news-img

Publicēšanas datums: 12.11.2020.

Podiņa gudrību apgūšana

Podiņa gudrību apgūšana ir izaicinājums vecāku pacietībai. Madara Rupaine, bērnu fizioterapeite ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Bērnu veselības centrs'' dalās padomos, kā vieglāk un ātrāk iemācīt mazulim jaunās prasmes.

Podiņmācībai bērns var sākt gatavoties tad, kad stabili sēž. Vidēji tas notiek 10–11 mēnešu vecumā:

  • Vispirms pie podiņa jāpieradina, tāpēc noliekam podiņu istabā, lai pirmās dienas bērns to iepazīst. Svarīgi – uzreiz, kā podiņš ir istabā, nelikt bērnu uz tā, un negaidīt tūlītējus panākumus. Bērns var sabīties, ka tiek sēdināts uz podiņa, un rezultātā būs nepieciešams ilgāks laiks, lai aprastu!
  • Iepazīšanās laikā pēc pāris dienām varam ar biksēm apsēdināt uz podiņa un stāstīt, ka te notiek ''cisa'' un ''kaka''.
  • Kad bērns nebaidās no podiņa, rītu sākam, viņu uzliekot uz tā. Šoreiz jau bez autiņbiksītēm un sakot ''cissss''. Tam ir jākļūst par ikrīta rituālu bez izņēmumiem. Pa dienu laižam bērnu bez autiņbiksītēm tikai biksēs vai zeķbiksēs un skatāmies, pēc cik ilga laika viņš piečurā bikses un ko dara, kad grib pačurāt.
  • Varbūt viņš vēlmi nokārtoties parāda ar kādu skaņu vai kustību. Vērojot bērnu, mēs paši sapratīsim, kad mazo vajadzētu atkal uzlikt uz podiņa. Ap gada vecumu bērns pa dienu pačurā aptuveni 1 reizi stundā.

Ja jautāsiet man, vai podiņmācību labāk veikt bez biksēm vai ar tām?

Es noteikti esmu par to, ka jāatstāj bikses, apakšbikses vai zeķbikses. Ar pačurāšanu vai pakakāšanu uz zemes bērns nesajūt slapjumu, jo ir pietupies. Izmīcīšanos pa sastrādāto arī neuzskatu ne par vajadzīgu, ne par izglītojošu.

Nakts gulēšanu bez autiņbiksītēm var sākt, kad bērns spēj nakti nogulēt, tās nepiečurājot. Tas parasti notiek ap 3 gadu vecumu.

Vēl svarīgi ir nedaudz papriecāties par to, ka bērns nokārtojas podiņā. Nav jādod uzreiz saldumi un jāapbalvo, bet jāpārrunā notikušais gan.

Iesaku nesteidzināt mazos rakarus, tomēr uzskatu, ka ap 3 gadu vecumu bērns ir gana apzinīgs, lai saprastu savas vajadzības un lieliski nokārtotos uz podiņa.

Vairāk lasiet ''Maminuklubs.lv''

Saistītas ziņas

news-img
07.06.2021.

Četri jautājumi un atbildes: kā vasarā saudzēt ausis, kaklu, degunu

news-img
04.06.2021.

Jaunas kurpes = jaunas tulznas?

news-img
03.06.2021.

Vislabākais masieris sev – tu pats!

news-img
03.06.2021.

Lāzerepilācija

news-img
03.06.2021.

Kāpēc kuņģī smagums no biešu sulas?

news-img
03.06.2021.

Žagošanās

news-img
03.06.2021.

Kāpēc atkal uzrodas cistīts?

news-img
03.06.2021.

Kā atgūties pēc varen lustīgas svinēšanas?

news-img
02.06.2021.

Kā parūpēties par bērnu veselību un drošību vasarā?

news-img
02.06.2021.

Kāpēc ādu nedrīkst pārsauļot?

Visas ziņas