news-img

Publicēšanas datums: 03.06.2021.

Lāzerepilācija

Lāzerepilācija ir mūsdienīgākā un efektīvākā metode liekā apmatojuma likvidēšanai. Tā ļauj aizmirst par kaitinošo liekā apmatojuma skūšanu vai sāpīgo vaksāciju, ieaugušiem matiņiem un iekaisumiem. Lāzerepilāciju var veikt dažādām ķermeņa zonām: sejai, krūtīm, mugurai, kājām, rokām, padusēm un bikini. Stāsta ''Veselības centrs 4'' Estētiskās medicīnas klīnika ''4.Dimensija'' dermatoloģe Diana Plise

Lāzerepilāciju veic gan estētikas nolūkos, gan medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja ir hirsutisms (pastiprināta apmatojuma augšana sievietēm pēc vīrišķa tipa) vai hipertrihoze (pastiprināta matu augšana zonās, kur parasti matiņi neaug). Apmatojuma likvidēšana mazina arī nepatīkamo sviedru smaku. Tad efekts ir jau pēc vienas reizes, bet, lai tas būtu ilgāks, lāzerepilācija jāveic kursa veidā.

Gribu uzsvērt, ka lāzerepilācija samazina matu augšanu, nevis tos neatgriezeniski iznīcina. Rezultāts nav novērojams tūlīt pēc procedūras, matu folikulu kopējais daudzums tiek apstrādāts pakāpeniski. Pirmos rezultātus var pamanīt otrajā nedēļā pēc procedūras. Pēc katras procedūras matiņi augs aizvien retāk, būs plānāki, gaišāki un smalkāki, līdz to vairs nebūs.

Kā notiek procedūra? Tās laikā ar jaudīgu gaismas staru tiek iznīcināti matiņu folikuli. Matiņi pēc tam aug ievērojami lēnāk, to struktūra kļūst plānāka, turklāt pilnībā tiek izslēgta matiņu ieaugšana. Lai arī lāzerepilācijā izmanto augstas enerģijas iekārtas, procedūras laikā ir jūtams tikai siltums un neliela kņudināšana, bet sajūtas nepāraug diskomfortā.

Cik bieži? Nepieciešamo procedūru skaits katram ir individuāls un atkarīgs no hormonālā fona, melanīna daudzuma matiņos. Maksimāli vēlamo rezultātu parasti var sasniegt pēc lāzerepilācijas kursa – nepieciešamas vidēji 6–8 procedūras, kas tiek veiktas ar 4–6 nedēļu intervālu. Uzturošā procedūra jāveic tikai reizi pusgadā vai gadā. 

Vairāk lasiet žurnāla ''100Labi padomi'' 2021. gada jūnija izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
07.06.2021.

Četri jautājumi un atbildes: kā vasarā saudzēt ausis, kaklu, degunu

news-img
04.06.2021.

Jaunas kurpes = jaunas tulznas?

news-img
03.06.2021.

Vislabākais masieris sev – tu pats!

news-img
03.06.2021.

Kāpēc kuņģī smagums no biešu sulas?

news-img
03.06.2021.

Žagošanās

news-img
03.06.2021.

Kāpēc atkal uzrodas cistīts?

news-img
03.06.2021.

Kā atgūties pēc varen lustīgas svinēšanas?

news-img
02.06.2021.

Kā parūpēties par bērnu veselību un drošību vasarā?

news-img
02.06.2021.

Kāpēc ādu nedrīkst pārsauļot?

news-img
02.06.2021.

Kādēļ asiņo no tās vietiņas?

Visas ziņas