news-img

Publicēšanas datums: 10.01.2019.

Foto: shutterstock

Vēnu veselība - kvalitatīvas ikdienas pamatā

Kāju veselība un skaistums ir problēma par kuru sievietes mēdz aizdomāties tikai tad, kad ir sajūtam diskomforts vai kāda redzama estētiska nepilnība. Iespējams tam par iemeslu ir arī nevēlēšanās doties pie ārsta, lai atklātu savas problēmas un meklētu tām risinājumu. Hroniska vēnu mazspēja un hemoroīdi ir bieži izplatīta slimība. Vienīgā asinsvadu ķirurģe-sieviete Latvijā, Dr. med. Patrīcija Ivanova no ''Veselības centrs 4'' atklāj, ka mūsdienās mazinvazīvās un modernās vēnu ārstēšanas metodes dod iespēju risināt problēmas nesāpīgi, krietni ātrāk un bez ilga atveseļošanās posma pēc veiktās ārstēšanas.

Diskomforts, estētikas problēmas, varikozitāte, vēnu mazspēja ir tikai daži no saslimšanas veidiem, ko daktere min kā iespējamos, ar ko var saskarties sievietes grūtniecības laikā un arī pēc vai pirms grūtniecības.  

  • Vēnu saslimšanas ļoti biezi piemeklē grūtnieces, nospiež iegurņa vēnas, līdz ar to kājās rodas venozā stāze.

  • Hormonālās izmaiņas – grūtniecības laikā tiek izmainītas vēnu sieniņas, nav vairs tik stingras, tā rezultātā veidojas vēnu venozās asinis, kas tik labi neatplūst uz sirdi.

  • Ļoti būtisks faktors ir iedzimtība – ja vēnu problēmas ir novērotas arī ģimenes sievietēm – mammai, vecmammai, tad grūtniecības laiks vēnu saslimšanas var pastiprināt.

Ja topošajai vai jaunajai māmiņai ir vēlme saprast savu ķermeni un to, kas ar to notiek, ir vērts pievērst uzmanību dažādām sajūtām, kas var liecināt par vēnu nepietiekamību:

  • Tūska – nevaram ievilkt kājas apavos, viss spiež un kājas ir ''piedzītas''

  • Diskomforta sajūta

  • Mazas, teju nemanāmas, tomēr no jauna parādījušās vēnas

  • Nemierīgas kājas – grūti nosēdēt, ''nevar atrast sev vietu''

Grūtniecības laikā būtu vēlams veikt profilaktiskos pasākumus, kas var palīdzēt uzlabot ne tikai pašsajūtu, bet arī asins atteci un cirkulāciju.

  • Kompresijas zeķes – tās rekomendē gan ginekologi, gan vēnu speciālisti, jo tieši speciālajās zeķēs iestrādātā kompresijas spēja – palīdz neveidoties tūskai un mazinās nepatīkamās sajūtas, ar ko parasti sievietēm jāsaskaras grūtniecības laikā.

  • Vingrojumu – pēdām, kājām, ja laiks, lielākoties tiek pavadīts sēžot, guļot un mazkustīgi.

To, ka problēma ir nopietna, piemēram, sievietei jau ir vēnu mazspēja –  nosaka speciālists ar sonoskopijas palīdzību, kuras rezultātā ir ieraugāms tas, cik ļoti ir traucēta ir kādas vēnas darbība.

Bieži pirmā palīdzība, ko mēģinām izmantot ir dažādie aptiekās pieejamie medikamenti. Daktere uzsver, ka vēnu saslimšanas gadījumā lietotie medikamenti nerisina problēmu, bet noņem simptomus. Varbūt paliek vieglāk, bet problēma netiek atrisināta!

Tāpat – jebkurš grūtniecības laikā lietots medikaments būs medikaments, tāpēc tos lietot – nebūtu ieteicams!

Ja grūtniecības laikā saasinās vēnu problēmas, tad nevajadzētu steigties ar ārstēšanu grūtniecības laikā, bet veikt profilaktiskus pasākumus, diskomforta sajūtas mazināšanai.

Nereti, kā atklāj daktere, vēnu problēmas, kas parādās grūtniecības laikā, pēc tās var atkal samazināties, tomēr, ja tā nenotiek, būtu ieteicams vērsties pie speciālista un piemeklēt efektīvāko un piemērotāko ārstēšanas veidu.

Jau sen vairs vēnas netiek ārstētas kā kādreiz, kad vienīgais veids kā ārstēt, bija slimās vēnas izņemšana. Mūsdienās ir pieejamas tādas tehnoloģijas, kuru pielietošana būtiski uzlabo dzīves kvalitāti un, galvenais, neprasa ilgu ārstēšanās laiku un atkopšanos pēc šo tehnoloģiju pielietošanas.

Lai novērstu kosmētiskos defektus var izmantot, piemēram:

  • Putu skleroterapija, mazāk kā stundas laikā veicama procedūra, kuras laikā tiek ievadīts medikaments un slēgta vēnas siena.

  • Lāzerterapiju - sīko asinsvadu kapilāru slēgšanai un ādas pigmentācijas seku novēršanai.

  • Termokoagulācija – šī metode ir pielietojama gan uz sejas, gan kājām. Ar tās palīdzību tiek slēgti kapilāri.  

  • Radiofrekvences metode - atšķirībā no lāzera, kas var pārsniegt pat 300 grādu temperatūru, radiofrekvences metodei nepieciešami vien 120 grādi. Tā ļauj daudz saudzīgāk un drošāk slēgt vēnu stumbrus, kas atrodas tuvu ādai, nebaidoties par iespējamo ādas apdegumu procedūras laikā. Metode ir ļoti precīza, jo aparatūra enerģijas jaudu un ilgumu regulē automātiski

Ja nepieciešama jau nopietnāka ārstēšana, tad arī šajā gadījumā – noteikti nav nepieciešams sevi biedēt ar to, ka tas prasīs daudz laika, būs sāpīgi, iespējams neefektīvi, jo viena no mūsdienu priekšrocībām ir tieši tehnoloģiskās iespējas, arī medicīnā, tāpēc, dodoties pie speciālista, noteikti izrunājam iespējas, kas šobrīd pieejamas un pajautājam par tām, kas Jums zināmas, piemēram:

  • Biolīme – Absolūti nekaitīga apkārtējiem audiem, jo, pirmkārt – biolīmes sastāvā nav indīgu vielu, otrkārt – audi netiek pakļauti termiskai iedarbībai. Ir nepieciešamas vien pārdesmit sekundes, lai asinsvadā implantētā līme būtu sastingusi. Biolīmes vēl viena no priekšrocībām – pēc tās nav jānēsā kompresijas zeķes.

  • Ūdens tvaiks vēnu ārstēšanai, jeb ūdens tvaika mikroimpulss, kur galvenais elements ārstēšanā ir destilēta ūdens tvaiks. Tā darbības temperatūra ir krietni zemāka nekā lāzerprocedūras laikā izmantotā, tādējādi, ietekme uz slimās vēnas blakus audiem ir krietni mazāka.

Mūsdienās, protams, ka ir iespēja veikt arī lāzeroperācijas, kas ir krietni pieejamākas dēļ to cenas, tomēr, ja mēs runājam par ilglaicīgāku un efektīvāku rezultātu, tad ir vērts pakonsultēties ar speciālistu, jo šajā gadījumā, svarīgākais ir parūpēties par savu veselību un darīt to efektīvi! 

Par veselām un skaistām kājām, kopā ar ''Veselības centrs 4''. Tava veselība – mūsu prioritāte!

Kāju vēnu veselība

Saistītas ziņas

news-img
18.08.2023.

Vesels ēdis skolas bērns!

news-img
17.07.2023.

Melanoma pielavās nemanot. Paliec dzīvs!

news-img
01.09.2022.

Uz skolu - VESELS!

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

news-img
02.06.2022.

Vai grūtnieču jostu drīkst nēsāt līdz pat dzemdībām

Visas ziņas