news-img

Publicēšanas datums: 31.03.2021.

Uzlabo savu sievišķīgumu

Ja ir veselības problēmas, kas slikti ietekmē pašsajūtu, esam gatavas tās steidzami risināt. Taču attiecībā uz savu intīmo zonu mēdzam rīkoties pavisam citādi – pieciest diskomfortu, slēpt nepilnības. Jo šķiet: no tā taču nav atkarīga ne mana veselība, ne dzīvība – gan jau… Mīļā, nav vērts upurēt pašsajūtu dažu kompleksu dēļ! Ja ir vēlme un iespējas, mūsdienās arī TUR var labot gandrīz visu. Skaidro ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' ginekoloģe, dzemdību speciāliste Ieva Briedīte

Dažkārt sievišķie dzimumorgāni to četru lapiņu dēļ (divas iekšējās, mazās kaunuma lūpas, un divas ārējās – lielās kaunuma lūpas) tiek salīdzināti ar ziedu. Un arī maksts mums gluži kā zieda vidiņš – drīksna un irbulis. Tāpat kā ziedu dabā var saburzīt, savainot slikti laikapstākļi, arī mums var traucēt gan iedzimti, gan laika gaitā iegūti defekti. Labā ziņa ir tā, ka sievišķo ziedu atšķirībā no tā, kas dabā, var atjaunot un uzfrišināt, uzlabojot gan pašsajūtu, gan veselību, gan skaistumu.

Ja par garu mazās ziedlapiņas

Visbiežāk ikdienas un arī seksuālo dzīvi traucē mazo, iekšējo ziedlapiņu defekti. Jā, mums katrai ziedlapiņu forma un izvietojums ir citāds, nav tāda pareizi vai nepareizi, skaisti vai neglīti. Visu nosaka tas, kā tu jūties gan fiziski, gan emocionāli.

Tāpat var gadīties, ka viena ziedlapiņa no dabas ir krietni garāka nekā otra. Bieži vien šāds defekts izraisa īstas mocības – mazās ziedlapiņas ir tik garas, ka traucē ikdienas gaitās: uzvilkt peldkostīmu (ziedlapiņas burtiski jāierullē uz iekšu), nēsāt apakšbiksītes, zeķbikses, traucē nodarboties ar sportu, bet smagākos gadījumos pat traucē staigāt (ziedlapiņas regulāri noberžas pat līdz asinīm).

Šādā gadījumā risinājums ir operācija labioplastika – ar to mazās kaunuma lūpas iespējams padarīt īsākas. Vienlaikus jāpanāk, ka anatomiski nekas daudz netiek mainīts – kaunuma lūpām jānosedz ieeja makstī.'' Šī operācija parasti notiek pilnā narkozē, un – kā jau pēc visām operācijām – sajūtas pēc pamošanās nav ļoti patīkamas.

Sūrst. Diezgan stipri sūrst.

Labā ziņa ir tā, ka tūlīt pēc operācijas var doties mājās, un pacientei līdzi iedod atbilstošus pretsāpju un pretiekaisuma medikamentus, kas nepatīkamās sajūtas mazinās. Jāņem vērā, ka būs tūska, kas traucēs kustēties, sēdēt. Taču tas nav ilgstoši – otrajā nedēļā pēc operācijas tiek izņemti diegi, un tad arī zūd tūska. Var būt arī neliela asiņošana, taču tas nav nekas bīstams, tā vienkārši var būt. Teorētiski uz darbu, savās ikdienas gaitās varētu doties jau nākamajā dienā pēc operācijas.

Lielo ziedlapiņu uzfrišināšana

Var gadīties, ka mazās kaunuma lūpas ir vidēja izmēra, bet, samazinoties lielo ziedlapiņu apjomam, mainās proporcija, un tās gan vizuāli, gan fiziski šķiet garākas, traucējošākas. Kāpēc mainās lielo kaunuma lūpu apjoms?

Tāpēc, ka gadi un hormonālās izmaiņas dara savu. Gluži tāpat kā sejas āda, arī ziedlapiņu āda ar gadiem zaudē apjomu, tvirtumu.

Labsajūtai – G punkta injekcija

Lai gan zinātnieki joprojām diskutē, vai mītiskais G punkts eksistē, vairums sieviešu, kurām veikta šī injekcija, apgalvo – tā uzlabojusi seksuālo dzīvi, devusi iespēju mīlējoties nonākt vēl nepiedzīvotas baudas virsotnēs.

Arī mīļotajam bauda esot vēl lielāka.

Kā tas notiek? Pēc teorētiskā kartējuma makstī atrod vietu, kur varētu atrasties G punkts, un šajā vietā veido hialuronskābes depozītu, palielina audu apjomu. Šim punktam kļūstot lielākam, mīlējoties pieaug kontaktvirsma un G punkta iesaiste dzimumaktā. Šī procedūra īpaši noder tām sievietēm, kurām jutīgāki ir nevis ārējie dzimumorgāni, bet tieši zieda iekšpusīte.

Maksts tvirtuma atjaunošana

Šī nav lieta, ko mēdz apspriest ar draudzenēm, taču ar ārstu gan nevajadzētu kautrēties par to parunāt – lai rastu risinājumu. Daudzām sievietēm pēc grūtniecības un dzemdībām (neatkarīgi no tā, vai bijis ķeizargrieziens vai dabiskas dzemdības) ir sūdzības par maksts atslābumu. Reizēm tas kombinējas ar urīna nesaturēšanu.

Kā konstatēt maksts atslābumu?

To vienkārši nevar nepamanīt – mīlējoties tu vairs īsti nejūti dzimumlocekli, tāda sajūta, ka tas brīvi staigā, tevi tā īsti nemaz neskarot. Vēl viena pazīme – mīlējoties ir dzirdama kaitinoša skaņa, ko rada gaisa plūsma makstī. Tāpat var gadīties, ka, piemēram, pēc peldēšanās vai vannas makstī sakrājas ūdens un ejot vienkārši tek laukā… Ko darīt? Palīdzēt var procedūra ar frakcionēto CO2 lāzeru.

Paciente savā īpašumā iegūst speciālu uzgali, procedūras laikā tas tiek ievietots makstī, cirkulāri griežas un apstrādā maksts sieniņu ar tādiem kā maziem – var teikt, mikroskopiskiem – lāzeršāvieniem.

Nost ar sausumu!

Ja tuvojas vai jau pilnā sparā norit lielo pārmaiņu laiks menopauze, jārēķinās ar hormonālām izmaiņām, maksts gļotādas sausumu, iespējams, atrofiju. Tad noderīgas var būt hialuronskābes injekcijas – ar tām iespējams atjaunot gan mitrumu, gan tonusu.

Vēl viens variants ir asins plazmas injekcijas – plazma iegūta no sievietes pašas asinīm.

Tas nozīmē, ka no sievietes venozajām asinīm, tās centrifugējot, tiek atdalīta vērtīgā, ar trombocītiem bagātinātā plazma (PRP) vai ar trombocītiem bagātinātais fibrīns (PRF). Atdalītā frakcija ar injekciju palīdzību tiek ievadīta problemātiskajās zonās.

Vietā, kur šo materiālu injicē, notiek audu reģenerācija, atjaunojas mitrums.

Vairāk lasiet žurnāla ''Ieva'' 2021. gada marta izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
01.08.2022.

Ieplānojiet ginekologa apmeklējumu vismaz reizi gadā!

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
15.06.2022.

Migrēna un tās komplikācijas

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

news-img
03.06.2022.

Aizkuņģa dziedzera pārbaudes

Visas ziņas