news-img

Publicēšanas datums: 22.11.2021.

Maska atstāj pēdas sejā: ko darīt?

Blaknes no maskas valkāšanas izpaužas kā ādas kairinājums, apsārtums, izsitumi un pat lobīšanās, kas var izpausties gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Tām jau ir dots nosaukums - maskne. Skaidro ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģe Linda Kapteine-Veita.

Mitrā un siltā vidē, kāda rodas maskas valkāšanas laikā, patīk uzdzīvot dažādiem baciļiem, un siltums, kas rodas telpā starp ādu un masku, apvienojumā ar mitrumu, kas izdalās, runājot un ādai svīstot, veicina baktēriju un citu mikroorganismu vairošanos. Tāpat arī pastāvīga ādas berze – maska pieskaras sejai, mēs to piekārtojam, arī tādā veidā radot nelielu, bet tomēr berzes efektu – var veicināt ādas jutīgumu un vairot kairinājumu.

Galvenie iemesli, kādēļ āda protestē pret maskas valkāšanu ar apsārtumu un citiem simptomiem, ir ilgstoša maskas valkāšana, neregulāra tās maiņa un nepietiekams laiks sejas ādas atelpai bez maskas. Nu jau arī pētījumos atklāts, ka masku valkāšana vairāk nekā četras stundas diennaktī var provocēt maskni. Turklāt īpaši vērīgiem jābūt tiem, kam jau iepriekš ir bijušas kādas ādas vainas – rozācija, akne, folikulīts jeb matu maisiņa iekaisums, cilvēkiem ar noslieci uz alerģijām –, jo nekorekta maskas valkāšana var veicināt šo kaišu paasinājumus. Arī cilvēkiem ar citām hroniskām ādas slimībām, kā, piemēram, seborejiskais dermatīts, psoriāze, vilkēde vai atopija, ir jāpievērš uzmanība pareiziem maskas valkāšanas ieradumiem un ''jāpiestrādā'' pie ādas kopšanas.

Lai pasargātu sejas ādu no masknes rašanās un tās radītajām ādas problēmām, svarīgi regulāri un pareizi rūpēties par ādu. Tas ietver gan higiēnu, gan atbilstošas kopjošās kosmētikas lietošanu.

  • Mazgā sejas ādu divas reizes dienā – no rīta un vakarā.
  • Ādas kopšanai lieto viegli mitrinošus, pārklājošus, nomierinošus, ādas aizsargbarjeru atjaunojošus sejas krēmus, serumus, losjonus.
  • Centies izvairīties no dekoratīvās kosmētikas klāšanas sejas zonā zem maskas, lai samazinātu kairinājumu un iekaisumu.
  • Maini un mazgā masku!
  • Pievērs uzmanību izmaiņām sejas ādā.

 

Visu rakstu lasiet portālā Kasjauns.lv 2021. gada 22. novembra publikācijā

Saistītas ziņas

news-img
01.12.2021.

Imunoloģe Tatjana Ļiņova: ar balsta vakcīnu saistītās blakusparādības ir individuālas

news-img
25.11.2021.

Regulāras profilakses vizītes - svarīgas nopietnu veselības problēmu novēršanā

news-img
29.11.2021.

Zane Rēvalde ''Porsche'' kustības SHIFT dalībniece: ''Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi''

news-img
30.11.2021.

Vai nosirmošanu var aizkavēt? Konsultē trihologs

news-img
26.11.2021.

Neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē kopējo veselību un labsajūtu

news-img
25.11.2021.

Skaista - svētkos un vienmēr

news-img
12.11.2021.

Cukura diabēts un Covid-19: skaidro endokrinologs

news-img
05.11.2021.

Covid-19: izslimots, bet ieildzis: ārsta komentārs

news-img
16.11.2021.

Vai ziemas peldes ir veselīgas visiem?

news-img
17.11.2021.

Vecuma plankumi uz sejas un rokām? Dermatologa ieteikumi

Visas ziņas