news-img

Publicēšanas datums: 18.11.2019.

Ko darīt? Izkrīt mati

Ir svarīgi doties pie ārsta laikus un atklāt matu izkrišanas iemeslu, lai varētu novērst cēloni, apturēt matu izkrišanu un pēc iespējas nodrošināt matu ataugšanu.

IEMESLI.
Dzīves laikā ar matu izkrišanu sastopas gandrīz katrs. Īslaicīga matu izkrišana var sākties pēc vīrusu slimībām, antibiotiku lietošanas vai pārciestas operācijas. Ilgstoša matu izkrišana var būt saistīta ar hroniskām slimībām, dzelzs deficītu, ieilgušu stresu, kā arī specifiskām imūnās sistēmas slimībām un ģenētiku. Visos gadījumos ir lielāks vai mazāks matu zudums, tie kļūst plāni, bet smagākajos gadījumos mati var pazust pavisam. Nevajadzētu iesmērēt galvas ādu ar sīpolu sulu vai ieliet matos eļļu, jo nopietnos matu izkrišanas gadījumos tas nelīdzēs, varbūt pat kaitēs un veicinās to, tādēļ vienmēr, kad notiek matu izkrišana, ir svarīgi atklāt tās iemeslu, lai varētu novērst cēloni, apturēt matu izkrišanu un pēc iespējas nodrošināt matu ataugšanu.

AR KO SĀKT?
Ir svarīgi matu veselības problēmu gadījumā vienmēr laikus doties pie ārsta, jo tikai speciālists precīzi noteiks diagnozi un ieteiks individuāli piemērotāko terapiju. Pašlaik pasaulē izmanto dažādas metodes, kas palīdz atgūt matus, to apjomu – no medikamentozas terapijas līdz pat matu transplantācijai vai implantu procedūrām, kā arī mezenhimālo cilmes šūnu terapijai. Jāsāk no vispārējā veselības stāvokļa pārbaudes, lai pārliecinātos, vai nav dzelzs deficīta anēmijas, D vitamīna trūkuma, vairogdziedzera disfunkcijas, olnīcu un virsnieru disfunkcijas, vitamīnu un aminoskābju nepietiekamības.

Lai ārstēšana būtu veiksmīga, jānovērš un jākompensē šīs izmaiņas.

Visu rakstu lasiet 2019. gada Euroaptiekas rudens/ziemas katalogā.
Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Juglas klīnika'' un estētiskās medicīnas klīnikas ''4.Dimensija'' dermatoloģe, triholoģe Sandra Vizule.

Saistītas ziņas

news-img
27.02.2020.

Anti-Aging un preventīvā medicīna - jauna pieeja veselības un jaunības meklējumos

news-img
26.02.2020.

Pigmentārās sistēmas streiks

news-img
24.02.2020.

VESELĪBA - PRIORITĀTE NR. 1

news-img
21.02.2020.

Ādas detektīvs

news-img
20.02.2020.

Kāpēc niez galvas āda?

news-img
20.02.2020.

Traucējošais sausums

news-img
11.02.2020.

Rūpes par roku ādu

news-img
07.02.2020.

Hroniskas muguras sāpes. Vai palīdzēs osteopātija un teipošana

news-img
07.02.2020.

Pigmentācijas traucējumi. Pētījumi, inovācijas, pieredze

news-img
07.02.2020.

Ginekoloģe ar otām

Visas ziņas