news-img

Publicēšanas datums: 26.11.2020.

Sejas ādas kopšana mājas apstākļos

Līdz šim pilnu ādas kopšanas ciklu palīdzēja īstenot kosmētiķi un kosmetologi, taču šī brīža situācijā jāmēģina uzturēt procedūru rezultātus pašām mājas apstākļos, tāpēc ir vērtīgi atcerēties pareizos soļus sejas kopšanā. Konsultē: ''Veselības centrs 4'' ārste-kosmētiķe Madara Čipāne

1. solis

Rūpīga ādas attīrīšana

Sejas kopšanas pamatā ir pareiza ādas attīrīšana no rīta un vakarā, īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad mūsu ikdienas aksesuārs ir arī sejas maskas, kas var radīt izsitumus un kairinājumu. Tāpēc jālūko, lai līdzeklis nerada papildu kairinājumus. Ja izvēlies pieniņu, to iemasē mitrā sejas ādā un noskalo ar ūdeni, nevis mēģini ar to, uzklātu uz vates tampona, tīrīt ādu. Ja ir taukaina un uz izsitumiem tendēta āda, piemēroti dažādi attīrošie geli.  Pēc sejas mazgāšanas ādu var tonizēt ar toniku — tas atjaunos ādas pH līmeni un sagatavos ādu seruma un krēma uzklāšanai. 

2. solis

Serumi — maksimālam un atjaunojošam efektam

Atšķirībā no krēma serums satur augstāku koncentrāciju ar aktīvajām vielām. To klāj pirms krēma. Hialuronskābe mitrina ādu, dažādie molekulu izmēri rūpējas, lai āda tiek mitrināta ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Tā liks ādai izskatīties piepildītākai, piesaistot ūdeni, un izlīdzinās grumbiņas. 

3. solis

Krēms — ādas aizsargslānim un citu vielu iedarbībai

Pēc seruma iesūkšanās uz ādas klāj mitrinošu krēmu atbilstoši tās vajadzībām: pirmajām novecošanas pazīmēm vai arī — kas jau cīnās ar dziļākām grumbām. Ja nepieciešams pacelt sejas ovālu, jāmeklē krēms ar liftinga efektu.

ATCERIES!

Krēms nepieciešams, lai uz ādas veidotos viegls slānītis, kas neļaus iztvaikot mitrumam un veicinās citu aktīvo vielu iekļūšanu ādā. Ar serumu vien nepietiek.

Svarīgi ir izvēlēties atsevišķu krēmu, ko uzklāj uz nakti, jo miegā āda intensīvi atjaunojas. Tu vari pastiprināt dabīgos procesus, izvēloties, piemēram, krēmu ar kolagēnu. Atslēgas vārds ir nakts krēms, kas liecina, ka šajā krēmā būs intensīvāks sastāvs. Acu zonai jāizvēlas īpaša kopšana. Ieteicami acu krēmi, kuru sastāvā ir C vitamīns — tas stiprinās asinsvadus, balinās pigmentāciju un liks acīm izskatīties svaigākām. Lūpu zona rudenī un ziemā prasa īpašu kopšanu, tā kļūst dehidratēta un lobās. Tāpēc jāizvēlas produkti, kuri labi iesūcas un mitrina lūpu ādu, kā arī rada aizsargslāni, lai mitrums neiztvaikotu. 

4. solis

Kolagēns, С, В grupas, D vitamīns — šūnu aizsardzībai un atjaunošanai

Svarīgi ne tikai no ārpuses rūpēties par ādu, bet arī doties svaigā gaisā, būt fiziski aktīvām, nepārspīlējot ar slodzi, kā arī ēst veselīgi un, ja nepieciešams, papildus uzņemt arī uztura bagātinātājus. Noteiktas uzturvielas un vitamīni veicina ādas atjaunošanos un pasargā to no vides kaitīgās iedarbības. Lielisks uztura bagātinātājs, kas rūpējas par ādas atjaunošanos, ir kolagēns. 

5. solis

SPF aizsardzībai

Arī rudens un ziemas laikā nedrīkst aizmirst par aizsardzību pret ultravioleto, infrasarkano un zilās gaismas aizsardzību, tāpēc neatkarīgi no laikapstākļiem ieteicams lietot līdzekļus SPF aizsardzībai ar vismaz 30+. Ērti lietošanai ir izsmidzināmie aizsarglīdzekļi, kurus var izsmidzināt vairākas reizes dienā virs dekoratīvās kosmētikas.

ATCERIES!

Nekas nevairo skaistumu kā labs garastāvoklis un smaids!

Vairāk lasiet žurnāla ''UNA'' 2020.gada novembra izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
15.01.2021.

Kā cīnīties ar sausiem matiem?

news-img
13.01.2021.

Nomierinošie līdzekļi

news-img
13.01.2021.

Uztura bagātinātāji skaistumam

news-img
11.01.2021.

Organisma atslodzes diena

news-img
11.01.2021.

Vēnu operācija

news-img
11.01.2021.

Kolonoskopija

news-img
07.01.2021.

Kāpēc veikt tauku sasaldēšanu?

news-img
07.01.2021.

Kā izvēlēties lubrikantu?

news-img
06.01.2021.

Sausas un sasprēgājušas rokas. Ko darīt?

news-img
06.01.2021.

Herpes simplex vīruss

Visas ziņas