news-img

Publicēšanas datums: 10.09.2018.

Autors: Veselības centrs 4

Foto: Shutterstock

Kā rīkoties, ja uz ķermeņa parādījušās utis?

Izklausās neticami, bet utis un kašķis mēdz būt cilvēkiem, kas pārspīlē ar tīrību. Mazgājoties dušā trīsreiz dienā, katru reizi izmantojot dažādus mazgāšanās līdzekļus, zūd ādas dabīgais lipīdu jeb tauku slānītis, un uz šādas neaizsargātas ādas kašķa ērcītei un utīm ir daudz vieglāk ieperināties.

Par to, kā rīkoties gadījumos, ja cilvēkam piemeties kašķis vai utis, žurnālam ''100 Labi Padomi'' skaidrojusi SIA ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģe Tatjana Ļiņova.

Pēc speciālistes vārdiem, utis signalizē ar ļoti stipru galvas niezi skausta un ausu rajonā, redzamas arī gnīdas – utu oliņas –, kas izskatās kā balti punktiņi pie mata stiebra.

KĀ LIKVIDĒT? Jālieto aptiekās nopērkams permetrīnu saturošs līdzeklis (piemēram, Pedeks). To iezied bērnam sausos matos, paturi 40 minūtes, tad izmazgā ar šampūnu. Atkārto nākamajā un aiznākamajā dienā. Der arī sēra ziede, bet tā iedarbojas tikai uz dzīvajām utīm, uz gnīdām ne.

IEVĒRO: ja bērnam atklāj kašķi vai utis, apskati citus mājiniekus, ar ko atvase kontaktējusies. Informē par to arī citus vecākus vai audzinātāju.

PEC TAM. Spēcīgie līdzekļi sakairina ādu, tāpēc tā kādu laiku var būt jutīgāka, galvas ādā mēdz veidoties blaugznas. Ieteicams mazgāt matus ar mitrinošiem šampūniem no aptieku klāsta. Ķermeņa ādai ieteicams lietot mitrinošus krēmus un losjonus, kas satur keramīdu un atjauno ādas normālo tauku slānīti, vēlams – hipoalerģiskus līdzekļus, kas nesatur smaržvielas un citus kairinātājus. Ādas nieze un jutīgums var saglabāties vēl divas nedēļas. Ja nepāriet, griezies pie dermatologa, lai novērstu kairinājuma reakciju.

Pilnu rakstu ar nosaukumu ''Sezonas īpatnība: atpakaļ skolā... ar utīm un kašķi'' var izlasīt žurnāla ''100 Labi Padomi'' jaunākajā numurā.

Saistītas ziņas

news-img
18.08.2023.

Vesels ēdis skolas bērns!

news-img
17.07.2023.

Melanoma pielavās nemanot. Paliec dzīvs!

news-img
01.09.2022.

Uz skolu - VESELS!

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

news-img
02.06.2022.

Vai grūtnieču jostu drīkst nēsāt līdz pat dzemdībām

Visas ziņas