news-img

Publicēšanas datums: 29.09.2021.

Kakls jākopj tik pat rūpīgi kā seja

Ak, šis nodevīgais kakls... Bieži vien tieši tur krunciņas parādās vispirms, liekot tev izskatīties vecākai un nogurušai. Ko darīt? Vai tiešām vienīgais risinājums ir valkāt džemperus ar augstu apkakli vai slēpt kaklu šallītes krokās? Mūsdienīgus risinājumus sniedz ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Anti-Aging Institute'' un ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģe Anda Apine

''Uz kakla mēdz veidoties horizontālās grumbas un vertikālas līnijas. Horizontālās grumbas rada palielināts tauku slānis, kā arī gravitācija, ko paātrina dabiskā ādas novecošana. Vertikālās līnijas izraisa platizmas jeb kakla zemādas muskuļa saistaudu šķiedru saspringums. To var novērst ar botulīna toksīna injekcijām, kas atslābina muskuļu šķiedras, un āda pakāpeniski izlīdzinās.
Kakla ādas atjaunināšanai var veikt dažādas aparātprocedūras, lai efektīvi stimulētu ādas kvalitātes uzlabošanos. Šim nolūkam izmanto fotoatjaunošanu, radiofrekvenci, ultraskaņu, taču, tā kā kaklā ir vairogdziedzeris, virs tā nedrīkst iedarboties ar sildošu vai augstas enerģijas iekārtu. Tāpēc procedūras veic, apejot vairogdziedzera zonu. Populāras ir dažādas injekciju metodes vai to kombinācija ar aparātmetodēm.
Vislabāko efektu sniedz plazmas (PRP) injekcijas, kas vienlaikus stimulē arī ādas atjaunošanos. Tās var sekmīgi kombinēt ar fotoatjaunošanas procedūrām, jo PRP – trombocītiem, leikocītiem, augšanas faktoriem un cilmes šūnām bagāta plazma – uzlabo audu dzīšanas un atjaunošanās procesu, tas notiek ātrāk un veiksmīgāk. Rudenī sejas, kakla un dekoltē ādai vislabāk noder fotoatjaunošana, kas ātri un saudzīgi novērš dažādas ādas problēmas. Jau pēc divām procedūrām āda izskatās daudz labāk.
Ja ir sīkas, sīkas krunciņas, kuru dēļ kakla āda izskatās kā saburzīts pergamenta papīrs, tās virspusēji var noslīpēt ar CO2 lāzeru. Efekts ir ļoti labs, jo lāzers uzsilda arī ādas dziļākos slāņus un veicina audu atjaunošanos. Ļoti labu efektu sniedz arī citi dermas stimulatori un kolagēnu injekcijas, piemēram, Nithya un NCTF135, PRX-t33 (trihloretiķskābe). Dziļu grumbu aizpildīšanai var izmantot arī klasiskos hialuronskābes fillerus.''

Vairāk lasiet žurnālā ''Ieva'', Nr. 39.

Saistītas ziņas

news-img
01.12.2021.

Imunoloģe Tatjana Ļiņova: ar balsta vakcīnu saistītās blakusparādības ir individuālas

news-img
25.11.2021.

Regulāras profilakses vizītes - svarīgas nopietnu veselības problēmu novēršanā

news-img
29.11.2021.

Zane Rēvalde ''Porsche'' kustības SHIFT dalībniece: ''Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi''

news-img
30.11.2021.

Vai nosirmošanu var aizkavēt? Konsultē trihologs

news-img
26.11.2021.

Neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē kopējo veselību un labsajūtu

news-img
25.11.2021.

Skaista - svētkos un vienmēr

news-img
22.11.2021.

Maska atstāj pēdas sejā: ko darīt?

news-img
12.11.2021.

Cukura diabēts un Covid-19: skaidro endokrinologs

news-img
05.11.2021.

Covid-19: izslimots, bet ieildzis: ārsta komentārs

news-img
16.11.2021.

Vai ziemas peldes ir veselīgas visiem?

Visas ziņas