news-img

Publicēšanas datums: 09.09.2021.

Sejas āda pēc vasaras – ko atklāj modernā diagnostika

Lai arī sejas āda ir apbrīnojami izturīga, to ietekmē gan saule un vējš, gan mitrums un sausums. Pēc vasaras ir vērtīgi rūpīgāk izvērtēt savu sejas ādas stāvokli gan mājās, gan izmantojot jaunākās diagnostikas iespējas. Par to, kam un kāpēc sejas ādā pievērst uzmanību, stāsta preventīvās medicīnas klīnikas ''Anti-Aging Institute'' dermatoloģe Anda Apine.

Kā saskatīt neredzamo?

Pilnvērtīgi novērtēt sejas stāvoklī var tikai dermatologs, arī kosmetologs var laikus pamanīt problēmu un novirzīt klientu pie ārsta speciālista. Lai arī daļēji sejas ādas stāvokli iespējams novērtēt bez īpaša aprīkojuma, diagnostikas tehnoloģijas garantē pilnvērtīgu analīzi, kā arī iespēju saglabāt un salīdzināt izmeklējumu rezultātus – kas ir īpaši svarīgi ārstniecībā, meklējot pacientam piemērotākos kopjošos līdzekļus, novērtējot procedūru lietderību ilgākā laika posmā.

Mūsdienās sejas ādas diagnostika notiek teju futūristiski. Klīnikā ''Anti-Aging Institute'' pieejamā ''VISIA'' diagnostikas iekārta izmanto daudzpunktu pozicionēšanas sistēmu un mākslīgo intelektu. Ap klienta seju rotējoši sensori veido vienotu, detalizētu attēlu. ''VISIA'' integrētās programmas izmeklējuma laikā vienlaicīgi analizē vairākus ādas stāvokļus, saglabā attēlus, salīdzina iegūto informāciju ar pasaules datu bāzēm. Šāda tehnoloģiju un ārsta sadarbība padara vizīt pie speciālista patiešām individuālu, jo tiek atklāts katrs sīkums, ko slēpj āda. Turklāt ar ''VISIA'' palīdzību iespējams modelēt sejas ādas stāvokli un izskatu nākotnē – līdz pat sirmam vecumam. Izmaiņu paredzēšana ļauj rīkoties nekavējoties, lai mazinātu ne tikai nevēlamas novecošanās izpausmes, bet arī apsteigtu un novērstu nopietnas ādas veselības problēmas.

''VISIA'' sistēma ir īpaši piemērota, lai analizētu svarīgākos ādas stāvokļa faktorus pēc vasaras:

  • Sīkas krunciņas

Krunciņas visbiežāk norāda uz ādas novecošanos vai dehidratāciju. Novecojot ādā samazinās kalogēna un elastīna sintēze - āda zaudē tvirtumu, kļūst nelīdzena. Ārējie faktori (saules staru iedarbība, dzīves ritms, stress, kaitīgie ieradumi) šo novecošanās procesu pasteidzina.

  • Virspusējā un dziļā pigmentācija

Hiperpigmentācija var rasties gan pārmērīga ultravioletā (UV) starojuma rezultātā (ilgstoša uzturēšanās saulē, sauļošanās, solārijs), gan kā reakcija uz medikamentiem vai hormonālām izmaiņām vai arī vēstīt par kādu slimību. Netipiska pigmentācija var liecināt arī par ādas audzēju. Pigmentācija var skart ne tikai ādas virspusi - epidermu, bet arī dziļāku ādas slāni – dermu. Šādos gadījumos atbrīvošanās no pigmenta būs sarežģītāka.

  • Sejas asinsvadu stāvoklis – rozācija, kuperoze u.c.

Asinsvadu trauslums un jutība var būt iedzimti un laika gaitā saasināties, reaģējot uz ārējiem faktoriem. Šeit liela nozīme ir uzkrājošajam efektam – jo ilgāk sejas āda tiek pakļauta neveselīgai ietekmei, jo lielāks ir bojājumu risks un izpausmes. Lai izvairītos no stāvokļa saasināšanās, sārto vaigu iemeslam tomēr ir vērts pievērst uzmanību, it sevišķi pēc 35 gadu vecuma.

  • Ādas tekstūra

Nevienmērīga ādas tekstūra rodas, atmirušajām ādas šūnām uzkrājoties uz ādas virsmas. Tas var padarīt ādu blāvu un porainu, parādās raupji ādas laukumi. Pārmērīgu atmirušo ādas šūnu uzkrāšanos var veicināt ilgstoša saules iedarbība, smēķēšana, sausais ādas tips un ekzēma.

  • Ultravioleto (UV) staru radītais bojājums

UV staru negatīvā ietekme uzkrājas un sekas var izpausties vēlākos gados. Dermatologi nerimstoši atgādina par pārmērīgas sauļošanās nāvējošo ietekmi - melanomas un citu ādas vēžu gadījumu skaits pieaug visās pasaules valstīs un Latvija nav izņēmums. UV starojums samazina ādas aizsardzības un atjaunošanās spējas, kas var izpausties kā ādas sausums, blāvums, nevienmērīgs sejas tonis, sausi, zvīņaini ādas laukumi, aizsprostotas poras.

  • Porfirīna klātbūtne

Porfirīni ir P.acnes baktēriju radītie gala produkti, kas ir nekaitīgi un atrodamas uz jebkuras sejas ādas un norāda ādas sebuma sekrēcijas līmeni. Bet, ja porfirīnu daudzums pārsniedz normālo, tie var izraisīt iekaisumu, veicināt poru nosprostošanos - pasliktināt aknes stāvokli un pat veicināt ādas novecošanos.

Pieteikšanās dermatologa konsultācijai un sejas ādas diagnostikai ar ''VISIA'' sistēmu:

Tālr.: 25418181, 67847718
e-pasts: [email protected]
Baznīcas iela 18, Rīga

 

Saistītas ziņas

news-img
06.06.2023.

LORs bērniem un pieaugušajiem: pieejami valsts apmaksāti pakalpojumi

news-img
31.05.2023.

Laikam ir nozīme: pārbaudi krūšu veselību!

news-img
30.05.2023.

''Veselības centrs 4'' Mārupē piedāvā – ārsts māju tuvumā!

news-img
22.05.2023.

Pieejami valsts apmaksāti rentgena izmeklējumi

news-img
22.05.2023.

Maijs – melanomas piesardzības mēnesis: pārbaudi dzimumzīmes!

news-img
17.05.2023.

Mamogrāfija: neaizstājams krūšu izmeklējums

news-img
15.05.2023.

Pasargā sevi no ādas vēža!

news-img
28.04.2023.

Masāžas dziedinošais spēks!

news-img
24.04.2023.

Skolēna atbrīvojums no eksāmena – nepieciešamība un izvairīšanās

news-img
21.04.2023.

Magnētiskā rezonanse Saldū – vērtīgais izmeklējums vēl pieejamāks

Visas ziņas