news-img

Publicēšanas datums: 06.02.2020.

Vēja sapūsta auss. Kā sev palīdzēt?

Aukstais gada periods ar vēja brāzmām neskopojas, tādēļ ieteicams, īpaši tiem, kuriem ausis ir vājā vieta, saudzēt tās un parūpēties par ausu aizsardzību. Ir nozīme arī auss anatomiskajām īpatnībām – tiem, kuriem ir paplašināti dzirdes kanāli, ausis uz vēju un tā radīto aukstumu var reaģēt jutīgāk. Žurnāla ''100 Labi Padomi'' lasītājiem iesaka ''Veselības centrs'' ausu, kakla un deguna ārste dr. Kristīne Broka.

Ja vējš tomēr sapūtis, auss sāp, bet nav saaukstēšanās slimības, iespējams, ka uz ārējo iedarbību reaģējis trijzaru nervs. Ausis noteikti nevajag sildīt, īpaši, kamēr nav zināms sāpju iemesls. Ja veidojas iekaisums, tas var tikai progresēt, radot nopietnākas veselības problēmas.

Ja auss izeja ir sausa, tās ārējā kanālā var iepilināt līdz ķermeņa temperatūrai sasildītus ausu pilienus, ko bez receptes var iegādāties aptiekās. Šādus pilienus aukstajā sezonā rezervei var glabāt ledusskapī. Taču jāievēro: ja auss agrāk ir tecējusi, pilienus nav vēlams lietot. Var iedzert kādu pretiekaisuma vai pretsāpju medikamentu, taču, ja ir sāpes un ja tās dažu dienu laikā nepāriet, jādodas pie ārsta, lai precizētu iemeslu, veicot izmeklējumus, un, ja nepieciešams, noteiktu ārstēšanu. Ja ir paaugstināta temperatūra, stipras sāpes, izdalījumi no auss, dzirdes traucējumi, ārsta palīdzība jāmeklē nekavējoties.

Ievēro! Ejot laukā, ap kaklu liec šalli un galvā – cepuri, kas apsedz arī ausis. Materiālam vajadzētu būt elpojošam, bet arī pietiekami blīvam, lai vēja brāzmas tik viegli nepūstu cauri.

Visu rakstu lasiet žurnāla ''100 Labi Padomi'' 2020. gada februāra numurā.

Saistītas ziņas

news-img
22.09.2020.

Kā pareizi lietot taukus dedzinošos līdzekļus ādai?

news-img
18.09.2020.

Papēža kaulā ir veidojums...

news-img
04.09.2020.

Atklāti par veselību un ceļu uz skaistumu - sākas TV šova ''Ceļā uz pārliecību'' otrā sezona

news-img
14.09.2020.

Kā cīnīties ar blaugznām?

news-img
04.09.2020.

Par inovācijām un iespējām - ''Nākotnes medicīna'' jaunā sezona

news-img
08.09.2020.

Zaudēt svaru, iegūt sapņu augumu un mainīt profesiju

news-img
08.09.2020.

Sejas āda vasaras otrajā pusē un rudenī var izstrādāt dažādus niķus

news-img
08.09.2020.

Izoperēts žultspūslis, bet gremošanas sistēma turpina darboties netraucēti

news-img
04.09.2020.

Kā lai turpina baudīt dažādo gadalaiku burvību, nekaitējot ādai?

news-img
04.09.2020.

Kas ir potītes– augšdelma indekss?

Visas ziņas