta, plīsumu/iegriezumu rētu, striju mazināšanai, hronisku vulvas slimību ārstēšanai, iedarbojoties tieši uz problēmzonu. Injekcijas pielieto arī kā papildu terapiju urīna nesaturēšanas ārstēšanai pēc lāzera procedūras. I-PRF ir no cilvēka paša asinīm iegūta struktūra - fibrīns, uz kura matricas koncentrējas tā sastāvā esošās šūnas - trombocīti, leikocīti, limfocīti, monocīti, neitrofīli un cilmes šūnas (no perifērās asinsrites). Tas audos piesaista augšanas faktorus, veicina to atjaunošanās procesu, stimulējot kalogēna sintēzi un audu apasiņošanu ilgtermiņā.

Procedūras laikā pēc veselības stāvokļa izvērtēšanas no vēnas tiek paņemtas asinis (aptuveni 15-30ml), tad ar centrifūgas palīdzību tiek izdalīta vērtīgā, ar trombocītiem bagātinātā struktūra. Atdalītā struktūra ar injekciju palīdzību tiek ievadīta problemātiskajās zonās.

Tā ir droša un efektīva metode bez alerģiskām reakcijām un infekciju riska, jo tiek izmantota no paša pacienta asinīm izgatavota viela. Procedūras laikā jūtams minimāls diskomforts, jo tā tiek veikta ar smalku nanoadatu, kas praktiski neizraisa sāpes. Pirmā iedarbība novērojama 2-3 nedēļu laikā, maksimālo efektu sasniedzot 3 - 5 mēnešu laikā.

Plastika sievietes intīmajam komfortam

Pārāk lielas vai neproporcionālas mazās kaunuma lūpas dzīves kvalitāti bojā ļoti daudzām sievietēm. Ja mazās kaunuma lūpas ir palielinātas un atrodas ārpus lielajām kaunuma lūpām, tās var traucēt īstenot vairākus hobijus, ierobežot sporta aktivitātes, tās var viegli tikt traumētas, noberztas, nemaz nerunājot par sievietes emocionālajiem pārdzīvojumiem un diskomfortu intīmajā dzīvē. Estētiskā ķirurģija piedāvā labu iespēju sievietēm novērst šo defektu un uzlabot labsajūtu un komfortu.

Operācijas laikā tiek veikta šī orgāna izmēra un nepieciešamības gadījumā proporciju korekcija.

Saistītas ziņas

news-img
08.05.2020.

Kāpēc visas krioliopolīzes procedūras NAV vienādas!

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
03.04.2020.

''Veselības centrs 4'' nodrošina pilnvērtīgu grūtnieču aprūpi

news-img
12.04.2020.

Rokas kliedz pēc krēma

news-img
20.04.2020.

Kontrolēt un palēnināt novecošanos

news-img
06.04.2020.

Vīnogu ķekari uz kājām

news-img
25.03.2020.

Krūtis tvirtas bez skalpeļa

news-img
16.03.2020.

PACIENTU IEVĒRĪBAI!

news-img
20.03.2020.

Kad ārsts saka – jums fiziski nekas nekaiš. Kā sastapties ar sevi un savām emocijām?

news-img
11.03.2020.

Ieteikumi matu kopšanā

Visas ziņas