news-img

Publicēšanas datums: 24.06.2021.

Vai sievietēm muguras sāpes ir biežāk?

Kurām grupām mugura sāp biežāk? Analizējot datus, BENU Aptiekas Veselības monitoringa, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS, pēc dzimuma, muguras sāpes vismaz reizi nedēļā pēdējo 12 mēnešu laikā izjutuši 25% vīriešu un 36% sieviešu. Par muguras sāpju biežākajiem cēloņiem un profilaksi stāsta ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Diagnostikas centrs'' fizioterapeite Baiba Narvila


Viennozīmīga skaidrojuma, kādēļ sievietēm mugura sāp biežāk nekā vīriešiem, nav. Tam par iemeslu var būt vairāki faktori - sievietes kopumā ir apveltītas ar plašāku emocionālo uztveri un spēj labāk raksturot ķermeņa izjūtas, kamēr vīriešiem var būt uz stereotipiem balstīta domāšana, ka viegls savilkums vai muskuļu nogurums nav sāpes. Vīrietis ir audzināts neizpaust vājumu vai sāpes. Narvila norāda, ka arī savā praksē saskaras ar situācijām, kad vīriešu veselības stāvoklis bieži vien jau pirms vēršanās pie speciālista ir hronisks.
Muguras sāpes - aktuāla mūsdienu problēma Sēdošs un mazkustīgs dzīvesveids, stress, traumas, ir tikai daži no izplatītākajiem muguras sāpju cēloņiem, kas aizvien biežāk skar arī gados salīdzinoši jaunus cilvēkus. Vairāk nekā 80% gadījumu skausta un muguras sāpju iemesls ir saspringti un sāpīgi muskuļi, kuri dažādu mugurkaula deformāciju dēļ gadu laikā ir ieņēmuši fizioloģiski nepareizu stāvokli. 
Sāc rūpēties par savu muguru jau šodien! Fizioterapeite B. Narvila aicina rūpes par muguras veselību neatlikt uz rītdienu, jo pretējā gadījumā tas var nopietni ietekmēt dzīves un kustību kvalitāti. Jāņem vērā, ka muguras veselību tiešā veidā ietekmē tas, kādā veidā ikdienā kustamies un strādājam. Tādēļ muguras sāpju mazināšanā un profilaksē būtiski aspekti ir stājas jeb posturālā kontrole un darba ergonomika.


Ieteikumi muguras profilaksei:

  • Atrodi līdzsvaru starp darbu, ikdienas steigu un atpūtu
  • Seko līdzi savam svaram
  • Rūpējies par miega kvalitāti
  • Izbaudi fizisko aktivitāšu un fizioterapijas sniegto iespēju daudzveidību
  • Darbā izmanto mugurkaula aizsardzības pamatprincipus
  • Rūpējies par savu mentālo un emocionālo labsajūtu

Vairāk lasiet portālā ''nra.lv''

Saistītas ziņas

news-img
13.09.2021.

Kājas pirkstu deformācijas profilakse

news-img
10.09.2021.

Roku drebēšana, tremors vai Pārkinsons?

news-img
10.09.2021.

Nāk rudens - jāstiprina imunitāte!

news-img
09.09.2021.

Risinājumi ādas pigmentācijai

news-img
09.09.2021.

Paaugstināts urīnskābes līmenis

news-img
09.09.2021.

Vai prettrauksmes medikamenti ir saistāmi ar demenci?

news-img
08.09.2021.

Botulīna potenciāls un iespējas

news-img
07.09.2021.

Plaušu karsonis. Ko darīt?

news-img
07.09.2021.

Cik daudz joda katru dienu jāuzņem?

news-img
06.09.2021.

Vasaras nelāgā ietekme uz sejas ādu

Visas ziņas