Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 25.02.2019.

Visprecīzākā vielmaiņas noteikšanas iekārta tagad Latvijā

SIA ''Veselības centrs'' speciālisti sākuši lietot itāļu medicīnas tehnoloģiju ražotāja ''Cosmed'' vielmaiņas noteikšanas iekārtu ''Q-NRG'' – kalorimetru (enerģijas mērierīci).  Šī sistēma radīta ciešā sadarbībā ar profesionāļiem dietoloģijā, endokrinoloģijā un intensīvajā terapijā, tai skaitā parenterālās un enterālās barošanas speciālistiem, balstoties uz 30 gadu pieredzi cilvēka organisma vielmaiņas analīzē. Pasaulē profesionāļu rokās ''Q-NRG'' kalorimetrs nonāca tikai pirms gada, bet nu jau tas līdz ar vadošo pasaules universitāšu klīnikām (Karolinskas, Šaritē u.c.)  ir arī Latvijā un papildinās Anti Ageing institūta klīnisko bāzi. 

Kalorimetrija ir ''zelta'' standarts  vielmaiņas diagnostikā, bet līdz šim to veikt bija sarežģīti un neērti.

Izmeklējuma laikā klients, 10 minūtes guļot uz kušetes, elpo skābekli caur speciālu, uz sejas uzliekamu caurspīdīgu puskupola masku. Iekārta fiksē patērētā skābekļa daudzumu un izelpoto ogļskābās gāzes daudzumu. Zinot, cik skābekļa nepieciešams mūsu šūnām, lai tās iegūtu bioenerģiju no galvenajiem enerģijas avotiem uzturā (ogļhidrātiem, taukiem), varam noskaidrot enerģijas daudzumu jeb kalorijas, kuras patērē organisms pamatfunkciju veikšanai jeb miera vielmaiņu. Tā parasti veido lielāko daļu no kopējā ikdienas enerģijas patēriņa. Testa rezultātā varam iegūt nekļūdīgu priekšstatu par katra indivīda  vielmaiņu.

Kalorimetrija ir ļoti nozīmīga izmeklēšanas metode cilvēkiem, kuri cenšas veselīgi zaudēt vai iegūt svaru un uzlabot savu vielmaiņu. Pacientiem ar virsnieru, vairogdziedzera slimībām, neiromuskulāro, neirodeģeneratīvo slimību pacientiem, kā arī pacientiem ar smagām hroniskām slimībām, kurām raksturīgs liels enerģijas patēriņš, piemēram, cistiskā fibroze, audzēji, AIDS. Mērījumus var veikt pieaugušajiem un bērniem no 10 gadu vecuma.

Priekšrocības:

  • iekārtas tehniskais risinājums nodrošina ātru, ērtu, kā arī precīzu vielmaiņas testa rezultātu, iegūstot nekļūdīgu priekšstatu par katra indivīda vielmaiņu;
  • vienīgā diagnostikas metode, kad tiek mērīts skābekļa patēriņš, radītās ogļskābās gāzes daudzums un visi ar to saistītie vielmaiņas parametri, nosakot pamatvielmaiņu miera stāvoklī;
  • tiek vērtēts organisma enerģijas patēriņš- vielmaiņas ātrums, galveno enerģijas avotu (ogļhidrāti vai tauki) patēriņa attiecības, lai katram klientam individuāli aprēķinātu nepieciešamo pārtikas devu vai piemeklētu uztura terapiju slimības gaitas kontrolēšanai.

Izmeklējumu vēlams veikt no rīta, kā arī:

  • vismaz sešas stundas pirms tā nedrīkst ēst;
  • divas stundas pirms tā nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu;
  • četras stundas pirms tā nedrīkst dzert kafiju;
  • iepriekšējā dienā nedrīkst veikt aerobās aktivitātes un spēka vingrojumus.

 

Saistītas ziņas

news-img
14.08.2019.

JAUNUMS! Ķermeņa masas un struktūras analīze

news-img
19.07.2019.

''Veselības centrs 4'' Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – jauna, ultramoderni aprīkota automašīna

news-img
09.07.2019.

JAUNUMS! Izmeklējumi ar jaunākās paaudzes osteodensitometru''Hologic Horizon W''

news-img
12.06.2019.

''Veselības centrs 4'' atbalsta CSDD kampaņu ''Ballējam - izguļam''.

news-img
04.06.2019.

Ādas vēža gadījumu skaits pieaug. Sabiedrība kļūst vērīgāka

news-img
08.05.2019.

''Veselības centrs 4'' dalās ar pieredzi pasaulē: sadarbības memorands ar Uzbekistānu!

news-img
05.04.2019.

''Veselības centrs 4'' medicīnas centrs T/c ''Akropole''

news-img
02.04.2019.

Izmanto iespēju! Dermatologa konsultācijas Daugavpilī

news-img
28.03.2019.

Jaunākā hemoroīdu ārstēšanas metode - medicīniskā (ciānakrilāta) līme

news-img
18.03.2019.

Ķirurģe dr. Aleksandra Kušpelo RigaTV24 studijā

Visas ziņas