news-img

Publicēšanas datums: 12.06.2019.

''Veselības centrs 4'' atbalsta CSDD kampaņu ''Ballējam - izguļam''.

Lai šogad cilvēkus pēc Līgo un citām svinībām aicinātu kārtīgi izgulēties un nebraukt reibumā, CSDD sadarbībā ar vasaras ballīšu karaļiem - grupu ''Bermudu Divstūris'' uzsāk kampaņu ''Ballējam - izguļam''. Tās ietvaros mūziķi ir pārfrāzējuši slaveno hitu, izveidojot lipīgu šūpļa dziesmu. Aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem gan par savu, gan tuvinieku un draugu dzīvību, drošību, veselību, šo kampaņu atbalsta arī ''Veselības centrs 4'', atvēlot video uzņemšanai neatliekamās medicīniskās palīdzības auto un aprīkojumu, kā arī operāciju zāli filiālē ''Juglas klīnika''. ''Veselības centrs 4'' tic, ka šī kampaņa uzrunās lielu sabiedrības daļu un atturēs no braukšanas reibumā.

''Ņemot vērā vidējo statistiku, alkohols no ķermeņa izvadās ar ātrumu 0,12 - 0,15 promiles stundā, ko ietekmē arī neskaitāmi daudz citu faktoru (dzimums, svars, ēšanas paradumi u.c.). Taču pat vienādi uzņemts alkohola daudzums katra cilvēka organismā mazināties var dažādos tempos, tādēļ ir būtiski cilvēkam pašam racionāli izvērtēt, cik daudz ir ''par daudz'' un cik ilgs laiks nepieciešams miegam, lai reibumu pienācīgi izgulētu. Tas, ka alkohola saturs organismā ir mazinājies, vēl nenozīmē, ka cilvēks var adekvāti rīkoties pie auto stūres. Tikai ilgs un pilnvērtīgs miegs sniedz garantiju kvalitatīvai uzvedībai un drošai auto vadīšanai. Jebkura sēšanās pie stūres reibumā var beigties slimnīcā vai pat morgā,'' brīdina ārste narkoloģe Ilze Maksima.

''Gadu no gada, veidojot kampaņas pret braukšanu reibumā, lielākā sabiedrības daļa vairs nav jāmāca - viņi zina, ka glāze un stūre nav savienojamas lietas. Arī šā gada statistika liecina, ka piecos mēnešos reibumā izraisītas 240 avārijas, kurās ievainoti 77, bet gājuši bojā 5 cilvēki. Salīdzinot ar 2018. gada attiecīgu laika periodu, reibumā izraisīto avāriju skaits ir samazinājies par 10%,'' skaidro CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Sabiedrības attieksmes pētījums parāda, ka ceturtā daļa respondentu uzskata, ka braukšana reibumā Latvijā vēl aizvien ir izplatīta problēma. Vienlaikus sabiedrība kļūst zinošāka; lielākā daļa šoferu apstiprina, ka miegs ir vienīgās ''zāles'' pret reibumu. Ne ūdens, ne ēdiens, ne arī sporta aktivitātes vai kādas citas nodarbes nemazina alkohola koncentrāciju asinīs. Tādēļ kampaņa aicina: ''Svini, kārtīgi izgulies un tikai tad sēdies pie stūres!''

Kampaņu ''Ballējam - izguļam'' rīko CSDD sadarbībā ar Valsts policiju. To atbalsta apdrošināšanas sabiedrības ERGO Insurance SE Latvijas filiāle, degvielas uzpildes stacija ''Circle K Latvia'', akciju sabiedrība ''Cēsu Alus'', kopbraukšanas platforma ''Bolt'', ''Drošas braukšanas skola''. Kampaņas īstenošanā atbalstu sniedza Viesību un atpūtas māja ''Annas'', Ādažu novads un Veselības Centrs 4. Kampaņu informatīvi atbalsta ziņu portāls TVNET un Latvijas Radio. Kampaņa tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.

* CSDD 2019. gada jūnijā veiktā aptauja, sadarbībā ar pētījumu aģentūru ''Norstat''. Pētījumā aptaujāti 1017 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

 

Saistītas ziņas

news-img
23.11.2020.

Vingrinājumi kāju vēnu veselībai

news-img
09.11.2020.

Informācija klientiem

news-img
12.11.2020.

LU profesora pētījums norāda uz aptaukošanās ietekmi uz Covid-19. Pārbaudies!

news-img
12.11.2020.

Par estētiskās medicīnas iekārtu pakaļdarinājumiem!

news-img
04.11.2020.

Eiropā ik dienu ar sadzīvē iegūto pneimoniju vidēji saslimst vairāk nekā 9000 cilvēku. Vakcinējies!

news-img
03.11.2020.

Tavas veselības un labsajūtas komplekts - katrai dienai

news-img
02.11.2020.

Delikāta problēma, par kuru jārunā: Arstarulsmirus par hemoroīdiem

news-img
27.10.2020.

Kompresijas zeķes – Tava ikdiena

news-img
27.10.2020.

Pārliecība, drošība un labsajūta - ANITA Care

news-img
21.10.2020.

Pati pilnība - krūšturi radīti īstām sievietēm

Visas ziņas