news-img

Publicēšanas datums: 15.03.2021.

AKTUĀLI! Sieviete un viņas intīmā veselība

Dzīvojam laikā, kad veselība, labsajūta, kopējā dzīves kvalitāte iegūst arvien lielāku vērtību un nozīmi. Katra sieviete vēlas dzīvot pilvērtīgi, laimīgi, priecīgi, vēlas būt mīlēta, mīlēt pati. Lai tā būtu, turklāt visos dzīves posmos, ir jāpieliek pūles, jo zinātniekiem tomēr vēl nav izdevies atklāt veidu, kā apstādināt organisma novecošanu un ar to saistītās pārmaiņas orgānos un organisma sistēmās. Tomēr varam būt priecīgas par mūsdienu medicīnas tehnoloģiju un metožu straujo attīstību, kas daudzas veselības problēmas mums ļauj atrisināt viegli, nekomplicēti, nesāpīgi – arī pašās intīmākajās vietiņās. Mūsu vecmāmiņas un arī mammas par ko tādu būtu varējušas tikai sapņot.

Konsultē ''Veselības centrs 4'' Ginekoloģijas nodaļas vadītāja, Latvijas Estētiskās ginekoloģijas asociācijas valdes locekle, ginekoloģe dzemdību speciāliste dr. Ilona Kampara

Vai tikai menopauzē? Menopauze ir laiks sievietes dzīvē, kad ļoti nozīmīgais hormons- estrogēns būtiski pazeminās un tādēļ rodas dažādi simptomi un pārmaiņas sievietes organismā. Taču jau ilgāku laiku pirms menopauzes iestāšanās sievietes organismā notiek pakāpenisks estrogēnu līmeņa pazeminājums, kas visbiežāk izpaužas ne tikai ar karstuma viļņiem, garastāvokļa svārstībām, svara izmaiņām, bet arī ar menstruālā cikla regularitātes izmaiņām, maksts gļotādas atrofiskām izmaiņām, sausuma sajūtu, dedzināšanu, sūrstēšanu, sāpēm, niezi, maksts gļotādas atslābumu, maksts noslīdējumiem, apgrūtinātu dzimumdzīvi, kā arī urīna nesaturēšanu. Tomēr šīs sūdzības sievietēm var rasties ne tikai premenopauzes, menopauzes un postmenopauzes periodā – nav retums, ka ar maksts gļotādas atrofiskām izmaiņām, sausumu, dedzināšanu, sūrstēšanu, niezi sastopas gados jaunas sievietes - visbiežāk pēcdzemdību periodā, dažkārt hormonālo izmaiņu dēļ, atsevišķu medikamentu lietošanas gadījumos, dažu hronisku slimību gadījumos u.c.

Fakti, kurus vērts aplūkot:

 • 60% sieviešu sūdzas par diskomfortu, ko rada maksts sausums;
 • 45% sieviešu maksts sausuma dēļ izjūt neapmierinājumu seksuālajā dzīvē;
 • 27% sieviešu izvairās no seksa maksts sausuma dēļ;
 • 85% sieviešu menopauzē izvairās apspriest intīma rakstura problēmas;
 • 60% sieviešu slēpj savas problēmas no partneriem;
 • 72% sieviešu neārstē simptomus.

Nav iemesla sevi ierindot šajās grupās. Ir vērts pievērst tam visam uzmanību, konsultēties ar speciālistu, atrast savu uzticamības ārstu un novērst vai vismaz krietni samazināt veselības problēmu, simptomus.

Metožu ''arsenāla'' spēks. ''Gadiem ilgi kā galveno risinājumu sievietēm varējām ieteikt hormonaizstājējterapiju (HAT), dažādus lubrikantus, hormonus saturošas svecītes un vaginālos krēmus, kas problēmas atrisināja īstermiņā. Tagad mūsu ''arsenālā'' ir vairākas mūsdienīgas metodes – gan lāzerterapija, gan ginekoloģiskās injekcijas (hialuronskābes, PRP, I-PRF, A-PRF). Jau vairākus gadus ar lieliskiem rezultātiem strādājam ar šīm metodēm un saņemam sieviešu pateicības vārdus par atgūto- to, ko jau viņas bija uzskatījušas par zudušu. ''Veselības centrs 4'' Ginekoloģijas nodaļā gada laikā veicam apmēram 1000 lāzerprocedūras un 600 injekcijas'', saka ginekoloģe Ilona Kampara.

Lāzerterapija: MonaLisa Touch® Varam piedāvāt procedūru, kas pazīstama ar nosaukumu MonaLisa Touch®. Tā novērš gan maksts sausumu, gan arī citas intīmās zonas problēmas ilgtermiņā (pēc 2–4 procedūrām rezultāts saglabājas apmēram pusotru gadu). Šī ir droša frakcionētā CO2 lāzerterapijas metode, ko izstrādājis ražotājs ''DEKA''. Lāzers saudzējoši iedarbojas uz maksts epitēliju un pamodina šūnas, kas ir iesnaudušās, piemēram, menopauzes iespaidā. Rezultātā pieaug maksts tonuss, uzlabojas audu trofika un gļotādas apasiņošana, atjaunojas elastīna un kolagēnās šķiedras, kas uzlabo sievietes ārējo dzimumorgānu izskatu. Atjaunojas maksts audi, muskuļu tonuss un maksts funkcionalitāte, paaugstinās tās jutīgums, mazinās maksts sausums un urinācijas problēmas. Var teikt, ka MonaLisa Touch® ir  vulvovaginālās  atjaunināšanas  procedūra. Tā ir kā alternatīva hormonus aizvietojošai terapijai. Mona Lisa Touch® pašlaik ir efektīvākais neķirurģiskais palīgs, kas novērš un ārstē maksts atrofiju un tās blakusparādības (maksts sausums, nieze, dedzināšanas sajūta, slodzes urīna nesaturēšana, atkārtotas maksts infekcijas), atjauno maksts kanāla tvirtumu, ar ko saskaras daudzas sievietes pēc mazuļa piedzimšanas vai menopauzē. Tāpat šī metode ir neatsverama vulvas leikoplākijas ārstēšanā. FemiLift® Iedarbojas līdzīgi kā procedūra MonaLisa Touch®. FemiLift® piedāvā iespējas kvalitatīvi, ātri, bez sāpēm, anestēzijas, vecuma ierobežojuma un blaknēm veikt gan ārstnieciskās, gan estētiskās ginekoloģijas procedūras ne tikai slodzes urīna nesaturēšanas ārstēšanai un maksts kanāla tvirtuma atjaunošanai, bet arī maksts sausuma un atkārtotu infekciju novēršanai. Vēlamā terapeitiskā un estētiskā efekta sasniegšanai nepieciešamas 3 procedūras ar 4-5 nedēļu starplaiku.

Ginekoloģiskās injekcijas. Jau vairākus gadus sievietes intīmās veselības uzlabošanai ginekologi izmanto arī injekcijas. Pastāv vairākas metodes un pildvielas, ar kurām ginekoloģiskās injekcijas var veikt, taču viens no pēdējo gadu perspektīvākajiem sasniegumiem medicīnā un estētiskajā ginekoloģijā ir injekcijas, kurās tiek izmantotas pašas pacientes asinis. Tās veicina dabisku ādas un audu atjaunošanu un ļauj ilgāk saglabāt jauneklīgu izskatu. PRP injekcijas – tās lieto intīmās zonas ādas un gļotādas ārstēšanai un atjaunošanai, sausuma, rētu, niezes, diskomforta, virsmas kairinājuma, seksuālās disfunkcijas un dermatoloģisku slimību ārstēšanai. Veicina rētu un ādas/gļotādas bojājumu dzīšanu, vulvas distrofisko slimību koriģēšanu, mazina menopauzes uroģenitālā sindroma izpausmes, uzlabo erogēno zonu funkciju, koriģē gadu gaitā radītās intīmās zonas fizioloģiskās izmaiņas, uzlabojot funkciju un dzīves kvalitāti. PRF* injekcijas (I-PRF – I no angļu val. injected, A-PRF – A no angļu valodas advanced) – ārstē hroniskas vulvas slimības (leikoplakija), iedarbojoties tieši uz problēmzonu, atjauno maksts gļotādas stāvokli, uzlabo tās tvirtumu, mazina sausumu un seksuālo disfunkciju. Efektīvi mazina pēcdzemdību diskomfortu, plīsumu/iegriezumu rētas, strijas. PRF injekcijas izmanto menopauzes uroģenitāla sindroma izpausmju mazināšanai, slodzes urīna nesaturēšanas gadījumos, arī kā papildu terapiju pēc lāzerprocedūras. A-PRF – uzlabotais (advanced) PRF satur palielinātu balto šūnu skaitu (monocīti un neitrofilie leikocīti), tas ievērojami uzlabo rezultātu. Lai monocīti būtu aktīvi, ir nepieciešami arī granulocīti (neitrofilie leikocīti), tie ierosina monocītu transformāciju makrofāgos. Cleopatra technique injekcijas (I-PRF un A-PRF) ir salīdzinoši liels jaunums ginekoloģijā – metode, kas apvieno divus autologo šūnu materiālus, t.i., I-PRF+ un A-PRF metodi, ļaujot vēlamo rezultātu sasniegt vēl pārliecinošāk. Tās veikšanai injicējamo vielu iegūst, izmantojot divas dažādas asins centrifugēšanas metodes, pēc tam iegūto materiālu apvienojot vienā un injicējot zonās, kur nepieciešams uzlabojums. Tā ir unikāla metode, kas, pateicoties augstas koncentrācijas fibrīna veidotajai 3D fibrīna matricei, dod iespēju vienlaikus gan reģenerēt/atjaunot audus, gan veidot apjomu (pildvielas jeb tā sauktā fillera funkcija).

Cleopatra technique izmanto:

 • maksts sausuma novēršanai;
 • pēcdzemdību diskomforta mazināšanai;
 • plīsumu/iegriezumu rētu, kā arī striju mazināšanai;
 • ādas un audu elastības uzlabošanai, audu reģenerācijai;
 • audu apjoma atjaunošanai;
 • kaunuma lūpu formas korekcijai;
 • maksts spraugas korekcijai;
 • maksts tvirtuma atjaunošanai;
 • hronisku vulvas slimību ārstēšanai, iedarbojoties tieši uz problēmzonu.

Šī metode ļauj arī izlīdzināt, mazināt vai novērst pēcdzemdību, ķeizargrieziena, laparoskopisko operāciju rētas, kā arī strijas, izmantojot mikronīdlinga metodi ar jaunāko mikroadatu ierīci Mesoestetic m.pen.pro.

PRF* ir biomateriāls, ko iegūst centrifugējot no pašas pacientes asinīm. Tas satur trombocītus, leikocītus, limfocītus, monocītus, neitrofilus un cilmes šūnas un stimulē jauno asinsvadu veidošanos, kaulu un mīksto audu atjaunošanos, paātrina dzīšanas procesus. Trombocīti ādā izdala augšanas faktorus (proteīnus), kas stimulē fibroblastu šūnu proliferāciju un ārpusšūnu matrices komponentu (elastīns un kolagēns) sintēzi. Vissvarīgākā PRF īpašība ir lēna augšanas faktoru izdalīšanās. Rezultātā ievērojami uzlabojas ādas elastīgums, samazinās mazi ādas un gļotādas defekti, krunciņas, āda kļūst redzami starojošāka un veselīgāka. I-PRF procedūra samazina defektu un krunciņas dziļumu, darbojoties kā dabiska pildviela. PRF princips slēpjas mūsu pašu asins unikālajā sastāvā, kura iedarbība ir daudz efektīvāka par dažādiem ķīmiskajiem preparātiem. Procedūra sākas ar neliela daudzuma asins noņemšanu no pacienta vēnas. Tad asins tiek ievietotas centrifūgā, rezultātā tiek iegūta īpaša asins struktūra, kas izdala asins šūnu augšanas faktora koncentrātu. Savukārt šis augšanas faktors kopā ar vitamīniem, aminoskābēm, olbaltumu un citām bioloģiski aktīvām vielām stimulē šūnu reģenerāciju un spēj nodrošināt jauna augstvērtīgāka kolagēna un hialuronskābes sintēzi. Metode ir pilnīgi dabiska un droša, tā neizraisa alerģiskas blakusparādības un infekciju risku. PRF ievades tehnikas: mikronīdlings, makropapulas, augmentācija (zudušo audu apjoma atjaunošana). PRF indikācijas: ādas mitruma līmeņa atjaunošana, ādas elastības un krāsas uzlabošana, audu defektu un grumbiņu mazināšana un izlīdzināšana, rētaudu izlīdzināšana, ādas dzīšanas procesu uzlabošana pēc dažādām rejuvenācijas procedūrām (ķīmiskie pīlingi, lāzerķirurģija, frakcionēta radiofrekvence u.c.), ādas atjaunošana pēc operācijām, traumām, apdegumiem, celulīta ārstēšana un striju mazināšana, ādas barjeras problēmas (jutīga, sausa, alerģiska, dehidratēta āda).

PRP un PRF procedūras ieteicams veikt četras reizes pēc kārtas ik pēc trim nedēļām. Procedūras laikā jūtams minimāls diskomforts, jo tā tiek veikta ar smalku nanoadatu, kas praktiski neizraisa sāpes. Pirmā iedarbība novērojama 2–3 nedēļu laikā, maksimālo efektu sasniedzot 3–5 mēnešu laikā.

Labāka iespējamā rezultāta sasniegšanai ginekoloģiskās injekcijas ieteicams apvienot ar vulvovaginālās atjaunināšanas lāzerprocedūrām, tās var apvienot arī ar mazo kaunuma lūpu korekcijas operāciju.

Izmanto iespēju!  ''Veselības centrs 4'' Ginekoloģijas nodaļa un ''Capital Clinic Riga'' aprīlī piedāvā īpašas atlaides MonaLisa Touch® un FemiLift® procedūrām, kā arī ginekoloģiskajām injekcijām

 • Īpaša cena MonaLisa Touch® lāzerprocedūrām - viena procedūra 130 Eur (parasti 250 Eur)

 • Īpaša cena FemiLift® lāzerprocedūrai – pirmā procedūra 130 Eur (parasti 250 Eur)

 • Mazo kaunuma lūpu korekcijai ar DEKA lāzeriekārtu – 20% atlaide (cena bez atlaides 690 Eur)

 • Ginekoloģiskajām injekcijām – 20% atlaide (cena bez atlaides 200 – 980 Eur)

 • Pirmās trīs ''Emsella'' krēsla procedūras mazā iegurņa muskulatūras stiprināšanai* - bonusā

*Pirms ''Emsella'' krēsla procedūras nepieciešama ginekologa vai fizoterapeita konsultācija.

Uzzini vairāk:

Tālr.: 67847100, e-pasts: reg@vc4.lv

 Uzzini vairāk >>

Saistītas ziņas

news-img
01.04.2021.

JAUNUMS! Fototerapija sausās acs sindroma ārstēšanai

news-img
27.01.2021.

JAUNUMS! Matu pārstādīšana - efektīvi un droši

news-img
06.04.2021.

Kā pareizi izvēlēties kompresijas zeķes?

news-img
06.04.2021.

Kāpēc aptaukošanās ir tik bīstama?

news-img
06.04.2021.

No jauna mācīties elpot pēc Covid-19

news-img
06.04.2021.

Vēnu izmeklējumi pietūkušām kājām

news-img
06.04.2021.

Kā novērst maksts sausumu?

news-img
06.04.2021.

Kā Covid-19 ietekmē plaušu veselību?

news-img
31.03.2021.

Rehabilitācija pēc Covid-19

news-img
31.03.2021.

Uzlabo savu sievišķīgumu

Visas ziņas