
Publicēšanas datums: 13.01.2021.
Nomierinošie līdzekļi
Kāda ir nomierinošo līdzekļu iedarbība? Ar ko atšķiras bezrecepšu un recepšu nomierinošie medikamenti? Kāda var būt šo medikamentu ietekme uz organismu? Šos un citus jautājumus skaidroja ''Veselības centra 4'' grupas uzņēmuma ''Diplomātiskā servisa medicīnas centrs'' psihiatre Dina Ozerska.
Stresu, nemieru, trauksmi un citas satraucošas sajūtas mēs izjūtam ik dienu, un tās veicina ļoti daudz un dažādi faktori, sākot ar problēmām darbā vai nesaskaņām ģimenē un beidzot ar neziņu vai bailēm par nākotni, it īpaši šī brīža apstākļos. Var būt gadījumi, kad, lai rastu mieru un atslābumu, pietiek vien ar pastaigu svaigā gaisā, atpūtu vai pilnvērtīgu miegu. Un var būt arī situācijas, kad cilvēks vienīgo glābiņu ceļā uz normālu ikdienas dzīvi redz nomierinošajos līdzekļos.
No parasta satraukuma līdz smagas stresa reakcijas mazināšanai
Pēc nomierinošo līdzekļu iedarbības jau iespējams noprast, kādos gadījumos cilvēki izrāda interesei par šo medikamentu lietošanu.
Nomierinošos līdzekļus, pārsvarā gatavotus no augiem, cilvēki ir lietojuši kopš seniem laikiem, stāsta psihiatre Dina Ozerska.
Arī Ozerska skaidro, ka interesi vai pat vajadzību lietot nomierinošos līdzekļus var ietekmēt dažādi faktori – no parasta satraukuma līdz smagai reakcijai uz stresu. ''Savā praksē bieži novēroju pacientus ar panikas lēkmēm, neirotiskiem traucējumiem, psihosomatiskiem traucējumiem, ar trauksmi, miega traucējumiem, ēšanas traucējumiem, sekām pēc pastiprinātas alkohola lietošanas.'' Psihiatre arī atklāj – 2020. gadā pacientu interese pēc nomierinošajiem līdzekļiem ir augusi.
Vairāk lasiet ziņu portālā ''Delfi.lv''
Saistītas ziņas

Smaguma sajūta vēderā

Stostīšanās: veiksmes atslēga ir laicīga tās pamanīšana un terapijas uzsākšana

Kādi ir nekvalitatīvu dezinfekciju līdzekļu lietošanas riski?

Atvilnis - iemesls sakārtot uzturu un dzīvesveidu

Spiež krūtīs pēc fiziskas slodzes?

Kas palīdzēs mazināt sausas ādas izpausmes?

Izgulējumi

Kā neapjukt plašajos maisījumu klāstos?

Kāpēc galvas ādai vajag skrubi?

Kāpēc ir svarīgi zināt estrogēnu līmeni?