news-img

Publicēšanas datums: 08.08.2018.

Foto: Pexels

Kā notiek otoplastikas jeb ausu korekcijas operācija?

Atstāvošas ausis vai to asimetrija, kad deformācija skārusi tikai vienu ausi, ir estētiska problēma, kas nereti rada psiholoģisku diskomfortu. Tomēr to iespējams veiksmīgi risināt, veicot otoplastiku jeb ausu formas korekciju, kuras laikā vizuālais defekts tiek novērsts pilnībā.

Ausu plastika ir vienkārša un droša, un uz jautājumiem, kas saistīti ar šo delikāto tēmu, žurnālam “Veselība” atbildējusi SIA "Veselības centrs 4” filiāles "Dermatoloģijas klīnika” plastikas ķirurģe Laura Liepiņa.

Pēc viņas vārdiem, otoplastikas metodes izvēle atkarīga no vispārējās ārējās auss anatomijas, auss skrimšļa deformācijas un elastīguma pakāpes, ko nosaka plastikas ķirurgs. Operācija visbiežāk notiek lokālā anestēzijā, un tās laikā pacients nejūt sāpes, taču ir jūtami pieskārieni un spiediena sajūta. Tāpat operāciju iespējams veikt vispārējā narkozē, kas parasti tiek izvēlēta bērniem.

Operācijas ilgums un apjoms atkarīgs no ausu deformācijas pakāpes. Ausu atstāvēšanai ir dažādi iemesli, piemēram, palielināta konhiālā skrimšļa bedrīte ausī vai neizveidojušies skrimšļa fizioloģiskie ielocījumi. Atkarībā no tā tiek noteikts operācijas apjoms un ilgums. Parasti tā ir stundu līdz divas ilga.

Ausu koriģēšana notiek, aiz tām veicot iegriezumu. Ja ausu atstāvēšana ir izteiktāka, parasti tiek izņemts konhiālās bedrītes skrimslis. Savukārt, ja nav izveidojušās ausu ieloces, tās tiek izveidotas mākslīgi un nostiprinātas ar šuvēm. Tās laikā skrimslis tiek padarīts plānāks un tad formēts, ausi fiksējot ar trim līdz četrām šuvēm. Grieziena un rētas vieta ir aizauss rajons. Operācijas beigās tiek uzlikts kompresijas pārsējs, un pāris stundu pēc operācijas pacients var doties mājup.

Ausu korekcijas metodes ir atkarīgas no tā, ko nepieciešams mainīt. Piemērotākā metode tiek noteikta katram pacientam individuāli, izvērtējot, kāpēc auss ir atstāvoša un kura no tās struktūrām veido deformāciju.

Pilnu rakstu ar nosaukumu “Kad ausis rada diskomfortu” var izlasīt žurnāla “Veselība” jaunākajā numurā.

Saistītas ziņas

news-img
06.02.2024.

Mākslas terapija palīdz labāk justies šajā pasaulē

news-img
22.05.2023.

Maijs – melanomas piesardzības mēnesis: pārbaudi dzimumzīmes!

news-img
24.04.2023.

Skolēna atbrīvojums no eksāmena – nepieciešamība un izvairīšanās

news-img
14.04.2023.

Grūtniecība pēc 35 un 40 gadu vecuma. Kas jāņem vērā?

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

news-img
02.06.2022.

Vai grūtnieču jostu drīkst nēsāt līdz pat dzemdībām

Visas ziņas