Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 10.05.2022.

Latvijas trumpis starptautiskā konkurencē – konkurētspējīga cena un kvalitāte

Pirms pandēmijas ārvalstu pacientu dinamika bija ar augšupejošu tendenci - 2019. gadā Latvijā dažādus medicīnas pakalpojumus izmantoja vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku no dažādām valstīm, bet kovida pandēmija šo pozitīvo izaugsmes tendenci sabremzēja. Arī Krievijas sāktais karš Ukrainā ieviesis zināmas korekcijas, un Latvija no medicīnas tūrisma mērķa valstīm izsvītrojusi Krieviju un Baltkrieviju. Tas gan nenozīmē, ka no šīm zemēm cilvēki nebrauc uz Latvijas medicīnas iestādēm, bet plūsma ir krietni mazāka nekā pirms pandēmijas un pirms kara.

Par medicīnas tūrisma apjomu ''Veselības centrā 4'' informē Veselības centra 4 medicīnas tūrisma vadītāja Lana Kutiščeva.

''Veselības centrs 4'' savās filiālēs ik dienas apkalpo ap 2000 pacientu un no tiem lielākā daļa ir vietējie pacienti. ''Medicīnas tūrisma daļa ir aptuveni 1%, bet, ja runājam absolūtajos skaitļos, tad vidēji tie ir 10–20 pacienti dienā,'' komentēja ''Veselības centra 4'' medicīnas tūrisma vadītāja Lana Kutiščeva.

Viņa pastāstīja, ka ''Veselības centrā 4'' nav apstājusies pacientu plūsma no Krievijas. Protams, tā ir mazāka nekā vēl pirms 2020. gada, kad Krievijas pacienti kopumā Latvijā medicīnas tūrisma jomā ieņēma 3. vietu. ''Medicīnas tūrisms ir pasaulē populārs. Zināmā mērā mēs konkurējam ar dažādām pasaules valstīm. Protams, tuvākās mums ir konkurējošās valstis Lietuva un Igaunija. To mēs īpaši izjutām pandēmijas laikā, jo Latvija bija pēdējā valsts, kas atcēla dažādus ieceļošanas ierobežojumus no ne Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar to daudzi pacienti, kas būtu potenciāli mūsu pacienti, ceļoja uz Lietuvu. Protams, guru medicīnas tūrisma jomā ir Izraēla, un uz turieni dodas daudzi pacienti. Bet tas ir globālā līmenī un primāri mēs konkurējam ar Lietuvu un Igauniju,'' skaidroja Lana Kutiščeva.

Latvijas trumpis starptautiskā konkurencē – konkurētspējīga cena un kvalitāte

Kutiščeva skaidroja, ka Latvijas trumpis starptautiskā konkurencē ir konkurētspējīga cena, kvalitāte, jo medicīnas iestādes strādā ar jaunākajām medicīnas iekārtām, augsti kvalificēts medicīnas personāls, kā arī pakalpojumu pieejamība.

2020. gadā medicīnas tūrismā Latvijā pirmās vietas Lietuvai un Lielbritānijai. Latvijas mērķa tirgi medicīnas tūrismā – Ziemeļvalstis, Lielbritānija, Īrija, Vācija, Lietuva un Igaunija. Latvijas veselības tūrisma klastera vadītāja Gunta Ušpele pastāstīja, ka pandēmijas periodā medicīnas tūrismam šķēršļus radīja ilgstošie iebraukšanas ierobežojumi Latvijā no trešajā valstīm. ''Kur tiek pieskaitīta Kazahstāna, Krievija, Ukraina. Dēļ dažādiem ierobežojumiem 2020. gadā Krievija vairs nebija pirmajā vietā medicīnas tūrismā Latvijai. Pirmajā vietā pacēlās Lietuva, un aiz tās pacēlās arī Lielbritānija. Lielbritānija mums ir ļoti, ļoti svarīgs medicīnas tūrisma tirgus. Tā nav tikai diaspora. Nē. Uz Latviju brauc arī briti uz dažādiem medicīnas pakalpojumiem,'' skaidroja Ušpele. Protams, arī Krievijas sāktais karš Ukrainā ieviesis savas korekcijas, un tas liek mainīt stratēģiskos virzienus. ''Mēs vēl pirms kara sākuma, janvāra sākumā, pilnībā mainījām stratēģisko tirgu virzienus, no kuriem mēs izņēmām ārā gan Krieviju, gan Baltkrieviju.
Ukraina ir palikusi un tā vienmēr paliks, jo Ukraina ir ļoti svarīgs un nozīmīgs tirgus mums. Protams, tur notiek karš, bet, no otras puses, tur ir ļoti daudz iedzīvotāju, kuriem ir nepieciešama gan plānveida operācija, gan diagnostika, gan steidzamas operācijas. Ja ukraiņi to nevar veikt savā valstī, tad viņi to var izdarīt Latvijā. Brauc arī no Krievijas un Baltkrievijas, bet ne tik daudz kā agrāk, un mēs uz šiem tirgiem vairs nefokusējamies,'' teica Ušpele.

Latvijas mērķa tirgi medicīnas tūrisma ziņā ir Ziemeļvalstis, Lielbritānija, Īrija, Vācija, kā arī Lietuva un Igaunija. Uz jautājumu, vai Krievijas īstenotā kara dēļ Ukrainā ārvalstu medicīnas tūristi piesardzīgi raugās arī uz Latvijas apciemošanu medicīnas nolūkos, Latvijas veselības tūrisma klastera vadītāja Gunta Ušpele atbildēja: ''Krasu vai manāmu piesardzību vai atteiktas plānveida operācijas vai diagnostiku mēs no ārvalstu pacientu puses pašreiz nesedzam. Tie, kas bija plānojuši, arī brauc, jo veselības problēmas ir jārisina. Nav tik lielas bailes vai nedrošība braukt uz Latviju. Nē tā nav. Tāpēc mēs prognozējam, ka ārvalstu pacientu skaits jeb bilance varētu būt līdzīga kā pagājušā gadā un ar tendenci šogad nedaudz pieaugt.''

Lasiet portālā Lsm.lv 2022. gada 10. maija publikācijā

Saistītas ziņas

news-img
20.06.2022.

Oligo Check tests - rekordātra mikroelementu diagnostika

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

''Veselības centrs 4'' Mārupē: ārsts māju tuvumā

news-img
01.06.2022.

Jaunums! Mezoterapija ar Nithya S-line

news-img
25.05.2022.

Filiālē ''Anti-Aging Institute'' darbu uzsāk speciāliste no Ukrainas - klientu menedžere Daria Morozova

news-img
19.05.2022.

''Juglas klīnikā'' darbu uzsāk urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
19.05.2022.

Vēl saudzīgākas pēdu kauliņu operācijas ''Baltijas Vēnu klīnikā''

news-img
10.05.2022.

Pirmais Baltijā - SmartPico lāzers tikai pie mums - ''Dermatoloģijas klīnikā''

news-img
23.05.2022.

Sniedzam palīdzību Ukrainai kopā ar labdarības fondu SirdsFonds.lv

news-img
19.05.2022.

Dūņu aplikācijas palīdz mazināt garā Covid-19 sekas

Visas ziņas