news-img

Publicēšanas datums: 12.12.2019.

Sirmo matu ĀTRĀ palīdzība!

Tev ir gadījies, ka no rīta spogulī pēkšņi atklāj: sirmo matu šķipsnas vai taka galvas vidū nupat ir pārāk pamanāmas? Tas parasti notiek visnepiemērotākajos brīžos un, protams, tad, kad nokrāsot sirmučus pašai vai tikt pie friziera tuvākajā laikā nav iespējams.

Sirmi un nepaklausīgi

Sirmie mati ir lieli viltnieki, tev nemaz nav jābūt labākajos gados, lai saprastu – te nu tie ir!

Latvijā sievietēm pirmie sirmie mati var parādīties jau 20 gadu vecumā, un tā nav pataloģija, bet norma. Līdz ar to nelielas sirmas šķipsniņas 25–27 gados arī ir normāla parādība, taču tieši šī vecuma sievietes tas visvairāk satrauc, skaidro ''Veselības centrs 4'' estētiskās medicīnas klīnikas ''4.Dimensija'' triholoģe jeb matu problēmu speciāliste Jekaterina Pudova. 

Sirmā matā vairs neizstrādājas vajadzīgais pigments, mainās arī mata struktūra – tas kļūst resnāks un raupjāks. Ja tev ir taisni mati, daļa sirmo matu var sākt izlocīties, un otrādi – tu pēkšņi pamani, ka tavos viļņainajos matos pēkšņi ārā kā antenas spurojas sirmie mati, kas nezin kāpēc ir pilnīgi taisni. 

SOS līdzekļi

SOS līdzekļi noderēs, ja nav variantu, bet tev jābūt labā formā. Parasti šie līdzekļi ir veidoti uz spirta bāzes, lai notiktu izgarošana un nebūtu taukainības. Tie domāti matu krāsošanai pie saknēm, nevis visā to garumā. Matu piekrāsošana šādā gadījumā notiek virspusēji – iekrāsojot galvas ādu un mata daļu pie saknēm. Jārēķinās, ka šie aizkrāsotāji jutīgākiem cilvēkiem var radīt alerģiskas reakcijas galvas ādā. Tie var sausināt nevis pašus matus, bet galvas ādu. Un tie noteikti nav domāti regulārai lietošana! 

Plusi

  • SOS līdzeklis. Kad esi šaurajā bezizejā, tev tomēr ir līdzeklis, ko izmantot, līdz varēsi aizkrāsot sirmumu ar matukrāsu.
  • Iegūsti efektu. Daži no līdzekļiem sniedz tiešām labu vizuālo efektu, un sirmie mati nav redzami.

Mīnusi

  • Sausina galvas ādu.
  • Smērēšanās un notecēšana.
  • !Alerģiskas reakcijas! Šie līdzekļi bieži nav dermatoloģiski testēti, līdz ar to nav drošības par sastāvu, jutīgai ādai tie var izraisīt alerģiskas reakcijas.
  • Aromāts. Ne visi aromāti ir tīkami, dažreiz ir jāatsakās no līdzekļa tieši smaržas dēļ.

 

 

ĒD un sirmo mazāk!

Matu būvēšanai un pigmenta izveidei ir vajadzīgs mikroelementiem bagāts uzturs – sevišķi tāds, kas satur daudz dzelzs, vara, mangāna, joda, selēna, A, E, C vitamīnu. Ja tā visa trūkst – mati var sirmot ātrāk. Tāpēc par ļoti piemērotu tiek atzīta Vidusjūras diēta – jūras veltes, olīveļļa, dārzeņi, rieksti, lēcas.

Visu rakstu lasiet žurnāla ''Ieva'' decembra numurā. Konsultē ''Veselības centrs 4'' estētiskās medicīnas klīnikas ''4.Dimensija'' dermatoloģe, triholoģe Jekaterina Pudova. 

Saistītas ziņas

news-img
24.01.2020.

Galvenais ir nesalūzt!

news-img
24.01.2020.

Kakla āda - tava vecuma spogulis

news-img
24.01.2020.

Ko man dos atteikšanās no baltajiem miltiem?

news-img
24.01.2020.

Paslēpes ar artrītu

news-img
22.01.2020.

Dzeramais kolagēns – līme ādas jaunībai?

news-img
21.01.2020.

Mērķtiecīga terapija bērniem multidisciplinārā komandā: audiologopēda un fizioterapeita komandas darbs

news-img
23.01.2020.

Veselīgs uzturs pietiekamam vitamīnu un minerālvielu daudzumam!

news-img
24.01.2020.

Mēle- veselības spogulis!

news-img
21.01.2020.

Enteropātijas

news-img
10.01.2020.

Asa plaukstu āda

Visas ziņas