news-img

Publicēšanas datums: 13.05.2019.

Kāpēc ne visiem der skriešana?

Viena no jaukākajām fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ir skriešana, taču ne visi var un drīkst skriet. Skriešanai ir nepieciešams labāks līdzsvars, lielāks muskuļu spēks un lielāks locītavu kustību apjoms. Skrienot ievērojami palielinās slodze uz locītavām, piemēram, virsmas reakcijas spēks var palielināties līdz pat 250 procentiem no ķermeņa svara, tāpēc cilvēkiem ar locītavu un mugurkaula problēmām skriešana nav ieteicama.

Ko izvēlēties skriešanas vietā?

  • Skrituļošanu (ar skrituļ-slidām, skrituļslēpēm), slidošanu un slēpošanu. Tā kā to laikā cilvēka gravitācijas centrs lielākoties virzās horizontāli, samazinās slodze uz locītavām un mugurkaulu.
  • Riteņbraukšanu. Tā noslogo ķermeni līdzīgā veidā kā skriešana. Tās laikā joprojām ir nepieciešams līdzsvars, muskuļu spēks un kustību apjoms, taču ievērojami mazāk iesaistās ķermeņa augšdaļa, tāpēc nenotiek rumpja savērpšanās. Turklāt kājas kustas vairāk vai mazāk vienā plaknē - notiek kājas saliekšanās un iztaisnošanās, bet nenotiek kājas sāniska atvilkšana un pievilkšana, kā tas ir iepriekš minētajās aktivitātēs.
  • Nūjošanu. Tā daudziem šķiet pārāk vienkārša un nenopietna fiziska slodze, taču ir daudz grūtāka nekā parasta staigāšana. Patiesībā kaloriju patēriņa ziņā nūjošana ir līdzīga mērenai riteņbraukšanai vai slēpošanai. Un tiem, kuri vēlas sevi izaicināt, piedāvāju pamēģināt nūjošanu pa mežu vai kalnainu apvidu. Galu galā svarīgākais ir dzīvesprieks un fiziskā labsajūta, ko var sasniegt, kustoties un baudot dzīvi!

Pilnu rakstu ar SIA ''Veselības centra 4'' Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeites Lolitas Kebergas ieteikumiem, lasiet žurnālā ''100 labi padomi''.

Saistītas ziņas

news-img
11.07.2019.

Osteoporoze: trausli kauli viegli lūzt

news-img
09.07.2019.

Vizuāls defekts: Mazsvarīgs vai tomēr klīniski nozīmīgs?

news-img
08.07.2019.

Datoru un viedierīču ekrānu izstarotā zilā gaisma veicina novecošanos

news-img
05.07.2019.

Pil un pil un – iepil...

news-img
27.06.2019.

Vēnu mazspēja senioru vecumā

news-img
27.06.2019.

Eozinofils ezofagīts

news-img
27.06.2019.

Eļļas garšai un veselībai!

news-img
27.06.2019.

Āda un modernais piesārņojums

news-img
26.06.2019.

Ķirurgs Jānis Gardovskis: intervija žurnālā ''Ievas Veselība''

news-img
25.06.2019.

Ne vienmēr vainīgs alkohols! 5 iemesli, kādēļ trīc rokas

Visas ziņas