news-img

Publicēšanas datums: 14.07.2021.

Karstums un tu: atvēsinies gudri

Noteikti apmeklē ārstu, ja karstuma ietekmē tava pašsajūta krasi pasliktinās, taču ikdienā vari ņemt vērā dažus ieteikumus, lai, karstumā atvēsinoties, nenodarītu sev pāri.

  • Lai gan gaisa kondicionieri šovasar šķiet gandrīz vienīgais glābiņš gan uzturoties iekštelpās, gan braucot automašīnā, tomēr uzmanies - temperatūras atšķirība starp iekštelpām un ārtelpām nedrīkst būt pārāk liela. Ja pārkarsis cilvēks ienāk aukstās telpās, viegli var saaukstēties.
  • Grūti sagremojama pārtika rada lieku slodzi ne tikai gremošanas sistēmai, bet arī asinsritei: ja uzturā tiek lietota ''smaga'' pārtika, asins pastiprināti pieplūst kuņģa – zarnu traktā, radot lieku slodzi asinsritei. Tādēļ karstā laikā izvēlies vieglu uzturu.
  • Uzņem pietiekami daudz šķidruma! Atceries:

 - ja karstā laikā ir fiziska piepūle, ūdens jādzer 3 - 4 reizes vairāk nekā parasti;

 - ja tevi apgrūtina svīšana, ņem vērā, ka mazāk dzerot, mazāk nesvīdīsi;

 - atturies no alkoholiskajiem dzērieniem, jo alkohols no organisma izvada šķidrumu, kā arī rada palielinātu slodzi nierēm;

 - ja nespēj izdzert daudz ūdens, izvēlies dzērienus ar nelielu kaloriju daudzumu, ja dzer augļu sulas, atšķaidi tās ar ūdeni. Nevajadzētu dzert enerģijas dzērienus, limonādes, jo tās satur pārāk daudz cukura;

 - no kafijas nav jāatsakās, taču vēlams, izdzerot kafiju, izdzert arī glāzi ūdens.

  • Izmanto ūdeni savā labā, bet dari to gudri:

 - lai atvēsinātos dušā, izmanto nevis aukstu, bet siltu līdz vēsu ūdeni, jo ledaini auksta ūdens ietekmē aizveras ādas poras, un sakarsušais ķermenis vairs nespēj tik viegli no siltuma atbrīvoties. Siltu dušu ieteicams noslēgt ar vēsu dušu;

 - sasaldēts ūdens noderēs atsevišķiem ķermeņa punktiem: ledus gabaliņus vari paturēt uz roku locītavu iekšpuses, uz kakla un spranda u.c. Tas uzlabos asinsriti;

 - darba pārtraukumos atvēsinies ar roku peldēm: (izlietnē, kas piepildīta ar vēsu ūdeni, ieliec tajā rokas līdz elkoņiem un paturi apmēram 2 minūtes. Tas stabilizēs asinsriti un atvēsinās galvu). Lieliski palīdz arī kontrasta kāju vannītes.

  • Sporto atbilstoši laika apstākļiem: fiziska slodze karstā laikā nozīmē lielu slodzi asinsritei, tādējādi sliktāk tiek apgādātas nieres, aknas un muskulatūra. Nav ieteicams sportot pēc ilgākas uzturēšanās saulē vai sauļošanās, vismaz pusstundu pēc tam vajadzētu atrasties ēnā vai atvēsināties vēsā dušā.
  • Izmanto galvassegu- īpaši, ja zināms, ka uzturēšanās saulē būs ilgāka par 20 minūtēm. Galvassega ir obligāta maziem bērniem.

Saistītas ziņas

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

news-img
02.06.2022.

Vai grūtnieču jostu drīkst nēsāt līdz pat dzemdībām

news-img
02.06.2022.

Pieneņu ''karbonādes'': vai ēdamas?

news-img
31.05.2022.

Aktīniskās keratozes

Visas ziņas