news-img

Publicēšanas datums: 21.06.2021.

Palīgs šovasar - Aukstumsomas

''Ja lieto parastās aukstumsomas, vislabāk, ja tās ir divas: viena produktiem, bet otra dzērieniem. Tas noderīgi tāpēc, ka dzērienu somu virina biežāk, līdz ar to temperatūra šajā somā mainās ātrāk, un produkti vairs neatrodas vēsumā. Skaidro ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Diagnostikas centrs'' uztura speciāliste Guna Rijukure


Nākamā lieta – produkti somā jāizkārto pareizi. Jēlus produktus vislabāk glabāt somas lejasdaļā, ap tiem papildus novietojot aukstumelementus.
Tātad jēlie produkti jāliek apakšpusē, virs tiem var novietot piena produktus (sieru, jogurtu, krējumu), bet somas augšpusē – augļus, konditorejas izstrādājumus. Svarīgi arī izvēlēties piemērota izmēra somu, lai tā nebūtu pustukša vai pārpildīta tik ļoti, ka produkti ir saspiesti. Vislabāk izvēlēties tādu somas veidu un izmēru, lai varētu ērti ietilpināt plastmasas kārbiņas – tajās produkti tiks uzglabāti higiēniski un droši.
Braucot ar auto, kurā ir kondicionieris, un izmantojot parastās aukstumsomas un konteinerus, kas nav pieslēdzami pie elektrības, vislabāk tos novietot salonā, nevis bagažniekā.
Katrā ziņā vienmēr jāatceras, ka uzglabātais produkts pēc atvēršanas jāpasmaržo un jāpagaršo, un, ja rodas aizdomas, ka tas nav īsti svaigs vai arī kļuvis viegli dzirkstošs (piemēram, aukstā zupa), labāk to nelietot.''

Kam pievērst uzmanību izvēloties somu?

 • Rokturis
  Visām pārnēsājamajām somām un konteineriem svarīgi, cik ērts ir rokturis. Lai arī soma šķiet viegla, jāņem vērā, ka kopā ar produktiem tā būs krietni vien smagāka. Tāpēc vērts pārbaudīt, vai rokturis negriežas plaukstā.
 • Siksna
  Lielākoties aukstumsomas paredzēts nest arī uz pleca. Svarīgi izpētīt, vai siksna ir pietiekami plata un regulējama.
 • Ritenīši
  Ja konteiners ir liela izmēra, svarīgi, lai tas būtu aprīkots ar ritenīšiem un ērtu rokturi. Vēlams jau veikalā izmēģināt, cik ērti ir manevrēt ar to.
 • Materiāls un kopšana
  Konteineru ar cietām sieniņām vieglāk izslaucīt ar mitru un tad sausu drānu. Aukstumsomu iespējams izgriezt ar oderi uz āru un noskalot.
 • Nodalījumi
  Pārvadājot dažādus produktus, ērti, ja ir vairāki atšķirīgu lielumu nodalījumi. Dažām somām un konteineriem ir īpaši nodalījumi pudelēm.
 • Komplektācija
  Saldējamie elementi visbiežāk komplektācijā neietilpst, tie jāiegādājas atsevišķi.

Vairāk lasiet portālā ''santa.lv''

Saistītas ziņas

news-img
13.09.2021.

Kājas pirkstu deformācijas profilakse

news-img
10.09.2021.

Roku drebēšana, tremors vai Pārkinsons?

news-img
10.09.2021.

Nāk rudens - jāstiprina imunitāte!

news-img
09.09.2021.

Risinājumi ādas pigmentācijai

news-img
09.09.2021.

Paaugstināts urīnskābes līmenis

news-img
09.09.2021.

Vai prettrauksmes medikamenti ir saistāmi ar demenci?

news-img
08.09.2021.

Botulīna potenciāls un iespējas

news-img
07.09.2021.

Plaušu karsonis. Ko darīt?

news-img
07.09.2021.

Cik daudz joda katru dienu jāuzņem?

news-img
06.09.2021.

Vasaras nelāgā ietekme uz sejas ādu

Visas ziņas