news-img

Publicēšanas datums: 04.09.2020.

Kā lai turpina baudīt dažādo gadalaiku burvību, nekaitējot ādai?

''Veselības centra 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģe Dr. Lana Kasparane sniedz noderīgus ieteikumus, kā rūpēties par ādu pēc vasaras

Gadalaiku ritmā

Dzīvojot tur, kur dzīvojam, – Latvijā, tik tiešām mēs esam priviliģētas izbaudīt gadalaiku maiņu, bet tā diemžēl parasti ietekmē arī mūsu ādas stāvokli. Pat veselai ādai var būt grūtības pielāgoties ārējo apstākļu un ikdienas ēdienkartes maiņai, ko nosaka sezona.

Lūk, noderīgs orientieris, kā kopt sausu ķermeņa ādu tagad!

1. MAZGĀJIES REMDENĀ ŪDENĪ

Prātam tik patīkamās ilgās silti karstās vannas peldes vai karsta dušas strūkla var radīt ādā pretēju efektu: vēl vairāk pastiprināt ādas lobīšanos.

2. TAUPI ZIEPJVEIDA LĪDZEKĻUS!

Tos visa ķermeņa mazgāšanai vajadzētu lietot ne biežāk kā divas reizes nedēļā, jo to aktīvās vielas šķīdina taukus, līdz ar to šķīdina arī aizsargājošo tauku slānīti, kas atrodas uz mūsu ādas. Veselas ādas mazgāšanai ierobežojumu mazgāšanās līdzekļa izvēlē nav, bet, ja āda ir sausa un jutīga, tad labāki ir biezākas tekstūras produkti, piemēram, dušas eļļas vai krēmi, kas jau mazgāšanās laikā ādu mitrinās, baros un nomierinās.

3. SKRUBĒJOTIES IEVĒRO MĒRENĪBU!

Padziļinātai ādas attīrīšanai ar abrazīvu skrubi vai mājās pašgatavotu pīlingu jābūt ļoti saudzīgai.

Jā, tas ir noderīgs ādas kopšanas posms, jo, pirmkārt, tā mēs atbrīvojamies no atmirušā ādas šūnu slāņa, novēršot poru aizsprostošanos. Otrkārt, attīrot ādu, mēs atvieglojam vēlāk lietoto produktu aktīvo vielu nokļūšanu dziļākos ādas slāņos.

Normāli ķermeņa ādu var un vajag skrubēt, bet – ne biežāk kā reizi 7–10 dienās, jo pārāk bieža un intensīva ādas beršana var vēl vairāk sausināt ādu.

4. PIESĀTINI AR KRĒMU

Pēc ādas mazgāšanas un/vai skrubēšanas noteikti, atkarībā no ādas stāvokļa, jālieto mitrinošs/barojošs ķermeņa krēms, losjons, balzams, eļļa vai ziede. Izteikti sausai ādai piemērotākas ir ziedes, sausai ādai – krēmi un eļļas, savukārt normālai ādai – losjoni vai balzami.

5. UZLABO SITUĀCIJU IEKŠTELPĀS

Aizvien vairāk laika mēs pavadām iekštelpās un transporta līdzekļos, kur sausais gaiss, kondicionieri un ventilācijas iekārtas papildus veicina ādas sausumu. Nevēlamo efektu papildina arī šķietami nekaitīga, laiska sildīšanās pie kamīna.

Ieteicams mājvietu un/vai darba vidi labiekārtot ar gaisa mitrinātājiem. Ja negribas tērēties, gaisu vari mitrināt, izvietojot telpās trauciņus ar ūdeni. Gaisa mitrināšana ir ļoti svarīga arī saaukstēšanās un citu vīrusu infekciju profilaksei.

6. ESI IZVĒLĪGA!

Ādu ieteicams mitrināt un barot ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Tā kā apmēram 60 procentu mūsu organisma veido ūdens, tas ir vitāli svarīgs mūsu veselībai un labsajūtai. Lai organisms, tai skaitā āda, varētu veiksmīgi funkcionēt, dienā jāuzņem 30 mililitri ūdens uz vienu kilogramu ķermeņa masas. Tas nozīmē, ja tavs svars, pieņemsim, ir 60 kilogrami, būtu ieteicams uzņemt 1,80 litrus ūdens. 

Vai var ķermeņa kopšanai lietot mājas līdzekļus? Ko labāk?

Atbild ādas ārste LANA KASPARANE:

– Kokosriekstu eļļai piemīt pretiekaisuma, antioksidantu un dziedējošas īpašības. Tā labi stiprinās ādas barjeru un nodrošinās labu mitrināšanu, ja vien nav alerģijas uz kokosriekstiem.

Savukārt pirms šīs eļļas lietošanas uz sejas ādas labāk pakonsultēties ar ārstu, jo ne katram ādas tipam ieteicams sejas ādas kopšanā izmantot eļļu. Līdzīgi ar avokado eļļu vai olīveļļu. Alvejai piemīt dziedējošas īpašības, tā var veicināt audu atjaunošanos, kas labi noder arī pēc vasaras saulē iegūtiem saules apdegumiem. Alveja nomierina un mitrina ādu, neaizsprostojot poras.

Ja vien nav alerģijas uz medu, sausām, sprēgājošām lūpām labi noder medus uzklāšana uz nakti – no rīta lūpas jau būs mitrinātas un sulīgākas.

Vairāk lasiet žurnālā ''Ievas Veselība'' 2020.gada septembra numurā

Saistītas ziņas

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
15.06.2022.

Migrēna un tās komplikācijas

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

Visas ziņas