Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 07.05.2021.

Rozācija? Akne? Atopiskais dermatīts? Dermatologi skaidro, ''BIODERMA'' iesaka

ROZĀCIJA

Skaidro dermatoloģe, ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' metodiskā vadītāja Linda Kapteine-Veita

 • Bieži sastopama ādas slimība, kas sākas ar tieksmi nosarkt ātrāk un vieglāk nekā citiem cilvēkiem. Laika gaitā šis apsārtums uz deguna un vaigiem izplatās, nereti skarot arī pieri un zodu, kļūst pastāvīgs un traucējošs, negatīvi ietekmējot personas emocionālo pašsajūtu un socializāciju.
 • Diemžēl rozāciju pilnībā izārstēt vēl nav iespējams, bet, izmantojot atbilstošus medikamentus, aparātprocedūras un atbilstošu ādas kopšanu, var ievērojami mazināt redzamās ādas izmaiņas, iekaisumu, aizkavēt slimības progresu dinamikā un uzlabot dzīves kvalitāti.
 • Rozācijas gadījumā āda ir ļoti jutīga un pastiprināti reaģē uz daudziem ārējiem faktoriem, tā saasinot esošās sūdzības. Viens no šādiem provocējošiem faktoriem ir ultravioletais starojums jeb saules gaisma. Līdz ar to jāievēro drošas uzturēšanās saulē pamatprincipi ne tikai gada saulainajā laikā, bet visu cauru gadu.

''BIODERMA'' IETEIKUMS

Rozacija

 • Ikdienā rozācijas skartas sejas ādas kopšanai izmanto BIODERMA Sensibio H2O AR micelāro attīrošo ūdeni, kas maigi notīra un noņem dekoratīvo kosmētiku no ādas un acīm, saglabājot ādu aizsargājošo hidrolipīdu slāni. Pateicoties ROSACTIV™ patentētajam kompleksam, tiek bioloģiski samazināts un novērsts apsārtums. Tīrai ādai uzklāj kādu no BIODERMA krēmiem, kuri paredzēti rozācijas skartas ādas kopšanai, piemēram, Sensibio AR krēmu, kas arī satur ROSACTIV™ patentēto kompleksu apsārtuma samazināšanai un vienlaikus mitrina ādu un pavājina diskomforta un karstuma sajūtu. Savukārt Sensibio AR BB SPF30 ir krēms ar daudzveidīgu darbību: bioloģiski samazina un novērš apsārtumu, mitrina, nomierina, izlīdzina sejas ādas toni un aizsargā no UV starojuma (SPF30 – UVA/UVB aizsardzība). Krēmam ir gaiša nokrāsa un tekstūra, kas ļauj ādai elpot.
 • Lai droši uzturētos saulē un neveicinātu rozāciju, izmanto BIODERMA Photoderm AR SPF50+ tonēto saules aizsargkrēmu, kas nodrošina ļoti augstu aizsardzību pret UVA un UVB starojumu uz ādas virsmas apvienojumā ar iekšēju bioloģisko aizsardzību – ekskluzīvo CELLULAR BIOPROTECTION patentēto kompleksu. Tas aktivizē dabiskās aizsargspējas, aizsargā šūnas un novērš priekšlaicīgu ādas novecošanos. Arī Photoderm AR sastāvā ir ROSACTIV™ patentētais komplekss, kas ierobežo plaša apsārtuma veidošanos un pastiprināšanos. Krēma dabiskais tonis, kas pielāgots gaišai ādai, izlīdzina sejas krāsu un mazina apsārtumu.

 

AKNE

Skaidro ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika''  dermatoloģe Lana Kasparane

 • Akne jeb pinnes ir hroniska, iekaisīga, recidivējoša tauku dziedzeru slimība. Tā raksturojas ar tauku dziedzeru satura kvantitatīvām un kvalitatīvām izmaiņām, atvērtu un slēgtu komedonu veidošanos, sārtiem un baltiem izsitumiem. Smagākos gadījumos ar zemādas mezgliņiem. Pēdējos gados akni var novērot dažādās vecuma grupās, arī pēc 25 gadu vecuma, bet īpatsvars joprojām skar pusaudžus.
 • Pamatu pamatā ir ģenētiski noteikta tauku dziedzeru pastiprināta aktivitāte, pastiprināta raga slāņa šūnu dalīšanās, kas nosprosto poras, noteiktu baktēriju savairošanās un iekaisuma attīstība. Vairumā gadījumu identificējot pamatnotikumu provocējošos faktorus, ir iespējams kontrolēt nevēlamās ādas izmaiņas. Starp provokatoriem var būt ikdienā lietotie medikamenti, uzturs, profesionālie faktori/darba apstākļi, gaisa piesārņojums/klimats, psihoemocionālais stāvoklis un dzīvesveids.
 • Vieglas aknes gadījumā var aprobežoties ar atbilstošu regulāru ikdienas ādas kopšanu un kosmetoloģiskām procedūrām, bet smagākos gadījumos var būt nepieciešams papildus pievienot uz ādas lietojamus vai dzeramus recepšu līdzekļus, vai lāzerprocedūras.

''BIODERMA'' IETEIKUMS

Akne

 • Ikdienā aknes skartas sejas ādas kopšanai izmanto BIODERMA Sébium H2O micelāro attīrošo ūdeni vai Sébium Gel moussant putojošo gelu. Tie maigi un pilnīgi notīra ādu, nesausinot to. Papildus tiek regulēta sebuma kvalitāte un samazināta tā pastiprinātā izdalīšanās. Attīrītai ādai uzklāj kādu no Sébium līnijas krēmiem, piemēram, Sébium Global, kas bioloģiski atjauno tādu sebuma sasatāvu, kas līdzinās veselīgai ādai raksturīgajam, samazina iekaisumu, darbojas antibakteriāli, mitrina, kā arī padara ādu gludāku un maigāku. Jutīgai ādai ar noslieci uz akni ir piemērots Sébium Sensitive krēms, kas novērš jau iekaisušās pūtītes, nomierina un mitrina ādu, bioloģiski atjauno sebuma sastāva līdzsvaru un samazina apsārtumu.
 • Lai droši uzturētos saulē un neveicinātu aknes veidošanos, izmanto BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF30 matējošo saules aizsargfluīdu, kas sniedz augstu aizsardzību pret UVA un UVB starojumu kombinācijā ar īstu iekšēju bioloģisko aizsardzību, pateicoties CELLULAR BIOPROTECTION patentētajam kompleksam. Fluīda sastāvā ietilpstošais FLUIDACTIV™ komplekss uzlabo sebuma kvalitāti, tādējādi ierobežojot ādas bojājumu rašanos. Fluīdam ir ilgstoši matējoša tekstūra.

 

ATOPISKAIS DERMATĪTS

Skaidro ''Veselības centrs 4'' dermatoloģe Elīna Ozola

 • Atopiskais dermatīts ir niezoša, hroniska vai hroniski recidivējoša iekaisīga ādas slimība, kas visbiežāk sākas bērnībā. Atopiskais dermatīts vispārējā populācijā sastopams 20% bērnu un 2—8% pieaugušo. Atopiskais dermatīts var izpausties ļoti dažādi, tādēļ ārstēšanai jābūt individualizētai. Pamata terapijas metodes ir ādas barjerfunkcijas stiprināšana, dzīvesveida maiņa. Smagākos gadījumos izvēlas lokālu vai sistēmisku terapiju. Zinot, ka atopiskā dermatīta gaita ir hroniski recidivējoša, tradicionālās īstermiņa ārstēšanas vietā ar pretiekaisuma līdzekļiem rekomendē ilgstošu uzturošo terapiju.
 • Daudzi uzskata, ka atopiskais dermatīts ir alerģija. Lai gan alergēni var būt provocējošais faktors, tas nav ekzēmas pamata iemesls.
 • Viens no raksturīgākajiem atopiskā dermatīta simptomiem ir ādas sausums, tādēļ mīkstinošie krēmi jeb emolienti, kas nesatur medikamentozi aktīvas darbīgās vielas, ir galvenā atopiskā dermatīta balstterapija.
 • Emolientu lietošana ikdienā palīdz uzturēt un uzlabot ādas barjerfunkciju, samazina ādas uzņēmību pret dažādiem kairinātājiem. Ilgstoša šo krēmu lietošana samazina ādas sausumu, niezi, apsārtumu, zvīņošanos, tādējādi samazinot nepieciešamību pēc pretiekaisuma medikamentu lietošanas slimības kontrolei.

''BIODERMA'' IETEIKUMS

Atopiskais dermatits

 • Ikdienā atopiskā dermatīta skartas sejas ādas kopšanai izmanto BIODERMA īpaši nomierinošo putojošo gelu Atoderm Intensive gel moussant, kas maigi notīra ādu, samazina diskomforta sajūtu, remdē niezi un bioloģiski nostiprina ādas barjeru. Gela sastāvā ietilpstošais patentētais SKIN BARRIER THERAPY™ komplekss aizsargā ļoti sauso ādu no baktērijām, kuras izraisa kairinājumu. Pēc ādas notīrīšanas uzklāj kādu no Atoderm Intensive grupas kopšanas līdzekļiem: Atoderm Intensive baume balzamu vai Atoderm Intensive gel-crème želejkrēmu. Tie noturīgi atjauno ādas barjeru, ātri remdē niezi un kairinājumu. Patentētais SKIN BARRIER THERAPY™  komplekss ierobežo zeltaino stafilokoku piestiprināšanos ādas virsmai, kas var pastiprināt ādas sausumu.
 • Lai droši uzturētos saulē un neveicinātu atopisko dermatīto, izmanto BIODERMA Photoderm līnijas saules aizsarglīdzekļus, kas apvieno līdzsvarotu ādas virsmas aizsardzību pret UV starojumu, pateicoties anti-UVB/anti-UVA aizsargfiltriem, un unikālu šūnu bioloģisko aizsardzību ādas dziļumā, ko nodrošina īpašs patentēts komplekss CELLULAR BIOPROTECTION™. Tas aktivizē dabiskās aizsargspējas un aizsargā šūnas un to struktūras no saules radītiem bojājumiem, kuri varētu izraisīt dažādas ādas pārmaiņas nākotnē.

 

Saistītas ziņas

news-img
16.06.2022.

Darba laiks Līgo svētkos

news-img
20.06.2022.

Oligo Check tests - rekordātra mikroelementu diagnostika

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

''Veselības centrs 4'' Mārupē: ārsts māju tuvumā

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

Visas ziņas