news-img

Publicēšanas datums: 18.05.2020.

Eiromelanomas nedēļas laikā ir iespēja bez maksas pārbaudīt dzimumzīmes

Lai sirds mierīga – pārbaudi dzimumzīmes laikus

Lai iedzīvotājiem sniegtu lielākas iespējas pārbaudīt dzimumzīmes un uzsvērtu diagnostikas nozīmi cīņā ar ādas vēzi, ''Veselības centrs 4'' atbalsta Latvijas Eiromelanomas kustību un piedalās tās rīkotajā kampaņā, kas norisinās no 18. līdz 22. maijam. Tās laikā ikviens tiek aicināts pārbaudīt ādas veidojumus, lai būtu drošs, ka nepastāv ādas vēža slimību riski vai arī tos atklātu laikus. Dermatologi atgādina - ādas vēzis ir vizuāli diagnosticējams jau agrīnā stadijā, tādēļ ir būtiski regulāri pārbaudīt dzimumzīmju un ādas jaunveidojumu stāvokli.

''Veselības centrs 4'' filiāļu un grupas uzņēmumu dermatologi Latvijas Eiromelanomas akcijā šogad piedalās jau 12. reizi un veic ādas veidojumu diagnostiku jeb optisko dermatoskopiju par samazinātu cenu – 15 euro, bet atsevišķām iedzīvotāju grupām (pensionāriem, maznodrošinātām personām, 1. grupas invalīdiem) bez maksas. Katrs skrīninga izmeklējuma pacients saņem ārsta rekomendācijas par tālāko ārstēšanas gaitu – nepieciešamajām konsultācijām, papildu pārbaudēm vai ieteicamajām procedūrām.

Ādas veidojumu diagnostiku par samazinātu cenu var veikt ''Veselības centrs 4'' klīnikās:

 • ''Dermatoloģijas klīnika'';
 • Estētiskās medicīnas klīnika ''4. Dimensija'';
 • ''Capital Clinic Riga'';
 • ''Anti-Aging Institute'';
 • ''Juglas klīnika'';
 • Medicīnas centrs ''Spice'';
 • ''Baltijas Vēnu klīnika''.

 

Bezmaksas ādas veidojumu diagnostika pensionāriem, 1. grupas invalīdiem un maznodrošinātām personām, uzrādot atbilstošu dokumentu, tiks veikta filiālēs:

 • ''Dermatoloģijas klīnika'';
 • ''Anti-Aging Institute'';
 • ''Juglas klīnika'';
 • ''Medicīnas centrs TK ''Spice'';
 • Daudzprofilu medicīnas centrs ''Veselības centrs 4''.

 

Akcijas laikā katrs skrīninga pacients saņem arī īpašus atlaižu kuponus turpmākajām rūpēm par ādas veselību:

 • dzimumzīmju kartes izveidošanai ar iekārtām ''FotoFinder'' vai ''Molemax'' – 20% atlaide;
 • dermatologa konsultācijai – 20% atlaide;
 • nevēlamo ādas veidojumu likvidēšanai – 15% atlaide.

Kuponus varēs izmantot līdz 2020. gada 30. septembrim.

Lai pieteiktos uz izmeklējumiem, iepriekš jāpierakstās, zvanot uz izvēlēto klīniku. Informējam, ka vietu skaits ir ierobežots.

 • ''Dermatoloģijas klīnika'', tālr.: 67847102, Skanstes ielā 50, Rīgā, dermaclinic.lv.
 • Estētiskās medicīnas klīnika ''4. Dimensija'', tālr.: 67016716, 26623624, Pulkveža Brieža ielā 15, Rīgā, dimensija.lv.
 • ''Capital Clinic Riga'', tālr.: 66333333, 29334224, Duntes ielā 15A, Rīgā, capitalclinicriga.lv .
 • ''Anti-Aging Institute'', tālr.:  25418181, 67847718, Baznīcas ielā 18, Rīgā, antiaging.lv.
 • ''Juglas klīnika'', tālr.: 67136282, 29330086, Brīvības gatvē 410, Rīgā, juglasklinika.lv.
 • Medicīnas centrs ''Spice'', tālr.: 29993706, Lielirbes ielā 29, T/K Spice  2.stāvā, Rīgā.
 • ''Baltijas Vēnu klīnika'', tālr.: 67847200, K. Barona ielā 115, Rīgā, venas.lv.
 • Daudzprofilu medicīnas centrs ''Veselības centrs 4'' K. Barona ielā 117, Rīgā, vc4.lv.

Ādas ļaundabīgie audzēji, ieskaitot ādas melanomu, ir visbiežāk sastopamie ļaundabīgie audzēji Latvijā. Melanoma ir nopietna ļaundabība ādas slimība, un tā attīstās no šūnām - melanocītiem. Riskam saslimt ar melanomu visvairāk pakļauti gaišas ādas cilvēki, ja bijuši bieži saules apdegumi, īpaši bērnībā, cilvēki ar lielu skaitu dzimumzīmju, samērā liela izmēra dzimumzīmēm ar neregulārām robežām, nelīdzenu virsmu, kā arī tie, kuru radiniekiem ir konstatēta šī slimība. Liels melanomas risks ir arī tiem, kuri slimojuši ar citu ādas audzēju- bazaliomu vai plakanšūnu vēzi.Tāpat risks saslimt ar melanomu ir tiem, kuri pārmērīgi sauļojas vai apmeklē solāriju.

Par pārmērīgas sauļošanās risku veselības aprūpes speciālisti brīdina nepārtraukti. Diemžēl ik gadu melanomas un citu ļaundabīgu ādas audzēju diagnožu skaits pieaug, visbiežāk slimo cilvēki vecumā no 40 līdz 60 gadiem, bet arvien vairāk saslimst gados jauni cilvēki. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija liecina, ka 2018. gadā no ādas vēža miruši 124 cilvēki (76 – no ļaundabīgas melanomas, 48 – no citiem ļaundabīgiem ādas audzējiem).  Šobrīd Latvijā ir aptuveni 2000 melanomas pacientu, bet ik gadu ap 200 cilvēku ar šo diagnozi sastopas pirmo reizi.

''Melanomas attīstība ne vienmēr ir paredzama un prognozējama, tomēr ir zināmi tās ietekmējoši faktori, kur ģenētiski pārliecinoša nozīme ir tikai 10% gadījumu, 90% kā viens no ierosinātājiemesliem ir ilgstošs saules vai cits UV satrojums. UVA un UVB stari izraisa tiešu un netiešu šūnu DNS bojājumu. Jāņem vērā arī ātri augošās melanomas, kas jau 3-4 mēnešu laikā ir sasniegušas bīstami lielus izmērus, un lēni augošās melanomas, kas ādas virsmā attīstās gadiem ilgi, līdz tiek atklātas. Bet nedrīkst aizmirst, ka melanoma var attīstīties jebkurā ādas vietā, ne tikai saulei pakļautā'', saka ''Veselības centrs 4'' dermatoloģe, ''Dermatoloģijas klīnika'' metodiskā vadītāja Linda Kapteine-Veita. Ārste uzsver: ''Vēl joprojām agrīna melanomas diagnostika būtiski palielina pacientu dzīvildzi. Galvenā metode melanomas agrīnajā diagnostikā ir ādas vizuāla apskate kombinācijā ar dermatoskopiju. Dermatoskopija ir neinvazīva metode, kad ar speciālu aparātu, izmantojot polarizēto un nepolarizēto gaismu, ir iespējams apskatīt veidojuma struktūru desmitkārtīgā, pat simtkārtīgā palielinājumā. Augstāka efektivitāte melanomas diagnostikā, izmantojot dermatoskopiju, ir pieredzējušam speciālistam, salīdzinot ar nepieredzējušu speciālistu.''

''Veselības centrs 4'' melanomas modrības mēneša laikā sadarbojas ar biedrību ''Soli pretim melanomai'', un viena no tās dibinātājām Sondra Zaļupe aicina ikvienu atcerēties par UV staru kaitīgo iedarbību un veikt bezmaksas ādas veidojumu pārbaudi, ko kampaņas laikā piedāvā arī ''Veselības centra 4'' filiāles un grupas uzņēmumi.

Saistītas ziņas

news-img
21.05.2020.

Taupi laiku, izmanto iespēju!

news-img
19.05.2020.

Kāpēc katram būtu jāizveido sava dzimumzīmju karte?

news-img
13.04.2020.

Atjaunots ''Veselības centrs 4'' pakalpojumu klāsts

news-img
24.04.2020.

Ārstu attālinātas konsultācijas ir labs veids, kā atšķirt akūtu saslimšanu

news-img
08.05.2020.

Kāpēc visas krioliopolīzes procedūras NAV vienādas!

news-img
08.05.2020.

Atgūstot kontroli! Nākotnes tehnoloģijas Tavam skaistumam.

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
08.05.2020.

Anti-SARS-CoV-2 IgA un IgG klases antivielu diagnostika ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmumā ''Capital Clinic Riga''

news-img
30.04.2020.

Staro ar DermaClear!

news-img
07.05.2020.

Attālinātās ārstu konsultācijas – jaunā dzīves realitāte un iespēja

Visas ziņas