news-img

Publicēšanas datums: 06.10.2020.

Kosmētiskās sejas maskas

Šobrīd skaistumkopšanas slavas mirklis pieder kosmētiskajām salvešu sejas maskām. Vitamīnu kokteilis, kas 15 minūtēs sola ādas mirdzumu un uzlabot tās kvalitāti. Vai sejas maskas tiešām ir tik labas un efektīvas? Cik vērtīgas ir šādas maskas, atbildes sniedza ''Veselības centra 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' metodiskā vadītāja, dermatoloģe Linda Kapteine-Veita

Vai dermatologi atbalsta salvešu sejas masku lietošanu?

Tas ir kosmētisks produkts, ko dermatologi uztver pozitīvi. Auduma sejas maskas dod iespēju izvēlēties atbilstoši vajadzībām aktīvo vielu uzklāšanu. To var izdarīt ātri un ērti, paņemt līdzi ceļojumā ierasto krēmu un elliņu pudelīšu vietā. Maskas ir slēgtos iesaiņojumos, tas ļauj saglabāt vielu aktivitāti un nodrošina sterilitāti. Dermatologi šādas maskas izmanto pēc dažādām procedūrām. Atvēsinošu, nomierinošu, tūsku mazinošu masku, ko glabā ledusskapī, lieto pēc injekcijām un lāzerprocedūrām.

Cik bieži maskas jālieto, lai būtu jūtams efekts?

Maskas satur ļoti aktīvas vielas plašā kompozīcijā, katru dienu lietot nav nepieciešams. Tas būs dārgāk salīdzinājumā ar ikdienas sejas krēmu vai serumu lietošanu. Sejas maskām ir intensīva iedarbība, jālieto pēc vajadzības — reizi, divas nedēļā vai pat retāk. Tā ir katra paša izvēle.

Tās var lietot ikviens?

Jāskatās sastāvs. Ja jaunietes vai jaunieša āda cieš no izsitumiem, pinnēm, tad jāskatās maskas kas normalizē ādas tauku veidošanos, dezinficē, samitrina un nomierina ādu. Citiem ir normāla, sausa vai jutīga āda, sejas maska jāizvēlas atbilstoši ādas problēmām un vajadzībām. Pēc 25 gadu sasniegšanas cilvēka ādā sāk mazināties hialuronskābe, kas ir cilvēka audu sastāvdaļa. Laicīgi un ilgtermiņā var lietot sejas maskas, kas satur šo elementu. Hialuronskābe aizpilda starpšūnu telpu. Tās daudzums pašos pamatos nosaka ādas elastību, kur tai svarīga nozīme ir ūdens uzturēšanai līdzsvarā, pasargājot ādu no deformācijas, grumbu veidošanās un vītuma. 

Modes lieta — ādas balināšana

Dažas maskas ir sejas ādu balinošas. Vai tas ir droši?

Ilgstoši esot saulē, var viedoties neviendabīga pigmentācija kā saules plankumi, pēc iekaisuma pigmentācija, pastiprinās vasarraibumi. Speciālists izvērtē ādu, iedzimtību un citus faktorus. Ādas balināšana vai gaišināšana ir viena no procedūrām, ko veic ar speciālu aparatūru, pīlingiem un maskām. Balinošajām auduma maskām nevajadzētu radīt kaitējumu sejas ādai. Ja pigmentācija ir epidermā, tā mazināsies un lobīsies. Atjaunosies gaiša āda. Ja pigments ir saules vai vecuma plankums, vai ar tendenci uz ļaundabīgu audzēju, maska neko nemainīs.

Sejas masku lietošana noslēps nepareizas ēšanas vai citu kaitīgu faktoru sekas?

Nē. Maskai ir intensīvāka iedarbība, un aktīvo vielu sastāvs ir bagātīgāks, nekā tas ir ikdienas kosmētikā, taču tās neapkaro ādas problēmu cēloņus. Ja, apēdot šokolādi, uz sejas uzmetas izsitumi, maskas lietošana to nemainīs. Maska palīdz sadzīt, bet neaptur to veidošanos.

Lasiet vairāk avīzē ''Staburags'' 2020.gada oktobra izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
01.12.2021.

Imunoloģe Tatjana Ļiņova: ar balsta vakcīnu saistītās blakusparādības ir individuālas

news-img
25.11.2021.

Regulāras profilakses vizītes - svarīgas nopietnu veselības problēmu novēršanā

news-img
29.11.2021.

Zane Rēvalde ''Porsche'' kustības SHIFT dalībniece: ''Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi''

news-img
30.11.2021.

Vai nosirmošanu var aizkavēt? Konsultē trihologs

news-img
26.11.2021.

Neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē kopējo veselību un labsajūtu

news-img
25.11.2021.

Skaista - svētkos un vienmēr

news-img
22.11.2021.

Maska atstāj pēdas sejā: ko darīt?

news-img
12.11.2021.

Cukura diabēts un Covid-19: skaidro endokrinologs

news-img
05.11.2021.

Covid-19: izslimots, bet ieildzis: ārsta komentārs

news-img
16.11.2021.

Vai ziemas peldes ir veselīgas visiem?

Visas ziņas