news-img

Publicēšanas datums: 29.06.2020.

Ādas novecošanās pirmās pazīmes

Novecošanās sākas vidēji divdesmit piecu gadu vecumā, un no tās nav pasargāts neviens. Tomēr mūsdienu kosmetoloģija un estētiskā medicīna sniedz iespēju apturēt novecošanās procesus, tiklīdz pamanītas pirmās pazīmes.

Ādas novecošanās ir pakāpenisks fizioloģisks process, kas rada izmaiņas visās ādas struktūrās. Par novecošanos liecina krunciņas, redzami asinsvadi, pigmenta plankumi, kā arī ovāla noslīdējums.

Pirmās izmaiņas parasti ir saistītas ar ārējās vides kaitīgo ietekmi un ikdienas ādas kopšanas paradumu neievērošanu — attīrīšanu, mitrināšanu, ādas aizsardzību no UV starojuma, kas veicina fotonovecošanos.

Ja esi liela sauļošanās cienītāja saulē vai solārijā, tad ne tikai pakļauj sevi riskam saslimt ar audzēju, bet arī novecosi straujāk un dažādas izmaiņas sejā būs pamanāmas agrāk. Straujāku novecošanos veicina arī organisma iekšējās izmaiņas — ģenētiskā predispozīcija, glikācija, kuņģa un zarnu trakta disfunkcija, hormonālās izmaiņas, hroniskas saslimšanas, oksidācijas procesi, ko veicina brīvo radikāļu ietekme. Turklāt ir sievietes, kuras ''runā ar visu seju'', proti, sarunas laikā izteikti strādā visi mīmikas muskuļi, arī viņas vizuāli noveco ātrāk, pirmās pazīmes — mīmikas krunkas — redzamas pat pirms divdesmit piecu gadu vecuma.

Vispirms diagnostika

Pirms izraudzīties piemērotākās procedūras, svarīgi noskaidrot un padziļināti izpētīt ādas stāvokli. Ar sejas diagnostikas iekārtu ''Visia'' iespējams novērtēt ādas tekstūru, virspusējo un dziļo pigmentāciju, kas uzkrāta jau gadiem, UV radītos bojājumus, asinsvadu un poru stāvokli, porfirīna baktēriju klātbūtni, kas ļauj spriest par sejas ādas mikrofloras nozīmi ādas aizsargbarjeras veidošanā. Šī diagnostikas iekārta ļauj salīdzināt esošo ādas stāvokli ar to, kā konkrētajā vecumā ādai vajadzētu izskatīties. Tāpat, uzsākot terapiju, ir iespējams sekot līdzi, kā sejas āda mainās pēc veiktajām procedūrām.

Aktīvo vielu ievadīšana ādā

Rūpējoties par savu sejas ādu, svarīgi apmeklēt kosmetologu, jo lokālām procedūrām, kas tiek veiktas, izmantojot kvalitatīvu dermokosmētiku, ir milzīga nozīme. Tomēr ir reizes, kad speciālists ieteiks lokālas procedūras kombinēt ar aparāttehnoloģijām, lai uzlabotu ādas kvalitāti, stimulētu aktīvāku elastīna un kolagēna ražošanu un uzlabotu sejas ovālu.

Viena no procedūrām, ko kosmetologs var ieteikt ādas attīrīšanai, mitrināšanai, toņa uzlabošanai un veselīgāka izskata iegūšanai, ir trīs posmu hidrodermabrāzija, ko veic ar ''DermaClear'' iekārtu. Pēc procedūras visas aktīvās vielas, ko uzklāsi uz ādas, iesūksies efektīvāk. Lietojot kosmetologa ieteiktos kopšanas produktus, pastiprināsi un pagarināsi iegūto efektu. ''DermaCIear'' ieteicams veikt reizi mēnesī kursa veidā, rezultātu var novērtēt jau pēc trim procedūrām.

INJEKCIJAS BEZBAILĪGAJAM

Kosmetologu un dermatologu arsenālā ir injekcijas visdažādāko problēmu risināšanai — tās izmanto gan ādas mitruma atjaunošanai, gan iztrūkstošo audu papildināšanai, gan augšanas faktora ievadīšanai, kas veicina intensīvu kolagēna un elastīna veidošanos.

  • Biorevitalizācija. Ar hialuronskābi bagātas injekcijas ievadīšana zem ādas, lai to mitrinātu un uzlabotu ādas kvalitāti, jo mitrināšana, lietojot krēmus, var būt nepietiekama, tāpēc ka vielas netiek cauri ādas raga slānim. Šī procedūra ir īpaši piemērota sausas ādas īpašniecēm. Pēc procedūras uz sejas ir nelielas pumpiņas, kas pildītas ar ievadīto materiālu. No hialuronskābes uzsūkšanās ātruma var secināt, cik procedūras nepieciešamas. Ja tā uzsūcas vienas dienas laikā, tad āda ir ļoti sausa un būs vajadzīgas vismaz 3-4 procedūras; ja tas notiek tikai pēc 5-7 dienām, āda ir pietiekami mitrināta un atkārtotas procedūras nav nepieciešamas.
  • Plazmas injekcijas ir unikāla metode, kas ļauj izmantot klientes plazmu. No vēnas paņem asinis, tās apstrādā, atdalot sarkanos asinsķermenīšus no baltajiem jeb plazmas, un plazmu injekciju veidā ievada zem ādas, stimulējot ādas atjaunošanos un jaunu šūnu veidošanos. Šīs injekcijas var kombinēt ar lāzerprocedūrām. Nepilnu mēnesi pēc lāzerprocedūras, kas ir vizuāli samazinājusi asinsvadu tīklojumu un pigmentāciju, veic plazmas injekcijas.
  • Hialuronskābes filleri. Ja ovāla noslīdējumu, asimetriju vai citu defektu, piemēram, dziļas krunkas, kur ir audu iztrūkums dermas slānī, vairs nav iespējams kompensēt ar dabīgo resursu stimulāciju, izmantojot citas metodes, var izmantot hialuronskābes fillerus, ar kuru palīdzību veic audu uzpildīšanu. Atkarībā no filleru blīvuma tie turas 12-24 mēnešus.
  • Botulīna toksīna injekcijas, kas pēdējos gados kļuvušas populāras jaunu sieviešu vidū, neļauj tik strauji attīstīties mīmikas krunciņām. Šobrīd šo injekciju veikšanai izmanto mazākas devas nekā agrāk, lai saglabātu ''dzīvas sejas'' efektu, bet atslābinātu muskuļus, kavējot krunciņu veidošanos. Botoksu parasti ievada pierē, lai mazinātu horizontālās grumbas un krunciņas starp uzacīm, kā arī pie acu ārējiem kaktiņiem. Pēdējos gados pieredzējuši ārsti botoksu injicē arī sejas lejasdaļā, koriģējot lūpu kaktiņu noslīdējumu, piepaceļot augšlūpu, izlīdzinot sīkās krunciņas ap muti, kas vairāk izteiktas smēķētājām, mazinot marionetes līnijas zoda zonā, kā arī kakla ādas krunciņas. Jaunākie pētījumi liecina, ka botulīna toksīns mazina tuklo šūnu radīto iekaisumu rozācijas gadījumā, tāpēc mezoterapijas veidā botoksu izmanto arī šim nolūkam. Tādā gadījumā injekciju noturīgums ir 2-3 mēneši, bet, ievadīts muskulī, tas noturas līdz sešiem mēnešiem. Tomēr botulīna toksīna injekcijas neiesaka veikt biežāk kā reizi pusgadā, acu zonai — reizi gadā. Pretējā gadījumā var panākt nevēlamo — botoksa iedarbība būs īslaicīgāka.

UV radītas izmaiņas

Lielākajai daļai sieviešu ir vairāk vai mazāk izteikta kuperoze. Nereti tas ir saistīts ar ultravioletā starojuma radītiem bojājumiem, ko veicinājusi solārija apmeklēšana vai uzturēšanās saulē bez aizsargkrēma, pakāpeniski bojājot asinsvadu sieniņas. Tādēļ pēc vairākiem gadiem uz sejas parādās redzams asinsvadu zīmējums. Lai slēgtu virspusējos asinsvadus, izmanto PDL jeb daudzkrāsu lāzeriekārtas vai IPLjeb intensīvi pulsējošas gaismas aparāttehnoloģijas, piemēram, ''Alma Harmony'', kas ar intensīvi pulsējošu gaismu iedarbojas uz asinsvadiem. Papildu efekts ir iedarbība uz pigmenta plankumiem. Šai aparāttehnoloģijai ir vēl kāda funkcija — ar to iespējams veikt difūzu stimulāciju, kas izlīdzina ādas toni, piešķir sejai mirdzumu un svaigumu, iedarbojas uz sīkajām mīmikas krunciņām un sniedz vieglu liftinga efektu. Šī procedūra ir lieliska arī tāpēc, ka to var veikt acu zonai. To iesaka pirms plānotas plakstiņu operācijas, lai jau sāktu audu stimulāciju, tādējādi pēcoperācijas periods būs vieglāks, dzīšana — sekmīgāka.

OVĀLU — UZ AUGŠU

Viena no nepatīkamākajām novecošanās pazīmēm ir sejas ovāla noslīdējums, kad veidojas tā dēvētie buldoga vaidziņi. Lai no tā izvairītos, jau laikus ieteicams veikt procedūras ovāla nostiprināšanai. To iespējams izdarīt, izmantojot gan radiofrekvenci, gan ultraskaņu. Par piemērotāko varēs lemt speciālists — dermatologs vai ārsts-kosmetologs.

 

Vairāk lasiet žurnālā ''Una'' 2020.gada jūnija izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
01.08.2022.

Ieplānojiet ginekologa apmeklējumu vismaz reizi gadā!

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
15.06.2022.

Migrēna un tās komplikācijas

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

Visas ziņas