news-img

Publicēšanas datums: 13.01.2021.

Nomierinošie līdzekļi

Kāda ir nomierinošo līdzekļu iedarbība? Ar ko atšķiras bezrecepšu un recepšu nomierinošie medikamenti? Kāda var būt šo medikamentu ietekme uz organismu? Šos un citus jautājumus skaidroja ''Veselības centra 4'' grupas uzņēmuma ''Diplomātiskā servisa medicīnas centrs'' psihiatre Dina Ozerska.

Stresu, nemieru, trauksmi un citas satraucošas sajūtas mēs izjūtam ik dienu, un tās veicina ļoti daudz un dažādi faktori, sākot ar problēmām darbā vai nesaskaņām ģimenē un beidzot ar neziņu vai bailēm par nākotni, it īpaši šī brīža apstākļos. Var būt gadījumi, kad, lai rastu mieru un atslābumu, pietiek vien ar pastaigu svaigā gaisā, atpūtu vai pilnvērtīgu miegu. Un var būt arī situācijas, kad cilvēks vienīgo glābiņu ceļā uz normālu ikdienas dzīvi redz nomierinošajos līdzekļos.

No parasta satraukuma līdz smagas stresa reakcijas mazināšanai

Pēc nomierinošo līdzekļu iedarbības jau iespējams noprast, kādos gadījumos cilvēki izrāda interesei par šo medikamentu lietošanu. 

Nomierinošos līdzekļus, pārsvarā gatavotus no augiem, cilvēki ir lietojuši kopš seniem laikiem, stāsta psihiatre Dina Ozerska.

Arī Ozerska skaidro, ka interesi vai pat vajadzību lietot nomierinošos līdzekļus var ietekmēt dažādi faktori – no parasta satraukuma līdz smagai reakcijai uz stresu. ''Savā praksē bieži novēroju pacientus ar panikas lēkmēm, neirotiskiem traucējumiem, psihosomatiskiem traucējumiem, ar trauksmi, miega traucējumiem, ēšanas traucējumiem, sekām pēc pastiprinātas alkohola lietošanas.'' Psihiatre arī atklāj – 2020. gadā pacientu interese pēc nomierinošajiem līdzekļiem ir augusi.

Vairāk lasiet ziņu portālā ''Delfi.lv''

Saistītas ziņas

news-img
18.02.2021.

Smaguma sajūta vēderā

news-img
18.02.2021.

Stostīšanās: veiksmes atslēga ir laicīga tās pamanīšana un terapijas uzsākšana

news-img
11.02.2021.

Kādi ir nekvalitatīvu dezinfekciju līdzekļu lietošanas riski?

news-img
10.02.2021.

Atvilnis - iemesls sakārtot uzturu un dzīvesveidu

news-img
10.02.2021.

Spiež krūtīs pēc fiziskas slodzes?

news-img
09.02.2021.

Kas palīdzēs mazināt sausas ādas izpausmes?

news-img
08.02.2021.

Izgulējumi

news-img
08.02.2021.

Kā neapjukt plašajos maisījumu klāstos?

news-img
04.02.2021.

Kāpēc galvas ādai vajag skrubi?

news-img
04.02.2021.

Kāpēc ir svarīgi zināt estrogēnu līmeni?

Visas ziņas