news-img

Publicēšanas datums: 02.11.2021.

Sakoptas un veselas pēdas drošā vidē, tuvāk mājām: podologs Mārupē

Podologs ir ārstniecības persona, kas veic ārstniecisko pedikīru, profilaktisko pēdu un kāju nagu kopšanu. Podologam ir gan medicīniskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas. Speciālists pārzina pēdas, ādas, nagu plāksnes struktūru un uzbūvi un var pamanīt gan ādas, gan visa ķermeņa stāvokļus, kuri būs jāārstē ārstam. Arī līdzīgās roku un kāju problēmas (ieauguši nagi, varžacis utml.) ir podologa kompetencē.

''Veselības centrs 4'' filiāles ''Mārupe-centrs'' pēdu aprūpes kabinetā tiek nodrošināti medicīnas iestādes higiēnas standarti, līdz ar to – augsts drošības un servisa līmenis. Podologu kabinetā higiēna ir absolūta prioritāte. Izmantotie instrumenti tiek sterilizēti ar speciālu iekārtu - autoklāvu, apstrādātie instrumenti tiek uzglabāti īpašos iepakojumos ar indikatoru un atvērti tikai klienta klātbūtnē, dokumentējot instrumentu izmantošanas laiku. Klienti var būt droši par sterilu vidi un līdz minimumam samazinātu infekcijas risku.

Ar podologu kvalitatīvāk!

Tā kā podologs ir ārstniecības persona, arī profilaktiskas pēdu aprūpes laikā šis speciālists spēj laikus pamanīt ne tikai kosmētiskus defektus, bet arī iespējamās medicīniskās problēmas un riska faktorus un novirzīt klientu pie attiecīgā ārsta speciālista (piem., aizdomīgi ādas un asinsvadu veidojumi, dermatoloģiskas un endokrinoloģiskas slimības pazīmes, alerģijas izpausmes u.c.). Ārsti un podologi ir vienas komandas locekļi, kuriem ir kopīgs mērķis, bet atšķirīgas iespējas un darba metodes. Tāpēc podoloģija veicina starpdisciplināru sadarbību - ārstu un podologu kopīgu darbu, katram speciālistam optimāli veicot savu darba daļu un papildinot otru.  Podologa prasmes īpaši noder senioru aprūpē, kad redzes vai kustību traucējumu dēļ seniors pats nespēj pilnvērtīgi parūpēties par savām pēdām.

Podologs ir neaizstājams cīņā ar bieži sastopamām, tomēr grūti novēršamām problēmām, kuras ar klasiskā pedikīra metodi iespējams tikai īslaicīgi maskēt.

Ādas sabiezējumi un papēžu ādas plaisāšana

Šo problēmu risinot, jāpievērš uzmanība ne tikai pareizai cietās ādas noņemšanai ar attiecīgo aprīkojumu, bet arī pēdu ikdienas kopšanai, klienta stājai, pēdas noslodzei, apaviem, ikdienas aktivitātēm un citiem faktoriem. Iespējams, problēma risināma kompleksi – sadarbībā ar tehnisko ortopēdu un fizioterapeitu.

Sēnītes infekcija

Kāju nagu sēnīti (onihomikozi) nedrīkst ignorēt – tā pati no sevis neizzūd un ir ļoti lipīga. Ja stāvoklis tiek ielaists, onihomikoze var izplatīties uz pārējiem nagiem, bojājot to struktūru un naga gultni. Podologs rūpīgi izvērtē nagu stāvokli, veic atbilstošu nagu apstrādi un iesaka lokāli lietojamus nemedikamentozus līdzekļus. Ja stāvoklis neuzlabojas, tiek piesaistīts dermatologs, veiktas sēnītes skartā naga analīzes un lemts par turpmāku ārstēšanu, kuru nosaka ārsts dermatologs (medikamenti, lāzerterapija u.c.). Ja tiek nozīmēta lāzerterapija, podologs to veic atbilstoši dermatologa norādēm.

Ieauguši kāju nagi

Ieauguši, sāpīgi un iekaisuši kāju nagi var sagādāt nopietnas problēmas. Nags var ieaugt gan dažādu slimību iespaidā (sēnīšu infekcija, psoriāze, artrīts, asinsrites un vielmaiņas traucējumi.c.), gan ārējo faktoru dēļ (pēdas deformācija, nepiemēroti, cieši apavi, nepareiza  nagu stūrīšu izgriešana, fiziskā slodze u.c.).

Ieaugušu nagu gadījumā podologs izvēlas efektīvāko un saudzīgāko naga aprūpes veidu – dažādus mīkstinošus preparātus, nagu apstrādi, skavu metodi, tamponēšanu. Podologs ieteiks arī turpmākos profilakses pasākumus un atbilstošas ortrozes vai zolītes spiediena uz naga mazināšanai.  Speciālisti brīdina - patvaļīgi neizgrieziet ieaugušo naga stūrīšus vai naga valnīša sabiezējumus! Tas stāvokli tikai pasliktinās un paaugstinās infekcijas risku.

''Mārupe-centrs'' pakalpojumi pēdu veselībai un skaistumam:

  • ārstnieciskais pedikīrs, nagu lakošana;
  • dažādu pēdu ādas veselības stāvokļu aprūpe: dermatomikoze, ādas plaisas, sabiezējumi;
  • kārpu un varžacu likvidēšana, ieaugušu nagu apstrāde, sēnīšu bojātu nagu ārstēšana;
  • nagu korekcija ieaugušiem nagiem ar stiepļu (titāna) metodi;
  • rekomendācijas par pareizu pēdu un nagu kopšanu.

Piesakies procedūrām:

Filiāle ''Mārupe-centrs'', Daugavas iela 27A, Mārupe

Tel.: 67847715, www.vc4.lv

Saistītas ziņas

news-img
05.08.2022.

''Vizuālā diagnostika'' atver filiāli Gulbenē - ''Medicīnas centrs''

news-img
01.08.2022.

Ieplānojiet ginekologa apmeklējumu vismaz reizi gadā!

news-img
21.07.2022.

Filiālē ''Juglas klīnika'' pacientus pieņem urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
19.07.2022.

Skābekļa koncentratoru noma filiālē ''Diagnostikas centrs''

news-img
18.07.2022.

ReOxy elpošanas terapija – plaušām, sirdij, spēkam un veselīgam svaram

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
07.07.2022.

Ehoterapija ar Sonovein tehnoloģiju - unikāla vēnu operācija

news-img
01.07.2022.

Estētiskās injekcijas: kas par tām jāzina?

news-img
13.07.2022.

Izmantojiet iespēju! Urologa konsultācijas filiālē ''Juglas klīnika''

Visas ziņas