news-img

Publicēšanas datums: 25.11.2020.

Tvirta āda arī notievējot

Ja kādai parādījusies apņemšanās un laiks saņemt sevi stingrāk grožos, lai zaudētu svaru, jāatceras ka notievēšanai līdzi mēdz nākt arī problēma – āda zaudē tonusu. Apzinām iespējas, kā to atkal padarīt tvirtāku. Skaidro ''Veselības centrs 4'' dermatoloģe Sandra Vizule

Ne velti speciālisti iesaka: nedrīkst notievēt strauji – ne vairāk par kilogramu mēnesī, ideālā variantā – 500 gramus mēnesī.

Ja novājēsi straujāk, āda anatomiski nespēs pielāgoties, un novājēšana var beigties ar nelielu šoku – svars samazinājies, bet āda palikusi tā pati vecā un pat nedomā smuki piegult augumam. Pirmām kārtām, protams, jāpievēršas fiziskajām aktivitātēm – tās ne tikai sadedzina uzkrātās tauku šūnas, bet arī audzē muskuļu masu, veidojot pievilcīgāku auguma reljefu. Un ir arī citi veidi, kā atgūt labu ādas izskatu.

Gadiem tomēr ir nozīme

  • Līdz 35 gadu vecumam mēs bezrūpīgi varam atļauties zaudēt līdz pat 10 kilogramiem svara, par ādas tvirtumu īpaši neuztraucoties – formas atgūšanai pietiek tikai ar krēmu. Sejas ādai savilkties palīdz tie, kas satur hialuronskābi, C vitamīnu, kolagēnu vai tonizējošus bioloģiski aktīvus augu dabas produktu ekstraktus, savukārt ķermeņa ādai tonusu palīdzēs atgūt krēmi, kam pievienoti sildoši vai vēsinoši komponenti – mentols vai piparu ekstrakts. ''Ārēji lietojamās vielas var stimulēt tikai mūsu organisma dabiskos procesus – aktivizēt fibroblasta šūnas, kas piedalās kolagēna, elastīgo šķiedru veidošanā, palīdzot ātrāk atjaunoties ādas virskārtai,'' skaidro dermatoloģe Sandra Vizule. 
  • Pēc 35 gadu vecuma ar krēmiem vien diemžēl nepietiek – ja ir mērķtiecīgi uzsākta novājēšanas programma, jau no pirmās nedēļas svarīgi parūpēties arī par ādas tonusu.
  • Tuvojoties 50 gadu slieksnim, mainās arī hormonālais fons, audu elastība, tāpat kā dzīšanas procesi, samazinās par 60 procentiem, un tas nozīmē, ka krietni mazākos apjomos tiek producēts kolagēns, elastīns, kas nepieciešams, lai mūsu āda, locītavas, saistaudu kapsulas varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Tad nu ieteicams palīgos ņemt ko nopietnāku – modernās aparāttehnoloģijas.

''Katrai šādai procedūrai būtu jādod reāls rezultāts vismaz pēc otrās reizes. Ja rezultāta nav, metode ir jāmaina. Tāpēc visdrošāk doties pie speciālista uz konsultāciju, lai saņemtu konkrētus ieteikumus. Iespējams, būs vajadzīgs komplekss risinājums, kas ietvers sevī gan aparātprocedūras, gan masāžas, gan fiziskās aktivitātes,'' stāsta Sandra Vizule. 

''Paralēli procedūrām sava organisma labā daudz varam darīt arī pašas mājas apstākļos. Piemēram, divas reizes dienā uz problēmzonām uzklāt sildošu krēmu. Pirms to darīt, vajadzētu ādu pamasēt ar frotē cimdiņu, lai tā kļūst viegli sārta. Iedarbīgi ir arī krēmi ar aļģēm. Tikai svarīgi atcerēties – ja runa ir par mājas procedūrām, atslēgas vārds ir regularitāte,'' uzsver Sandra Vizule.

Un, protams, kustības.

Vislabākā būtu individuāla vingrošana, jo katra pareizi veikta kustība organismā palaiž kompleksu reakciju, kā rezultātā uzlabojas apasiņošana, aktīvāk sāk dalīties šūnas un audi reāli kļūst jaunāki un elastīgāki. 

  • Svarīgi! Neaizmirsti vienmēr pēc ūdens procedūrām ādu pabarot!
  • Svarīgi atcerēties – ja pati veiksi procedūras mājas apstākļos, atslēgas vārds ir regularitāte.

Vairāk lasiet žurnāla ''Ieva'' 2020. gada novembra izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
19.01.2021.

Cukurs kaitē imunitātei

news-img
18.01.2021.

Kosmētikas un wellness ceļvedis: 2020. gada izcilnieki

news-img
18.01.2021.

Kā kopt sausu ādu?

news-img
15.01.2021.

Kā cīnīties ar sausiem matiem?

news-img
13.01.2021.

Nomierinošie līdzekļi

news-img
13.01.2021.

Uztura bagātinātāji skaistumam

news-img
11.01.2021.

Organisma atslodzes diena

news-img
11.01.2021.

Vēnu operācija

news-img
11.01.2021.

Kolonoskopija

news-img
07.01.2021.

Kāpēc veikt tauku sasaldēšanu?

Visas ziņas