news-img

Publicēšanas datums: 25.10.2019.

Methyl Age DNS tests precīzai bioloģiskā vecuma noteikšanai

Atziņa, ka veselīgam dzīvesveidam ir ļoti liela nozīme cilvēka veselības un jaunības saglabāšanā, ir vispār zināma. Un tomēr, ar to bieži vien nepietiek, lai patiesi sāktu rīkoties savas veselības un ilga, piepildīta mūža labā. Pasē redzamie skaitļi sniedz mums pārliecību par to, ka ''vēl ir laiks'' vai tieši pretēji – rada maldīgu uzskatu, ka ''vairs nav vērts''. Arī mainīgā pašsajūta var pievilt. Kas tad ir objektīvākais mūsu patiesā stāvokļa rādītājs?

Patiesais vecums molekulu līmenī
Cilvēka novecošanās ātrumu nosaka divi faktori – ģenētika, un ārējie apstākļi (dzīves veids, vide, stress). Cilvēka ģenētiskā informācija ir iekodēta mūsu DNS. Šī molekula satur gan pašus gēnus (faktoru, ko nevaram mainīt), gan epiģenētiskās modifikācijas, kuras maina DNS dažādos veidos. Visizpētītākā šāda veida DNS modifikācija ir DNS metilācija, kura izraisa individuālu gēnu izpausmju palielināšanos vai samazināšanos. Nākamais solis ir hidroksimetilācija, kas saistāma ar attīstību, novecošanos un ar novecošanos saistītajām slimībām. Šī ir atslēga bioloģiskā vecuma (cik ātri organisma šūnas noveco) noteikšanai, kurš tiek aprēķināts atbilstoši hidroksimetilizācijas mērījumu rezultātiem. Dzīves laikā  hidroksimetilizācijas rādītāji pazeminās, tomēr ne visiem cilvēkiem vienādā tempā un apjomā. Kādēļ bioloģiskais un hronoloģiskais (dzimšanas dati) vecums var atšķieties pat par vairākām dekādēm un ko šādos gadījumos darīt?

No oktobra ''Veselības centrs 4'' jaunatklātajā filiālē ''Anti-Aging Institute'' būs pieejams Baltijā pirmais un pašlaik vienīgais ģenētiskais tests Methyl Age, kas nosaka pacienta bioloģisko vecumu testa veikšanas laikā. Bioloģisko novecošanos ietekmē stresa līmenis, smēķēšana un alkohola patēriņš, vides piesārņojums, dzīvesveids, kā arī holesterīna un glikozes līmenis. Šī testa rezultāti ir objektīvs cilvēka bioloģiskā vecuma atspoguļojums konkrētos skaitļos un datos.

Methyl Age testa norise:
1.
pacientam tiek veiktas asins bioķīmiskās analīzes (tiek nodotas tukšā dūšā) un apkopoti antropomorfiskie dati (ķermeņa masas indekss, garums, abdominālais apkārtmērs);
2. divu nedēļu laikā no starptautiskās laboratorijas tiek saņemti rezultāti. Balstoties uz iegūtajiem datiem, iespējams noteikt precīzu terapiju stāvokļa koriģēšanai;
3. testu iespējams atkārtot pēc trīs mēnešiem, lai novērotu izvēlētās terapijas efektivitāti un  progresu.

Pozitīvā ziņa ir tā, ka šī ģenētiskā testa rezultātus laika gaitā var mainīt. Saņemot rezultātus, kuri uzrāda paātrinātu bioloģisko novecošanos, cilvēkam tiek dota iespēja mainīt līdzšinējos ieradumus, izmantot individuāli izstrādātu terapijas plānu un uzlabot rādītājus. Ja testa rezultāti ir normas robežās vai uzrāda lēnāku novecošanās tempu, nekā dzimšanas dati, tas ir lielisks stimuls turpināt veselīgo dzīves veidu un pievērst uzmanību nākotnei – periodiski veikt vecumam, slodzei un apstākļiem atbilstošas korekcijas (dzīvesveids, profilakse, pārbaudes).Par paātrinātu bioloģisko novecošanos var liecināt enerģijas deficīts, seksuālā disfunkcija, stress, miega traucējumi, liekais svars. 

Īpaši ieteicams Methyl Age tests ir cilvēkiem kuri:

 • nenormēti strādā (saspringts darbs, augstas spriedzes apstākļi);
 • smēķē;
 • cīnās ar stresu destruktīvā veidā (alkohols u.c. kaitīgi ieradumi);
 • saskārušies ar ilgstošiem miega traucējumiem;
 • cieš no aptaukošanās.

BEZMAKSAS TESTS! Pētījums Jūsu nākotnei
Šobrīd Latvijas iedzīvotajiem ir unikāla iespēja pietiekties starptautiskā pētījumā (bāzes valsts – Luksemburga), kurs pamatuzdevums ir izvērtēt saistību starp lieko svaru un paātrinātu bioloģisko novecošanos. Latvijā šo pētījumu vada pretnovecošānās un preventīvās medicīnas speciāliste, dermatoveneroloģe Dr. Jana Janovska (''Veselības centrs 4'' filiāles ''Anti-Aging Institute'' un ''Dermatoloģijas klīnika'').
Pētījuma dalībniekiem (gan sievietēm, gan vīriešiem) ir iespēja bez maksas veikt Methyl Age testu un saņemt objektīvu sava bioloģiskā vecuma rezultātu. Pētījuma laikā tā dalībnieks sedz tikai glikozes un holesterīna līmeņa noteikšanas analīžu izmaksas.

Pētījuma dalībnieku kritēriji:

 • vecums: 35 – 55 gadi;
 • novērojams lielais svars vai aptaukošanās.

Pieteikšanās: Vietu skaits ierobežots!
Pētījuma kandidāti tiek lūgti sūtīt pieteikumu pētījuma vadītājai Dr. Janai Janovskai uz e- pastu: jana.janovska@antiaging.lv

Pieteikumā jānorāda kandidāta:

 • vārds, uzvārds;
 • vecums;
 • auguma garums;
 • ķermeņa svars;
 • kontaktinformācija.

Par iespēju piedalīties pētījumā, kandidātiem tiks paziņots personīgi, izmantojot norādīto kontaktinformāciju.

Pieteikšanās Methyl Age testa veikšanai ārpus pētījuma ietvariem:
Anti-Aging Institute
Baznīcas iela 18, Rīga, LV-1010
Tālr.:  25418181
info@antiaging.lv

Saistītas ziņas

news-img
08.06.2020.

''Veselības centrs 4'' uzsāk sadarbību ar Mobilly aplikāciju

news-img
21.05.2020.

Taupi laiku, izmanto iespēju!

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
24.02.2020.

VESELĪBA - PRIORITĀTE NR. 1

news-img
07.02.2020.

Pigmentācijas traucējumi. Pētījumi, inovācijas, pieredze

news-img
06.02.2020.

Kas zināms par zarnu mikrobiotu?

news-img
04.02.2020.

Dermatoloģijas klīnikā papildspēki ceļā uz starojošu ādu!

news-img
21.01.2020.

Preventīvā medicīna

news-img
09.01.2020.

Ķermenis kā zem lupas

news-img
11.12.2019.

Skābekļa terapija – svaiga gaisa malks

Visas ziņas