Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 09.12.2019.

''Vizuālā diagnostika'' – labākais darba devējs veselības aprūpes nozarē Latvijā 2019. gadā!

15. novembrī, Latvijas valsts svētku priekšvakarā, Prezidenta pilī notika svinīgā Latvijas Darba Devēju konfederācijas (LDDK) Gada balvas 2019 apbalvošanas ceremonija, kurā tika godināti uzņēmīgākie un sociāli atbildīgākie darba devēji Latvijā. Esam pagodināti un lepojamies, ka godpilno LDDK Gada balvu 2019 kategorijā ''Labākais darba devējs veselības aprūpes nozarē Latvijā'' ir ieguvis ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmums SIA ''Vizuālā diagnostika''.


LDDK Gada balvas pretendenti tika vērtēti pēc īpaši izstrādātiem atlases un vērtēšanas kritērijiem trīs kārtās. Kategorijā ''Labākais darba devējs'' tika ņemti vērā tādi aspekti kā SIA ''Lursoft'' sniegtie dati par darba devēja finansiāliem un finanšu analīzes rādītājiem, cilvēktiesību ievērošana uzņēmumā, darba tiesisko attiecību un aizsardzības noteikumu ievērošanu, atbildīga attieksme pret apkārtējo vidi, dalība vietējās un nacionālā līmeņa biedrībās un organizācijās, nodarbināto veselības aktivitāšu organizēšana, kā arī darba vides uzlabošana un nodarbināto profesionālā pilnveidošana. Konkursa finālistus vērtēja un uzvarētāju apstiprināja LDDK Gada balvas nominācijas komisijas pārstāvji: Latvijas Darba Devēju konfederācija, Brīvo arodbiedrību savienība, SIA ''Lursoft, Pārresoru koordinācijas centrs, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, Valsts Prezidenta kanceleja un LDDK Gada tautsaimnieka balvas ieguvēji.

Sarunā SIA ''Vizuālās diagnostika'' vadītāja Evija Mirzojana, kura jau kopš 2008. gada organizē uzņēmuma ikdienas darbu, dalās stāstā par cilvēka un uzņēmuma pastāvīgu izaugsmi, mācīšanos un vērtībām.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' ir saņēmusi Latvijas Darba devēju konfederācijas apbalvojumu kā labākais darba devējs veselības aprūpes nozarē 2019. gadā. Vai Jums bija nojausma, ka saņemsiet šādu atzinības apliecinājumu?
Ja godīgi – nē. Kā LDDK biedri, mēs katru gadu tiekam aicināti uz balvas pasniegšanas ceremoniju, bet šogad tika izrādīta pastiprināta interese, vai pasākumu apmeklēsim. Pārsteigums bija liels, jo vērtēšanas kritēriji bija ļoti nopietni un daudzveidīgi.

Jūs esat kopā ar ''Vizuālā diagnostika'' teju kopš tās pirmsākumiem. Kā un kad tas sākās? Un kā tas turpinās?
''Vizuālā diagnostika'' pastāv 13 gadus. Šī gada 1.decembrī apritējuši 11 gadi, kopš esmu tās vadītāja. Tobrīd ''Vizuālā diagnostika'' bija tikai divas filiāles – Valmierā un Gulbenē. Bija sācies jauns izaugsmes posms ar aktīvu ''Veselības centrs 4'' iesaistīšanos uzņēmuma attīstībā. Pirmais uzdevums bija trešās filiāles atvēršana Liepājā. Šogad ''Vizuālā diagnostika'' ir atvērusi jau savu divpadsmito filiāli.

Pirmā ''Vizuālā diagnostika'' filiāle tika izveidota Valmierā ''Vidzemes slimnīca'' telpās, nodrošinot magnētiskās rezonanses izmeklējumus. Valmieras filiāles komandu veidoja deviņi cilvēki (trīs ārsti, četri radiologa asistenti, viena medmāsa un viena apkopēja). Gulbenes filiāles komandu veidoja pieci profesionāļi (divi ārsti un trīs radiologa asistenti), nodrošinot datortomogrāfijas izmeklējumus. Pirmā manā vadībā atklātā filiāle Liepājā, kurā bija gan magnētiskā rezonanse, gan datortomogrāfs, sāka ar deviņiem darbiniekiem – trīs ārstiem, pieciem radiologa asistentiem un vienu administratoru. Šobrīd ''Vizuālā diagnostika'' komandu veido 140 darbinieki.

Kļūstot par vadītāju, pirmos sešus gadus vārda tiešā nozīmē atbildēju par visu, kas saistīts ar sekmīgu uzņēmuma darbības nodrošināšanu – sākot no algu aprēķina un saimnieciskiem jautājumiem līdz NVD iepirkumiem un apdrošināšanas jautājumiem. Augot filiāļu skaitam un mainoties likumdošanai, pienākumu kļūst arvien vairāk, tāpēc liela nozīme ir uzticamai un profesionālai administratīvajai komandai. To šobrīd veido mana vietniece, kvalitātes vadības speciālists, biroja vadītājs, apdrošināšanas specialists un mārketinga speciālists. Protams, tik liels uzņēmum nevar iztikt bez grāmatveža, kas nenovērtējams atbalsts.
Jaunam uzņēmumam savos pirmsākumos nav viegli piesaistīt pašus labākos speciālistus, bet mums tas ir izdevies. Varam lepoties ar Latvijā atzītajiem ārstiem, kuri labprāt sadarbojas ar ''Vizuālā diagnostika''.

Aug arī diagnostikas pakalpojumu iespējas. Pirmā rentgena iekārta un mamogrāfs tika ieviesti Saldus filiālē. Pakalpojumu klāsta ziņā visplašākā ir filiāle Kuldīgā Kuldīgas slimnīcā, kurai ir plaša uzņemšanas nodaļa, līdz ar to - intensīva pacientu plūsma. Mūsu speciālisti šai filiālē dežurē visu diennakti. Kuldīgas filiālē pieejami datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses, rentgendiagnostikas, mamogrāfijas un ultrasonogrāfijas izmeklējumi. Kuldīgas filiāle ir arī vienīgā filiāle visā ''Vizuālā diagnostika'' sistēmā, kurā ir pieejami arī osteodensitometrijas izmeklējumi un Holtera monitorēšana.

Pakalpojumu klāsts ir tiešām plašs: Kādi ir pieprasītākie ''Vizuālā diagnostika'' pakalpojumi?
''Vizuālās diagnostikas'' pamatakmens vienmēr ir bijušas augstas jaudas diagnostikas iekārtas – datortomogrāfija un magnētiskā rezonanse. Vispieprasītākie ir magnētiskās rezonanses izmeklējumi. Bieži vien ''Vizuālā diagnostika'' nodrošinātās magnētiskās rezonanses iekārtas arī ir vienīgās pieejamās konkrētajā pilsētā.

Medicīnas nozare un nodarbinātības jautājums vienmēr ir aktuāli. Kā ''Vizuālā diagnostika'' ir izdevies apvienot šos abus jutīgos faktorus un izveidot veiksmīgu darba devēja-darbinieka-pacienta sadarbības modeli?
Sadarbība ir veidojusies veiksmīgas savstarpējās komunikācijas ceļā – darbinieks, pacients, darba devējs – neatkarīgi no dialoga kombinācijas. Tas darbojas, jo cenšamies sadzirdēt gan darbiniekus, gan pacientus. Vadītājam jāspēj gan uzklausīt un izprast, gan objektīvi norādīt uz nepilnībām un ieteikt risinājumu. Jebkuru situāciju iespējams atrisināt. Vadītājam ir jābūt arī līderim, kas ir atvērts dialogam, jo lielākā daļa problēmu rodas tieši no komunikācijas kļūdām un nepilnībām.

Nav noslēpums, ka labi organizēts darbs ir viens no darbinieku apmierinātības iemesliem. ''Vizuālā diagnostika'' izmeklējumu kabineti ir visā Latvijas teritorijā (Rīga, Jelgava, Kuldīga, Liepāja, Saldus, Aizpute, Sigulda, Valmiera, Jēkabpils, Gulbene). Nupat ir atklāta jauna filiāle Āgenskalnā - kā Jums izdodas plūstoši organizēt darbu katrā no šiem atzariem?
Darba organizācijas sistēma tika izveidota no nulles. Sākot vadīt ''Vizuālā diagnostika'' es arī pati sāku mācīties un apgūt uzņēmuma un nozares specifiku no pašiem pamatiem. Pilnvērtīgi līdzdarbojoties visos iekšējos procesos, vērtējot un iedziļinoties katrā norisē, veidojās pilnvērtīga izpratne par katru aspektu. Sākot darbu ar jaunu filiāli, ir skaidrs, kam kurā brīdī pievērst pastiprinātu uzmanību.

Kā Jums šķiet, kādi ir laba un labākā darba devēja pamatprincipi?
Ir ļoti svarīgi pārzināt uzņēmuma pirmsākumus un iekšējo vidi. Uzņēmumam augot, pieaug arī komandas nozīme – mēs papildinām viens otru. Neviens nekad nevar pilnībā zināt visu, daloties ar pieredzi un viedokļiem, mēs spējam nokļūt pie maksimāli objektīviem lēmumiem un risinājumiem, kuri kalpo visa uzņēmuma interesēs.

Labs darba devējs dzird savus darbiniekus. Tas nenozīmē paļaušanos spiedienam, bet gan spēju pastāvīgi sajust vispārējo noskaņojumu un laicīgi reaģēt. Darbiniekam nav jābaidās no sava darba devēja, jāizjūt pamatota un produktīva komunikācija. Savukārt darba devējam jājūt atbalsts no savas komandas, arī darba devējam ir svarīga novērtējuma sajūta. Es zinu visus ''Vizuālā diagnostika'' darbiniekus un joprojām svētku laikā apciemoju katru filiāli. Ja kādreiz tas bija dažu dienu jautājums, tad šobrīd tā jau ir nedēļa, kuras laikā ir iespēja draudzīgā gaisotnē pārrunāt jautājumus, kam ikdienas skrējienā ne vienmēr pietiek laika.

Trīs darba devēja panākumu atslēgas vārdi ir: atklāta un objektīva komunikācija, pilnvērtīga uzņēmuma procesu pārzināšana un profesionāla, atbalstoša komanda.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' ir SIA ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmums, kas saviem klientiem piedāvā īpaši kvalitatīvas un daudzveidīgas diagnostisko izmeklējumu iespējas Latvijā. Kvalitāte, profesionalitāte un mērķtiecīga attīstība ir stingrs SIA ''Vizuālā diagnostika'' uzstādījums. To apliecina 2017. gadā iegūtais sertifikāts ISO 9001:2015, norādot uz uzņēmuma kvalitātes vadības sistēmas atbilstību vispasaules kvalitātes standartiem.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' pacientiem piedāvā diagnostikas izmeklējumus, kas tiek veikti ar mūsdienīgām un jaunākajām tehnoloģijām aprīkotām iekārtām un programmatūrām, tādā veidā nodrošinot profesionālu izmeklējumu vidi un diagnostisko izmeklējumu attēlu kvalitāti, kas palīdz pacientam ikvienā tā ārstniecības posmā.

Gaidīsim Jūs SIA ''Vizuālā diagnostika'' filiālēs visā Latvijā! 
www.vizualadiagnostika.lv

Saistītas ziņas

news-img
02.07.2020.

PRX-T33® - neinvazīva biorevitalizācijas terapija

news-img
08.06.2020.

''Veselības centrs 4'' uzsāk sadarbību ar Mobilly aplikāciju

news-img
21.05.2020.

Taupi laiku, izmanto iespēju!

news-img
13.04.2020.

Atjaunots ''Veselības centrs 4'' pakalpojumu klāsts

news-img
24.04.2020.

Ārstu attālinātas konsultācijas ir labs veids, kā atšķirt akūtu saslimšanu

news-img
08.05.2020.

Kāpēc visas krioliopolīzes procedūras NAV vienādas!

news-img
08.05.2020.

Atgūstot kontroli! Nākotnes tehnoloģijas Tavam skaistumam.

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
08.05.2020.

Anti-SARS-CoV-2 IgA un IgG klases antivielu diagnostika ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmumā ''Capital Clinic Riga''

news-img
30.04.2020.

Staro ar DermaClear!

Visas ziņas