news-img

Publicēšanas datums: 12.01.2022.

Pret sāpēm mugurā – blokāde

Blokāde ir mazinvazīva atsāpināšanas metode, kuras laikā medikamentus lokāli ievada sāpošajā vietā. Tā neaizvieto medikamentozo atsāpināšanu, bet ir kā papildinājums tam, lai ātrāk sasniegtu vēlamo efektu – samazinātu sāpes. Blokādes ir ļoti precīza manipulācija, un lielākoties tās veic, ja ir muguras un locītavu sāpes, kā arī karpālo kanālu sindroms. Skaidro ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Juglas klīnika'' neiroķirurgs Rihards Ļuļēns

Sāpju iemesli mēdz būt dažādi – vienkārši muskuļu sastiepumi, kā arī nopietnākas disku protrūzijas, trūces ar saknīšu kairinājumu, spinālas stenozes, lielo locītavu iekaisumi. Ja ir karpālo kanālu sindroms, pacienti sūdzas par sāpēm un notirpumu plaukstā, pirkstos, vidusnerva kompresiju. Visos šajos gadījumos kā ārstēšanas metodi var izmantot arī blokādi. Bieži vien ir nepieciešama vairāk nekā viena blokāde. To, vai būs vajadzīga blokāde, nosaka ārsts, nevis pacients. Pirms blokādes veikšanas ārsts vienmēr pajautās, vai pacientam nav alerģijas uz medikamentiem vai to nepanesība. Pacientam ir jābūt par to informētam.

Pētījumi liecina, ka sāpes ir liela veselības aprūpes problēma ne tikai pie mums, bet visā Eiropā. Piektā daļa cilvēku cieš no hroniskām sāpēm, bet ar akūtām sāpēm vismaz reizi dzīvē ir saskāries katrs. Starptautiskās Sāpju asociācijas un Eiropas Sāpju federācijas 2004. gada deklarācijā ir ierakstīts: ''Dzīve bez sāpēm ir cilvēka tiesības.'' Ir pat aicinājums visām valstīm konstitūcijā iekļaut punktu par tiesībām dzīvot bez sāpēm. Sāpju sajūtas normālos apstākļos ir pašregulējošs process, kas, izzūdot nelabvēlīgajiem kairinātājiem, izzūd pašas. Tajās situācijās, kad dabiskie mehānismi paši nespēj kontrolēt procesu, jāņem talkā terapija.

Visu rakstu lasiet žurnāla ''100 Labi Padomi'' 2022. gada janvāra numurā

Saistītas ziņas

news-img
21.01.2022.

Hialuronskābe ādas kopšanā pret novecošanos: skaidro dermatoloģe

news-img
23.01.2022.

MonaLisa Touch lāzerprocedūras – sievietes intīmajam komfortam

news-img
24.01.2022.

Iesnas jeb rinīts: seši soļi cīņā ar tekošo degunu

news-img
12.01.2022.

Ikgadējā vizīte pie ginekologa - ar lielu nozīmi

news-img
20.01.2022.

Kolorektālais vēzis. Vides, diētas un zarnu mikrobioma loma tā attīstībā

news-img
14.01.2022.

''Veselības centrs 4'' endokrinoloģe Jeļizaveta Sokolovska - diabētiskās nefropātijas pētījuma vadītāja

news-img
11.01.2022.

Kāpēc jūrnieku veselības pārbaudes ir tik stingras? Kas ir Norvēģijas sertifikāts

news-img
13.01.2022.

Izēšanās un pēcsvētku laiks. Uztura speciālista ieteikumi

news-img
11.01.2022.

Sāpes: neignorē un neļauj tām ieilgt

news-img
12.01.2022.

Intervija ar dermatovenerologu Alekseju Zavorinu.''Pusaudži Latvijā slimo arī ar sifilisu – slimība nav zudusi!''

Visas ziņas