news-img

Publicēšanas datums: 10.11.2021.

Skaista acu zona: tas ir iespējams!

Sejas augšējās trešdaļas izskatu veido acis un pieres zona. Acis var būt ļoti skaistas, bet ir vairākas nianses, kas atklāj nogurumu, novecošanas pazīmes, kas būtiski ietekmē sievietes tēlu. Parasti šīs pazīmes satrauc ne jau apkārtējos, bet gan pašu sievieti, jo tās veido viņas pašapziņu un viņas vērtības izjūtu. Stāsta ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatologs Aleksejs Zavorins.

Efektīvākie risinājumi acu zonas skaistumam, kad krēmi un rūpīga kopšana vairs nelīdz.

Izplatītākās problēmas sejas augšdaļā: Pirmās problēmas, ko sievietes pamana pašas, ir mīmikas aktivitāšu radītās grumbiņas. Katrai tas ir individuāli, jo galvenokārt ir saistīts ar iedzimtību. Viena no pirmajām rūpes sagādā zona starp uzacīm, kur veidojas vertikālas grumbas, ko dēvē arī par dusmu rievām, un piere, kur veidojas horizontālas grumbiņas. Otra problēma ir smalkās krunciņas ap acīm, ko dēvē arī par vārnu kājiņām. Pastiprinātas mīmikas ietekmē laika gaitā tās veidojas ap acu ārējiem kaktiņiem. Šīs krunciņas ne vienmēr ir jākoriģē, bieži vien sievietes to pat nevēlas, jo šīs grumbiņas rada pozitīvu tēlu. Tās veidojas smaidot un piešķir acīm laipnības un labestības vēstījumu. Tomēr tas ir individuāli; ja krunciņas ap acīm kļūst pārlieku izteiktas, tās var koriģēt arī pavisam viegli. Trešā problēmzona var veidoties zem acīm. Dažām sievietēm gadu gaitā zem acs veidojas tāds kā tukšums vai padziļinājums, jo samazinās taukaudu apjoms, gravitācijas ietekmē daļa taukaudu noslīd uz leju, veidojot maisiņus, kas no rītiem var pietūkt, radot nogurušu izskatu. Zona zem acīm ir ļoti komplicēta; lai novērstu tukšumu, maisiņu veidošanos, bieži vien secīgi ir jākombinē vairākas ārstēšanas metodes. Dažām sievietēm to ir iespējams koriģēt ar mazinvazīvām procedūrām – botulīna toksīna un filleru injekcijām, tās var kombinēt ar lāzerprocedūrām, kas veicina ādas savilkšanos un atjaunošanos, tomēr dažos gadījumos vienīgais risinājums ir ķirurģiska operācija.

Reizēm nevis ir jāsāk ar maisiņu korekciju zem acīm, bet vispirms jākoriģē sejas ovāls, lai panāktu kopējo liftinga efektu. Ar filleriem jeb pildvielām paceļ augšup noslīdējušos audus, atjauno tilpumu tajās vietās, kur tā trūkst, tā atgūstot sejas aprišu simetriju. Bieži vien to dara sejas vidējā trešdaļāstarp acīm un ausīm – tuvāk ausīm, virs vaigu kaula. Ar filleru aizvieto laika gaitā zudušos mīkstos audus, paceļ ādu augšup, tā iegūstot kopējo liftingu. Tas būtiski ietekmē acu zonas izskatu. Tad papildus ar filleru var veikt punktveida korekciju zem acīm, tad tā vairs nav tik apjomīga un nerada nevēlamas blakusparādības. Ja procedūra ir veikta korekti, nav jābaidās no kardinālām sejas vaibstu pārmaiņām, kas visiem ļaus saprast, ka ir veiktas kosmetoloģiskas manipulācijas. Sejas āda piepeši izskatīsies svaigāka, labāka un jaunāka.

Ādas izlīdzināšanai acu un pieres zonā vislabāk der kompleksa pieeja. Korekcijas sāk ar botulīna toksīna injekcijām, kas uz laiku samazina nervu signālu padevi mīmikas muskulatūrai. Injekcijas mazina mīmikas aktivitāti, neļauj veidoties jaunām krunciņām, bet esošās nepadziļinās un laika gaitā pakāpeniski izlīdzinās. Ja grumbas ir bijušas ļoti dziļas un āda nespēj izlīdzināties, kā tas mēdz būt uz pieres starp uzacīm, papildus var veikt grumbas korekciju ar filleru, kas aizpilda tukšo vietu un uzlabo ādas elastību. Ir ļoti daudz aizspriedumu par botulīna toksīnu, tomēr kopumā tā ir ļoti droša procedūra, kam nav paliekošu blakusparādību. Botulīna toksīns nav fillers, tas nepiesaista ūdeni un nepalielina audu apjomu.

Augšējo plakstiņu daļa dažkārt atslābst, āda zaudē elastību, radot grūtības uzklāt kosmētiku, un var noslīdēt lejup tiktāl, ka traucē redzes lauku. Efektīvākais risinājums vienmēr ir blefaroplastika – plakstiņu ķirurģiska korekcija, bet sākotnējā stadijā, kamēr situācija nav pārāk dramatiska, labu rezultātu var panākt ar lāzerprocedūrām un/ vai kombinējot fillerus ar botulīna toksīna injekcijām. Noteiktos punktos pareizi veiktas botulīna toksīna injekcijas daļēji atslābina riņķveida muskuli, kas savelk aci, tādējādi tiek piepaceltas uzacis un augšējie plakstiņi. Dažos gadījumos labu efektu dod deniņu un uzacu zonas aizpildīšana ar filleriem. Atjaunojot apjomu deniņu un uzacu zonā, iespējams panākt plakstiņa un uzacs pacelšanu augšup.

Lasiet rakstu žurnāla ''Santa'' 2021. gada novembra numurā

 

Saistītas ziņas

news-img
05.08.2022.

''Vizuālā diagnostika'' atver filiāli Gulbenē - ''Medicīnas centrs''

news-img
01.08.2022.

Ieplānojiet ginekologa apmeklējumu vismaz reizi gadā!

news-img
21.07.2022.

Filiālē ''Juglas klīnika'' pacientus pieņem urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
19.07.2022.

Skābekļa koncentratoru noma filiālē ''Diagnostikas centrs''

news-img
18.07.2022.

ReOxy elpošanas terapija – plaušām, sirdij, spēkam un veselīgam svaram

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
07.07.2022.

Ehoterapija ar Sonovein tehnoloģiju - unikāla vēnu operācija

news-img
01.07.2022.

Estētiskās injekcijas: kas par tām jāzina?

news-img
13.07.2022.

Izmantojiet iespēju! Urologa konsultācijas filiālē ''Juglas klīnika''

Visas ziņas