news-img

Publicēšanas datums: 17.06.2021.

Kad sākt runāt ar jaunieti par matiņu likvidāciju?

Vienota vecuma, kad varētu uzskatīt, ka jauniete ir gatava vaksācijai, nav, norāda speciāliste. Komentē ''Veselības centrs 4'' filiāļu ''Dermatoloģijas klīnika'' un ''Anti-Aging Institute'' dermatoloģe, preventatīvās medicīnas speciāliste Jana Janovska

Ja meitenei nav nekādas diagnozes, kas traucētu veikt vaksāciju, tā ir pieņemama metode arī pusaudzēm. ''Noteikti nevajag atstāt šo jautājumu bez risināšanas,'' teic Jana Janovska.

Piemērotā procedūra

Tomēr katras meitenes vecākiem būtu jāpalīdz izvēlēties jaunietei piemērotāko matiņu likvidēšanas metodi – vai tā būtu skūšanās, vaksācija, epilācija vai lāzerprocedūras. Iespējams, ka vaksācija ir piemērotāka nekā skūšanās, jo skūšanās vairāk izjauc ādas mikrobiomu un mikrofloru. To, kas meitenei ir piemērots, ir jāskatās individuāli.


Ir vērts zināt, ka pareizi piemērots vasks, pareizi veikta procedūra tīros apstākļos – bez nobrāzumiem, bez apdegumiem, ar pareizo vaska siltumu – arī jaunietes ādai kaitējumu nenodarīs. Vaksācija noteikti neradīs iegriezumu risku kā skūšanās.
Arī veikalā nopērkamās vaska plāksnes var lietot jaunietes matiņu likvidēšanai. Pēc šāda vaska lietošanas jāraugās, vai nerodas alerģiska reakcija un āda netiek norauta pārāk dziļā līmenī.
Ja tomēr liekā apmatojuma jautājumā parādās kādas problēmas – iekaisuši vai ieauguši matiņi – to, kāda metode būs labāka, ieteicams izrunāt ar dermatologu.
Sākot likvidēt matiņus, noteikti ir nepieciešama pareiza ādas kopšana. Ja meitene izvēlas skūt, piemēram, kājas, jāatceras, ka tas jādara saudzīgā veidā – lietojot skūšanās putas un pēc tam jālieto mitrinošs līdzeklis, kas atjauno ādas aizsargbarjeru un mikrofloru.
Arī pēc vaksācijas ir jālieto nomierinošs krēms vai līdzeklis, kas nomierinās ādu un palīdzēs tai atjaunoties, lai āda atgūtu normālu pH līmeni un mikrofloru.
Ja meitenei ir diagnoze, piemēram, paaugstināta matu augšana, ir iespējams pielietot citas metodes, piemēram, lāzerterapiju. To gan pirms 18 gadu vecuma nebūs iespējams veikt tā vienkārši, bet tā būs pieejama tikai ar vecāku atļauju. Šī metode reizēm jaunietēm tiek izmantota, lai likvidētu apmatojumu uz sejas. Tāpat lāzerepilācija tiek lietota, ja ir tendence uz iekaisušiem matiņu folikuliem.

Vairāk lasiet portālā ''mammamuntetiem.lv''

Saistītas ziņas

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
15.06.2022.

Migrēna un tās komplikācijas

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

Visas ziņas