news-img

Publicēšanas datums: 11.03.2020.

Kāpēc izvēlēties kosmētikas līdzekļus no aptiekas klāsta?

Iepirkšanās var būt gan izklaide, gan ikdienas rutīna, gan atbildīgs uzdevums. Daži virtuāli klikšķi vai soļi tuvējā veikalā mums sagādā visu ikdienā nepieciešamo, sākot ar pārtiku, līdz mīļākajai lūpu krāsai. Tomēr, ja runājam par kopjošo kosmētiku, kurai uzticam ne tikai savas ādas izskatu, bet arī veselību, iepirkšanās veidam un paradumiem der pievērst lielāku vērtību.

Sekojot šiem padomiem, tu aiztaupīs ne vienu vien vilšanos vai pat nepatīkamu pieredzi, iegādājoties kosmētikas līdzekļus:

1. Ja cilvēkam ir kādas ādas problēmas, aptiekā ir iespējams izvēlēties ādas tipam vai problēmai īpaši atbilstošus kopšanas līdzekļus vai krēmus. Kopšanas līdzekļu uzdevums ir pareizi notīrīt, pēc tam barot vai mitrināt sejas un ķermeņa ādu. Smagākos gadījumos, tie noteikti neizārstēs ādas slimību, bet ļaus ādai būt lielākā komfortā kā lietojot neatbilstošus līdzekļus vai tos nelietojot vispār.

2. Aptieku kosmētiskie līdzekļi nesatur smaržvielas, krāsvielas, nevajadzīgas ķimikālijas, parabēnus un citas, iespējams kaitīgas vielas. Ir cilvēki, kuru āda ir īpaši jutīga un šīs vielas var veicināt alerģiskas reakcijas, ādas kairinājumu vai aknes jeb piņņu uzliesmojumu. Parabēni ir ķīmiski konservanti, kas paildzina produkta dzīvildzi, taču to uzbūve ir ļoti līdzīga mūsu organisma dabiskajam estrogēnam, tāpēc uzsūcoties var traucēt normālai hormonu darbībai.

3. Lielākā daļa sejas krēmu neaizsprosto poras, īpaši par to liecina uzraksts uz iepakojuma ''non-comedogenic'''' jeb ''nav komedogēns'', tādējādi mazinot pūtīšu un izsitumu risku. Turpretim vairākiem krēmiem, kuri paredzēti ādai ar pinnēm ir pievienotas dažādas ārstnieciskas vielas, kas, kā piemēram, mazina iekaisumu, šķīdina melnos komedonus, regulē tauku izdalīšanos, darbojas kā viegli pīlingi.

4. Saules aizsargkrēmi gluži tāpat kā citi kosmētikas līdzekļi nesatur nevajadzīgas papildvielas. Turklāt, šobrīd aptiekās ir plašs klāsts ar dažādiem ikdienas krēmiem, arī tonējošiem, kuriem ir pievienots šis filtrs.

5. Aptiekās ir iespējams nopirkt drošākus produktus, kuri paredzēti jaunu māmiņu, zīdaiņu un bērnu ādas kopšanai, kuri arī ir attiecīgi apzīmēti ar speciālu attēlu vai uzrakstu.

Iesaka ''Veselības centrs 4'' filiāļu ''Dermatoloģijas klīnika'' un ''Juglas klīnika'' dermatoloģe Kristīne Poiša.

 

Saistītas ziņas

news-img
04.09.2020.

Atklāti par veselību un ceļu uz skaistumu - sākas TV šova ''Ceļā uz pārliecību'' otrā sezona

news-img
14.09.2020.

Kā cīnīties ar blaugznām?

news-img
04.09.2020.

Par inovācijām un iespējām - ''Nākotnes medicīna'' jaunā sezona

news-img
08.09.2020.

Zaudēt svaru, iegūt sapņu augumu un mainīt profesiju

news-img
08.09.2020.

Sejas āda vasaras otrajā pusē un rudenī var izstrādāt dažādus niķus

news-img
08.09.2020.

Izoperēts žultspūslis, bet gremošanas sistēma turpina darboties netraucēti

news-img
04.09.2020.

Kā lai turpina baudīt dažādo gadalaiku burvību, nekaitējot ādai?

news-img
04.09.2020.

Kas ir potītes– augšdelma indekss?

news-img
04.09.2020.

Cik bieži jāapmeklē ginekologs?

news-img
03.09.2020.

Vai patiesi cilvēki mūsdienās ir alerģiskāki un kādi tam ir iemesli?

Visas ziņas