news-img

Publicēšanas datums: 10.02.2021.

Spiež krūtīs pēc fiziskas slodzes?

Veicot jebkādu fizisku slodzi, fizioloģiski paaugstinās pulss, asinsspiediens un elpošanas biežums, jo slodzes laikā muskuļi strādā intensīvi, vielmaiņa paātrinās un ir jānodrošina šīm prasībām atbilstoša asins piegāde,'' skaidro ''Veselības centrs 4'' kardioloģe, ehokardiogrāfijas speciāliste, interniste Vita Šaripo

Simptomi, kas nedrīkst būt slodzes laikā:

  • Galvas reibonis
  • ''Pirmsģīboņa sajūta'' – vājums, tumšs gar acīm
  • Ritma traucējumi, pārsitieni (nevis vienkārši ātra sirdsdarbība, ko ne reizi vien var izjust dažādās dzīves situācijās, bet līdz šim nebijusi sajūta – var būt ''pārvēliena'' sajūta krūtīs)
  • Sāpes krūtīs

Ja izjūti kādu no šiem simptomiem slodzes laikā, darbošanās uzreiz ir jāpārtrauc.

Protams, katrs no mums dzīves laikā ir saskāries ar kādām sāpēm vai diskomfortu krūtīs, bet tam ne vienmēr ir tieša saistība ar sirdi. ''Ļoti būtiski ir zināt, kuri simptomi un kāda veida sāpes ir, tā saucamie, ''sarkanā karoga simptomi'', ko nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt, un kuri savukārt ir nepatīkami, tomēr ne bīstami,'' skaidro kardioloģe.

Ja tās ir stenokardijas sāpes, kas rodas situācijā, kad sirds muskulis saņem mazāk skābekļa nekā tam nepieciešams, tad diskomforts ir jūtams aiz krūšu kaula jeb pašā krūšu kurvja viducī. ''Pacienti ar šādām problēmām vietu, kur viņiem sāp, praktiski nekad nerāda ar pirkstu, bet gan dūri vai plaukstu – tātad, tas nav vienā punktā, bet plašākā teritorijā. Šīs sāpes var atstaroties arī uz pleciem un žokli,'' stāsta Šapiro.

Visbiežāk sajūta ir spiedoša, dedzinoša vai žņaudzoša, turklāt nereti pacienti diskomfortu neraksturo tieši kā sāpes, bet gan smaguma vai spiediena sajūtu. ''Atšķirībā no tautā izplatītā teiciena ''dur sirdī'' – realitātē sirdī nedur. Sirdī spiež,'' piebilst kardioloģe.

Ja fiziskas slodzes laikā parādās sāpes, kas atbilst iepriekš aprakstītajam, slodze jāpatrauc. Ja sāpes dažu minūšu laikā pilnībā pāriet un neatkārtojas, tad turpmāk nav pieļaujama tādas intensitātes slodze, kas tās provocēja, un jāvēršas pie ārsta ambulatorā pieņemšanā. Savukārt, ja šāda rakstura sāpes, ko provocējusi fiziska slodze, turpinās arī virs desmit minūtēm pēc slodzes pārtraukšanas, tas ir pamats Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumam. Ārste uzsver – fiziska slodze pati par sevi neizraisa tādu vai citādu sirds saslimšanu. Drīzāk – ja konkrētā problēma jau ir attīstījusies un līdz šim par sevi vēl nav likusi manīt, tad slodze var izprovocēt pirmos simptomus.

Vairāk lasiet portālā ''Delfi.lv''

Saistītas ziņas

news-img
15.03.2021.

AKTUĀLI! Sieviete un viņas intīmā veselība

news-img
06.04.2021.

Kā pareizi izvēlēties kompresijas zeķes?

news-img
06.04.2021.

Kāpēc aptaukošanās ir tik bīstama?

news-img
06.04.2021.

No jauna mācīties elpot pēc Covid-19

news-img
06.04.2021.

Vēnu izmeklējumi pietūkušām kājām

news-img
06.04.2021.

Kā novērst maksts sausumu?

news-img
06.04.2021.

Kā Covid-19 ietekmē plaušu veselību?

news-img
31.03.2021.

Rehabilitācija pēc Covid-19

news-img
31.03.2021.

Uzlabo savu sievišķīgumu

news-img
31.03.2021.

Kā mūsdienīgi sadziedēt brūces?

Visas ziņas