news-img

Publicēšanas datums: 12.04.2020.

Rokas kliedz pēc krēma

Vārdu savienojums roku higiēna tagad ieguvis pavisam citu skanējumu, un rokas mazgājam un dezinficējam tik cītīgi kā vēl nekad. Rezultātā rokas kļūst ne tikai tīras, bet diemžēl arī sausas un sasprēgājušas – tik ļoti, ka jau kliedz pēc palīdzības.

Rokas ir jāmazgā bieži – par to šaubu nav. Taču, pastiprināti mazgājot rokas, mēs nomazgājam arī labo hidrolipīdu slānīti, kas jau tā uz pavasari ir krietni pabojāts. Rezultātā roku āda kļūst sausa, sāk plaisāt un niezēt. Tas rada diskomfortu, vēlmi ādu patrīt, pakasīt, tā palielinot dažādu sekundāro infekciju risku.

Pa mikroplaisiņām organismā var iekļūt dažādi vīrusi, ne tikai koronavīruss, bet arī vīrusi, kas izraisa, piemēram, kārpu rašanos. Turklāt, cītīgi beržot rokas, nomazgājam ne tikai slikto, bet arī vajadzīgo labo mikrofloru. Un sanāk otrādi, nekā gribēts, – kamēr tāda noberzta āda atjaunojas, vairojas arī patoloģiskā mikroflora, piemēram, sēnīšu infekcijas.

Izvēlies piemērotu dezinfekcijas līdzekli!
Ja lieto arī roku dezinfekcijas līdzekli, noteikti jāizvēlas tāds, kas satur spirtu (alkoholu), jo tikai tādi līdzekļi palīdz aizsardzībai pret koronavīrusu. Svarīgi izprast atšķirību – ja uz dezinfekcijas līdzekļa ir rakstīts antibakteriāls, tas skaidri un gaiši norāda, ka šis līdzeklis pasargā tikai pret baktērijām, bet ne pret vīrusiem. Tas pats attiecas uz antibakteriālajām ziepēm – pret vīrusiem tās neaizsargās, ja nu vienīgi pats mazgāšanas process ar ziepēm un ūdeni, protams, samazina vīrusu klātbūtni tīri mehāniski. Tāpēc jāizvēlas dezinfekcija ar spirtu saturošiem (vismaz 70 procenti) līdzekļiem.

Labs krēms glābj
Glābiņš ir roku krēms. Šajā laikā jāizvēlas nevis mitrinošie, bet tieši barojošie, taukvielas saturošie krēmi, īpaši jau ejot ārā. Mitrinošo krēmu sastāvā ir glicerīns, taču tā ir hidrofila viela, kas pievelk ūdeni. Līdz ar to āra apstākļos, vējā, vēsumā ādu var ātri apraut, apsaldēt tās virskārtu.

Iekštelpās rokas var ieziest ar jebkādu krēmu, bet kopumā šobrīd labāka izvēle ir barojošs krēms – vēlams, tāds, kas satur šī sviestu, lanolīnu, bišu vasku.

Krēms + cimdi – uz nakti vai uz kādu stundu vakarā uzzied krēmu biezā kārtā un pa virsu uzvelc cimdus – tā krēms var labāk un ilgāk iesūkties ādā.

Visu rakstu lasiet žurnāla ''Ieva'' 2020. gada marta izdevumā. Konsultē ''Veselības centrs 4'' estētiskās medicīnas klīnikas ''4.Dimensija'' dermatoloģe, triholoģe Jekaterina Pudova.

 

Saistītas ziņas

news-img
04.09.2020.

Atklāti par veselību un ceļu uz skaistumu - sākas TV šova ''Ceļā uz pārliecību'' otrā sezona

news-img
15.09.2020.

''Veselības centrs 4'' ginekologu rīcībā jauns premium klases ultrasonogrāfs ''Voluson E8''

news-img
14.09.2020.

Kā cīnīties ar blaugznām?

news-img
04.09.2020.

Par inovācijām un iespējām - ''Nākotnes medicīna'' jaunā sezona

news-img
08.09.2020.

Zaudēt svaru, iegūt sapņu augumu un mainīt profesiju

news-img
08.09.2020.

Sejas āda vasaras otrajā pusē un rudenī var izstrādāt dažādus niķus

news-img
08.09.2020.

Izoperēts žultspūslis, bet gremošanas sistēma turpina darboties netraucēti

news-img
04.09.2020.

Kā lai turpina baudīt dažādo gadalaiku burvību, nekaitējot ādai?

news-img
04.09.2020.

Kas ir potītes– augšdelma indekss?

news-img
04.09.2020.

Cik bieži jāapmeklē ginekologs?

Visas ziņas